2024. április 20. szombat

H-MotoTeam

Kovács Bálint két fronton is remekelt

Az EWC mindhárom 24 órásán rajthoz állt a H-Moto Team fiatal versenyzője, aki csapatával a Bol d’Oron ismét a top 10-ben végzett.

Kovács megismételné tavalyi 5. helyét Spában

A H-Moto Team pilótája újra nagy fába vágja a fejszéjét a hétvégén: Spa-Francorchampsban hatodik 24 órás vb-futamán áll rajhoz a Maco Racing Team versenyzőjeként.

Kovács Bálint: A motor nagyon nem akarta, de mi átszenvedtük a célvonalon

A 21 éves motorossal és csapatával minden előfordult, ami egy 24 órás futam történhet: ragyogó rajt, fantasztikus tempó, előzések, technikai hibák, bukások, sérülések.

Kovács Bálint: Felkészültünk, jöhet a nagy száguldás

A H-Moto Team pilótája elvégezte az utolsó simításokat a Maco Racing Team versenyzőjeként Le Mans-ban, ahol a hétvégén a legendás 24 órás viadalt rendezik.

Kovács Bálint a Le Mans-i 24 óráson: „Hiszek magamban, ezért dolgozom hónapok óta!”

A tavalyi remeklést követően idén ismét bizonyíthat Kovács Bálint az Endurance-világbajnokság egyik legismertebb viadalán, a Le Mans-i 24 óráson. A H-Moto Team 20 éves motorosa a Wojcik Racing Team színeiben most is ott lesz a legendás versenyen.

Lesz magyar induló a motoros Le Mans-i 24 óráson

Teljesül a H-Moto Team 19 éves motorosának, Kovács Bálintnak az álma, hiszen a hétvégén rajthoz állhat a legendás 24 órás vb-futamon, Le Mans-ban. Kovács Bálint ráadásul az Endurance-világbajnokság legutóbbi szezonjában negyedik helyen végző Wojcik Racing Team versenyzőjeként olyan világsztároknak lesz a csapattársa, mint a kétszeres Superstock 1000 FIM-kupa győztese, Sylvian Barrier, illetve a Supersport-világbajnokság 2017-es szezonjában futamot nyerő, összetettben a 4. helyen végző Sheridan Morais.

Kovács Bálint: Megérte a kockázat, dobogó lett a jutalma

A H-Moto Team ifjú versenyzője a koronavírus-járvány csökkenését követően első magyar motorosként indulhatott egy újrainduló nemzetközi motorversenyen, ahol rögtön dobogóra is állhatott. Kovács Bálint a NEW2Project csapat pilótájaként harmadik lett a cseh bajnokság szombati futamán Brno-ban, ahol egy Yamaha R1 nyergében versenyzett a legendás aszfaltcsíkon.

Kovács Bálint mindent vitt Schleizben

A H-Moto Team ifjú tehetsége ezúttal Schleizben, az IDM Suzuki Cup sorozatának harmadik fordulójában állt rajthoz, és akárcsak az előző versenyhétvégén, a belgiumi Zolderben, itt is övé lett a pole pozíció, a versenyben futott leggyorsabb köridő, és mindkét futamon őt intették le elsőként. Bálint ezzel megerősítette vezető helyét összetettben is, előnye 31pontra nőtt vetélytársa előtt.

H-Moto: Német bajnoki címre tör Kovács Bálint

A tizedik versenyszezonjára készülő H-Moto Team eddigi legsikeresebb évét hagyta maga mögött 2018-ban. A csapat megszerezte első felnőtt magyar bajnoki címét Kovács Bálint révén, két erős nemzetközi sorozatban is dobogós lett összetettben Györfi Alen mellett a már említett Bálint is, míg nem maradtak pont nélkül az első alkalommal kiírt női Világkupa-sorozatban sem, ahol Kis Viktória mutatta meg, milyen is a magyar virtus. Az utánpótlás szintjén sem kellett szégyenkezniük, hiszen a világ egyik legerősebb junior bajnokságában Kakuszi Ádám állandó pontszerzőként kiérdemelte, hogy ott lehessen az év végén a Red Bull Rookies Cup válogatóján. Soha rosszabb évet.

Kovács Bálint űridővel lett magyar bajnok

A H-Moto Team csapata ez elmúlt hétvégén is ott volt a versenypályákon, és ha már a Hungaroringen és a Red Bull Ringen pályára gurultak a motorosai, szép sikereket értek el. Kovács Bálint a mogyoródi aszfaltcsíkon szenzációs időt teljesítve – 1:50.7 a versenyen – megnyerte az ezresek futamát, és ezzel a sikerrel egy fordulóval a vége előtt megszerezte pályafutása első felnőtt magyar bajnoki címét. Az ADAC Junior Cup mezőnye ismét – sorozatban harmadszor – a MotoGP sztárjai előtt, a világbajnokság betétfutamaként állt rajthoz, és a H-Moto Team 15 éves motorosa, Kakuszi Ádám ezúttal is helyt állt, hiszen az újabb két pontot jelentő 14. helyen végzett.

Kakuszi Ádám célba veszi az élmezőnyt

A H-Moto Team fiatal tehetsége rengeteget fejlődött az ADAC Junior Cup hivatalos misanói tesztjén.

Vincze Hanna: Egy kislány nagy visszatérése

Újabb remek eredményekben reménykednek a hétvégén a 220 Volt H-Moto Team ifjú motorosai. A MAMS Kispályás Utánpótlás Bajnokságában ezúttal a csehországi Vysoke Myto-ban állnak rajthoz a fiatalok. A nemrég véget ért Junior Európa-bajnokság ezüstérmese, Kovács Zoli újabb győzelmekre készül a Mini GP Stock kategóriában, ahol éppen csapattársa, az olasz bajnokságban edződő Kecskés Bence lesz a legnagyobb ellenfele. A PW50-ben az ifjabbik Kecskés, az eddig valamennyi versenyt megnyerő Tomi szeretné folytatni eddigi remek sorozatát, amelyben a Szilágyi-testvérek, illetve a sérülésből visszatérő Szilárd Zalán akadályozhatja meg, míg a Mini GP Opent lassan megszokó Varga Tibi is dobogóra állna. De, ami igazán örvendetes, a tavaly PW50 Speciál kategóriában bajnoki címet szerző Vincze Hanna ezen a hétvégén végre visszatérhet!