Ifj.Ficza

Ifj. Ficza űrideje a Hungaroringen

Hazánk F1-es pályáján indult útjának az autós gyorsasági ob és közép-európai zónabajnokság 2015-ös idénye. Ifj. Ficza Ferenc duplagyőzelemmel kezdett, de a legnagyobb feltűnést nem ezzel keltette.

Ficza bravúros pontmentése a TCR első futamán

A 9. helyről indult és ugyanebben a pozícióban intették le a Zengő Junior Team 18 éves magyar pilótáját, ifj. Ficza Ferencet a TCR Nemzetközi Széria történetének első futamán, Sepangban.

Ficza a 9. helyről rajtol Sepangban

Szombaton magyar idő szerint hajnalban rendezték meg a Sepang International Circuiten az új TCR Nemzetközi Széria első időmérő edzését. A Zengő Junior Team ifjú pilótája, Ifj. Ficza Ferenc a 9. lett.

Ifj. Ficza az Év Junior versenyzője

Bizony, nem tévedés. Az MNASZ idén két nagyon hasonló díjat is kiosztott, amellyel két, kimagasló eredményeket elért ifjú versenyzőt tüntettek ki. Amint arról tegnap beszámoltunk, Kovács Marcell lett az Év Ifjúsági versenyzője, míg ifj. Ficza Ferenc az Év Junior versenyzője címmel gazdagodott.

Ifj. Ficza: Felülmúltam magamat

Valamit szögezzünk le a legelején: senki nem várta azt, hogy egy 18 éves magyar fiatalember az utolsó versenyhétvégéig harcban lesz a 2014-es SEAT Leon Európa-kupa bajnoki címéért. Bravúr volt, amit a Zengő Junior Team ifjú tehetsége, ifj. Ficza Ferenc idén véghezvitt. Akkor is, ha a végén az igazán nagy bravúr, a bajnoki cím most elmaradt.

Ellopták az álmát? – ifj. Ficza Ferenc kálváriája

Ifj. Ficza Ferencre eddigi pályafutása legfontosabb versenye várt az elmúlt hétvégén, Barcelonában, ahol a SEAT Leon Európa-kupa idei szezonfináléját rendezték. A 18 éves pilóta a bajnokság éllovasaként érkezett a helyszínre, ám útközben egy nem várt incidens érte őt és csapatát.

Ifj. Ficza: A dobogó is elúszott a végén

A bajnoki esélyeit már a szombati első verseny 12. helyével elvesztő Ifj. Ficza Ferenc számára sajnos a SEAT Leon Európa-kupa vasárnapi második futama is balszerencsésen alakult Barcelonában, így az ifjú magyar végül a 6. helyen zárta a bajnokságot.

Szerinted is Ifj. Ficza lesz a SEAT Leon Európa-kupa bajnoka?

Jövő hétvégén, Barcelonában rendezik az idei SEAT Leon Európa-kupa mindent eldöntő utolsó fordulóját. Jelenleg Pol Rosell vezet 52 ponttal, 1 egységgel megelőzve a Zengő Junior Team magyar pilótáját, Ifj. Ficza Ferencet.

Ferencz Márk: Csak a gokart!

Ferencz Márk a magyar gokartsport egyik legismertebb alakja. Jó 10 éve versenyez már a magyar bajnokságban, és épp a múlt hétvégén szerezte meg negyedik, illetve ötödik bajnoki címét. 19 éves, de nem akar váltani: csak a gokartban és csak jelenlegi csapatában tudja elképzelni jövőjét. Most versenyzőként, később edzőként.