2024. május 8. szerda

Gokart

A csúcson zárta az évet a Kálmán Motorsport

Csak a szokásos – mondhatnánk a győri Kálmán Motorsport (KMS) idei teljesítményére. Azokban a kategóriákban, ahol a csapat versenyzői indultak, mindenütt összetett dobogós helyezésekkel és bajnoki címekkel sikerült zárni az MNASZ Országos Gokart Bajnokságot.

Elsöprő hazai gokartsiker Olaszországban, Zsebő Marcell mindent megnyert, amit lehetett

Múlt hétvégén rendezték az olasz ROK Cup gokart bajnokságot, amelynek egyetlen magyar résztvevője a kiskunhalasi Zsebő Marcell volt.

2023-ban is folytatódik a Sodi World Series Miskolcon

2023 márciusában a Miskolc Gokart Arena is megkezdi a nyolcadik Sodi World Series szezonját.

Mesés első szezont futott Czecze Benjamin

Első versenyszezonját töltötte a gokartsportban Czecze Benjamin, akire a HUMDA tehetségkutatóján figyelt fel a Willisits Motorsport csapata. Az ifjú tehetség a GTC-ben, az EasyKart Trophy-ban és a Gokart-ob-n is a dobogón végzett.

Magasabb szinten: a WSK-ban gyűjti a sikereket Gáspár Benett

Azt követően, hogy 2021-ben letette névjegyét a nemzetközi színtéren, 2022-ben már a dobogós helyezéseket és a győzelmeket is elkezdte gyűjteni Gáspár Benett, mielőtt szezon közben kategóriát váltott volna.

Áttörést ért el Bors Bertold

A magyar bajnokság mellett több külföldi sorozatban is kipróbálta magát a 17 esztendős Bors Bertold, ám teljes szezont kizárólag az Országos Bajnokságban futott, ahol viszont óriási sikert ért el, hiszen győztesként abszolválta a DD2-es kategória küzdelmeit.

Felkarolt tehetségek – Tucatnyi gokartost nevel és versenyeztet a Toma Motorsport

A hazai és a közép-kelet-európai bajnokság futamain egyaránt feltűntek a csapat tehetségei, akik számos kategóriában szállították a jobbnál jobb eredményeket, annak ellenére is, hogy a többségük épp csak elkezdte a versenyzést.

Hideg Ádám negyedik helyet villantott első OK-s versenyén

A szeptemberi OKJ világbajnokságon megszerzett második helyezése után először állt rajthoz Hideg Ádám a WSK Final Cupon, az olaszországi Sarnóban. A HUMDA Academy versenyzője és a Sodikart gyári csapata is a jövő évi felkészülésnek szánta a versenyt. Ehhez képest egy előfutam 4. és egy döntő 12. helyezéssel sikerült elég nagyot villantaniuk.

A Formula-4-et veszi célba a gokart-vb magyar ezüstérmese

Történelmi sikert ért el nemrég Hideg Ádám az FIA gokart-világbajnokságán, ahol másodikként ért célba a döntőben. Jövőre kategóriát lépne, 2024-ben pedig már Formula-4-ben szerepelne.

Országos utánpótlásnevelő programsorozat gokartosoknak

Országos autósport utánpótlásnevelő rendezvénysorozatot indít 6 és 10 év közötti gyermekek számárára a HUMDA Magyar Autó-Motorsport és Zöld Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. A tehetségkutatás mellett a versenypályán való biztonságos közlekedésre nevelés is a HUMDA Gokart Suli célja. A jelentkezők október 1. és november 12. között összesen hat gokartpályán vehetnek részt térítési díj ellenében az egyedülálló képzésen.

Hideg Ádám második lett az FIA gokart-világbajnokságon

A magyar gokartsport legnagyobb sikerét érte el Hideg Ádám a sarnói FIA gokart-világbajnokság OKJ kategóriájában, ahol hatalmas küzdelemben szerezte meg a második helyet. A HUMDA Academy 14 éves versenyzője ezzel az első magyar lett, aki FIA gokart-világbajnokságon dobogóra állhatott.

Visszatér a versenypályára Gender Tamás Junior

Sarnóban tér vissza a versenypályára Gender Tamás Junior. Az Olasz Bajnokság (Italian ACI Karting Championship) 4. fordulója nagy megmérettetésnek ígérkezik, hiszen a Circuito Internazionale Napolin összesen 260, a MINI kategóriában 65 nevező indul.