Steward
Strommer Benjamin
Pontállások Versenynaptárak Pilóták Csapatok
2017. június 29. csütörtök
Egyéb

A 2016-os év bajnokai

Az FIA szezonvégi kiadványában sok más érdekesség mellett közzétette a bajnokok teljes felsorolását az összes autós sorozatban, melyeket a nemzetközi szövetség koordinál – a teljes listát most itt is megtalálod!

Világbajnokságok

Formula–1: Nico Rosberg
Rali-világbajnokság: Sebastien Ogier
Endurance-világbajnokság: Neel Jani, Marc Lieb, Romain Dumas
Ralikrossz-világbajnokság: Mattias Ekström
Túraautó-világbajnokság: Jose Maria Lopez

rosberg_kina16_cs

Elektromos széria

Formula–E: Sebastien Buemi

Világkupák és Európa-bajnokságok

Formula–3 Európa-bajnokság: Lance Stroll
Formula–3 Világkupa: Antonio Felix da Costa
GT-világkupa: Laurens Vanthoor
WEC GT: Marco Sorensen, Nicki Thiim
Tereprali-világkupa: Nasser Al-Attiyah, Mathieu Baumel
Kamion Európa-bajnokság: Jochen Hahn
Drag Európa-bajnokság: Anita Makela
Túraautó Európa-bajnokság: Kris Richard
Ralikrossz Európa-bajnokság: Kevin Hansen
Ralikrossz Európa-bajnokság (Super1600): Szabó Krisztián

szabokrisz-lydden16

Autókrossz Európa-bajnokság: Bernd Stubbe
Autókrossz Európa-bajnokság (SuperBuggy): Florent Tafani
Autókrossz Európa-bajnokság (Touring Autocross): Vaclav Fejfar
Autókrossz Európa-bajnokság (Junior Buggy): Milan Vanek
Rali Európa-bajnokság: Kajetan Kajetanowicz, Jaroslav Baran

kajto-2016

Historic rali Európa-bajnokság: Antonio Parisi, Giuseppe D’angelo (I), Valter Jensen, Erik Pedersen (II), Esa Peltonen, Hannu Lamminen (III), Pedro, Emanuele Baldaccini (IV)
Hegyiverseny Európa-bajnokság: Nikola Miljkovic (I), Simone Faggioli (II)

Formula–4

Ausztrália: Will Brown
Nagy-Britannia: Max Fewtrell
Kína: Bruno Carneiro
Németország: Joey Mawson
Olaszország: Marcos Siebert
Japán: Ritomo Miyata
Közép-Amerika: Axel Matus
Észak-Európa: Richard Verschoor

verschoor-2016

Spanyolország: Richard Verschoor
USA: Cameron Das

Rali

WRC 2: Esapekka Lappi, Jane Ferm
WRC 3: Simone Tempestini, Giovanni Bernacchini
WRC Junior: Simone Tempestini, Giovanni Bernacchini
Afrika-bajnokság: Don Smith, Robert Kaugi
Ázsia- és Óceánia-bajnokság: Gaurav Gill, Glenn Macneall
Codasur (Dél-Amerika) bajnokság: Gustavo Saba, Edgardo Galindo

saba-2016

Közép-Amerika-bajnokság: Ricardo Trivino, Marco Hernandez
Közel-Kelet-bajnokság: Nasser Al-Attiyah, Mathieu Baumel
Trophy for Historic Regularity Rallies: Christian Crucifix, Joseph Lambert

Hegyiverseny

Nemzetközi hegyiverseny kupa: Gabriella Pedroni (Production), Vaclav Janik (Sport), Ronnie Bratschi (E1)
Hegyiverseny Masters: Lucio Peruggini (I), Simone Faggioli (II), Scott Moran (III)
Historic hegyiverseny-bajnokság: Vladimir Konica (I), Giuliano Palmieri (II), Jean Marie Almeras (III), Stefano Di Fulvio (IV), Ondrej Chytil (V)

Gokart

CIK-FIA OK világbajnokság: Pedro Hiltbrand

hiltbrand

CIK-FIA OK-Junior világbajnokság: Victor Martins
CIK-FIA KZ világbajnokság: Paolo De Conto

Masters

Historic F1 (Head & Lauda osztály): Nick Padmore
Historic F1 (Stewart & Fittipaldi osztály): Michael Lyons
Historic sportautó: Keith Ahlers, Billy Bellinger
Lurani Trophy (Formula Junior): Chris Drake

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal:
Olvastad már?