H-Moto

Újabb top 10-es eredmény Kovács Bálinttól a Bol d’Oron

A H-Moto Team versenyzője a Maco Racinggel megismételte a tavalyi szenzációs hatodik helyét a Superbike kategóriában, míg abszolútban a nyolcadikok lettek.

Kovács Bálint karrierje legnagyobb esése után is célba ért Spában

A H-Moto Team pilótája a múlt hétvégén Spa-Francorchampsban újabb 24 órás vb-futamot teljesített a Maco Racing Team színeiben.

Kovács Bálint: A versenytempónk megvan, a beállításokkal is jól állunk

A H-Moto Team pilótája folytatta a felkészülését a szlovák Maco Racing Teammel: a 21 éves motoros két napot tesztelt Le Mans-ban, a legendás 24 órás vb-futam helyszínén.

Jövőre a gyári BMW-csapatban versenyez Kovács Bálint az IDM-ben

Újabb, nem akármilyen lépcsőfokot teljesít Kovács Bálint, a H-Moto Team versenyzője, aki Talmácsi Gábor óta az első magyar motorosként kap gyári szerződést. A 21 éves sportolót jövőre az IDM-ben láthatjuk viszont az elmúlt évek sikercsapatában, az Alpha BMW-ben, mely a legnagyobb gyári csapat a német bajnokságban. Bálint mind a hét bajnoki futamon rajthoz áll 2023-ban a Superbike kategóriában, illetve részt vesz az Endurance-világbajnokság viadalain is.

Kovács Bálint: A világbajnokságon szereplő csapatok most már tudják, mire vagyok képes

Rendkívül sikeres vb-szereplés áll Kovács Bálint, a H-Moto Team versenyzője mögött 2022-ben. Ugyan az Endurance-világbajnokság leghíresebb 24 órás viadalán, Le Mans-ban technikai okok miatt kiesett csapatával, a lengyel Wójcik Racing Teammel, de a másik két egynapos viadalon remekelt: Spa-Francorchampsban az 5. helyen végzett, majd a Bol D’oron az abszolút hatodik helyén zárt a Superbike kategóriában. A 21 éves versenyző elmondta, ezzel a szerepléssel megkönnyítette a jövőjét, hiszen egyértelműen bizonyította, világbajnoki szinten is lehet rá számítani.

Kovács Bálint „kölcsönben” ért el fantasztikus eredményt a Bol d’Oron

A múlt hétvégén rendezték meg az Endurance-világbajnokság újabb 24 órás viadalát, a százéves Bol D’or idei kiírását. Kovács Bálint, a H-Moto Team versenyzője ezúttal is fantasztikus teljesítményt nyújtott, és a Maco Racing kölcsönpilótájaként az abszolút hatodik helyén végzett a Superbike kategóriában, azaz a legutóbbi, Spa-Francorchampsban elért 5. helye után ismételten hatalmas sikert aratott.

Kovács Bálint: Még most sem hiszem el!

A múlt hétvégén rendezték meg az Endurance-világbajnokság újabb 24 órás viadalát, mégpedig a legendás belga pályán, Spa-Francorchampsban. Kovács Bálint, a H-Moto Team versenyzője végig fantasztikus teljesítményt nyújtva az abszolút ötödik helyén végzett a lengyel Wójcik Racing Team csapatában, ami az elmúlt évek messze legjobb világbajnoki szereplését is jelenti a magyar motorsportnak.

Kovács Bálint biztos a spái rajthoz állásban

A hétvégén rendezik meg az Endurance-világbajnokság újabb 24 órás viadalát, mégpedig a legendás belga pályán, Spa-Francorchampsban. Kovács Bálint, a H-Moto Team versenyzője újra ott van a lengyel Wójcik Racing Team Superstock 1000-es csapatában, ahol az edzéseken mutatott forma alapján dönt a vezetés arról, hogy a négy pilótájuk közül melyik három állhat rajthoz az idei második 24 órás vb-futamon. Bálint már túl van az első edzéseken, ahol igencsak biztató időket motorozott.

Kovács Bálint Spában hangolt a 24 órásra

Június első hétvégéjén rendezik meg az Endurance-világbajnokság újabb 24 órás viadalát, mégpedig a legendás belga pályán, Spa-Francorchampsban. Mivel az aszfaltcsíkon két évtizede nem rendeztek motorversenyt, így a FIM hivatalos tesztet tartott, melyen Kovács Bálint, a H-Moto Team versenyzője is részt vett. A 20 éves motoros elmondta, maximálisan felkészült a versenyre, ahol ezúttal a Superstock 1000 kategóriában áll rajthoz.

Kovács Bálinték nem értek célba Le Mans-ban

Noha az edzéseken, majd az időmérőn is remek teljesítményt nyújtott Kovács Bálint az Endurance világbajnokság talán legismertebb viadalán, a Le Mans-i 24 óráson, a H-Moto Team 20 éves motorosa technikai gondok miatt ezúttal nem ért célba a Wojcik Racing Team színeiben a legendás versenyen.

Kovács Bálint: Lábtörés, majd dupla dobogó

Elképesztő bravúrt hajtott végre a H-Moto Team versenyzője, aki Barcelonában lábát törte az időmérőn, ám óriási fájdalmai ellenére versenyzett és dobogóra „állhatott”.

Kovács Bálint: Le Mans teljesítve, jöhet a Bol d’Or!

Nem akármilyen körülmények között teljesült a H-Moto Team 19 éves motorosának álma a legendás 24 órás vb-futamon Le Mans-ban. Az Endurance-világbajnokság múlt hétvégi futamán a Wojcik Racing Team versenyzőjeként Kovács Bálint teljesítette a versenyt, ráadásul úgy, hogy a csapat legjobbja, a kétszeres Superstock 1000 FIM-kupa győztes, Sylvian Barrier már az első körben balesetet szenvedett. A magyar versenyző a lengyel Artur Wielebskivel teljesítette a távot úgy, hogy a párosuk összetettben a 29., míg kategóriájukban, az EWC-ben a pontszerző 10. helyen zárt. A Wojcik Racing Team csapatfőnöke a magyar motoros mostani teljesítményét látva kijelentette, Kovács Bálint ott lesz a szeptemberi 24 órás vb-futamon, a Bol d’Oron.