2024. április 27. szombat

Fontos statisztikák - Szingapúri Nagydíj

Tudtad, hogy Fernando Alonso csak egyszer nem állhatott dobogóra a hat Szingapúri Nagydíjon? Vagy, hogy Sebastian Vettel a Marina Bay pályán rendezett versenyek felén az élen állt? A hétvégi Szingapúri Nagydíj előtt néhány érdekes tény és statisztika...

Körrekord: 1:48.574 - Sebastian Vettel (2013), Red Bull

Első világbajnoki futam Szingapúrban: 2008 (győztes: Fernando Alonso, Renault)

Versenyek száma: 6

Biztonsági autós versenyek száma Szingapúrban: 6 (legalább egyszer minden versenyen a pályára gurult a biztonsági autó)

Leghosszabb verseny: 2012 (2:00:26.1)

Legrövidebb verseny: 2009 (1:56:03.3)

A tavalyi pole pozíciós: 1:42.841, Sebastian Vettel, Red Bull

2013 dobogósai: 1. Sebastian Vettel (Red Bull), 2. Fernando Alonso (Ferrari), 3. Kimi Raikkönen (Lotus)

Legtöbb jelenlét (a jelenlegi mezőnyből): 6 - Sebastian Vettel, Nico Rosberg, Lewis Hamilton, Fernando Alonso, Jenson Button; 4 - Kimi Raikkönen; 3 - Daniel Ricciardo, Romain Grosjean, Pastor Maldonado, Kamui Kobayashi, Sergio Perez, Nico Hülkenberg

Legtöbb győzelem Szingapúri Nagydíjon (pilóták): 3 - Sebastian Vettel; 2 - Fernando Alonso; 1 - Lewis Hamilton

Legtöbb győzelem Szingapúri Nagydíjon (konstruktőr): 3 - Red Bull; 1 - Renault, McLaren, Ferrari

Legtöbb győzelem Szingapúri Nagydíjon (motorgyártó): 4 - Renault; 1 - Mercedes, Ferrari

Legtöbb pole pozíció Szingapúri Nagydíjon (pilóták): 2 - Lewis Hamilton, Sebastian Vettel; 1 - Felipe Massa, Fernando Alonso

Legtöbb pole pozíció Szingapúri Nagydíjon (konstruktőr): 2 - Ferrari, McLaren, Red Bull

Legtöbb pole pozíció Szingapúri Nagydíjon (motorgyártó): 2 - Ferrari, Mercedes, Renault

Győzelem a pole pozícióból indulva: 4 a 6 versenyből (66%)

Legrosszabb pozícióból elért futamgyőzelem: 15. (Fernando Alonso, Renault, 2008)

Körök az élen (jelenlegi mezőnyből): 159 - Sebastian Vettel; 93 - Fernando Alonso; 76 - Lewis Hamilton; 17 - Felipe Massa; 11 - Nico Rosberg; 3 - Jenson Button

Legtöbb dobogós helyezés (jelenlegi mezőnyből): 5 - Fernando Alonso; 4 - Sebastian Vettel; 2 - Lewis Hamilton, Jenson Button; 1 - Nico Rosberg, Kimi Raikkönen

A 2014-es szezonból eltelt időszak: 68%

Az egyéni bajnokságban még megszerezhető pontok száma: 175

Jelentősebb sorozatok: Ferrari - 80 egymást követő pontszerző verseny (ez a leghosszabb a Formula-1 történetében); Daniel Ricciardo - 11 egymást követő pontszerző verseny; Nico Rosberg - kilenc verseny során legalább egy élen töltött kör

Elbűvölő tény: Szingapúrban található a legtöbb kanyar - 23 - a 2014-es versenynaptárban. Ezen a pályán a legmegterhelőbb vezetni - nemcsak azért, mert a pilóták átlagosan 80 sebességváltást végeznek körönként, hanem a hőség és a páratartalom miatt is, a versenyzők három kilogramm folyadékot veszítenek a verseny során

Lehetséges rekorddöntés: A Mercedes hét kettős győzelmet aratott az idei évben. További háromra van szükségük a hátralévő hat versenyen, hogy elérjék a McLaren 1988-as rekordját és négy ahhoz, hogy megdöntsék azt.

Turbó történelem: Amennyiben Ferrari erőforrással szerelt autó nyer, akkor a Ferrari turbómotor első győzelmét aratja az 1988-as Olasz Nagydíj óta.