Túraautó

Rast dominált, Newey remekelt Zolderben

Tovább csökkent a pontkülönbség az élen álló trió között a DTM-ben, miután az első zolderi versenyen René Rast behúzta a győzelmet a pole-ból, noha Nico Müller is mentette a menthetőt egy dobogóval.

Ezen és a következő hétvégén a belgiumi Zolderben vendégeskedik a Német Túraautó-bajnokság, ahol most szombaton nedves pálya fogadta a mezőnyt: az esős időmérő után a futam rajtjára már csak pár nedves folt maradt a száradó aszfalton.

audi

A pole-ból René Rast jól elrugaszkodva megőrizte a vezetést, és bár Robin Frijns támadta őt az első körökben, a német hamar ki tudott építeni egy kényelmes előnyt. Onnantól senki nem ért a nyomába, és végül több mint 18 másodperces előnnyel ért be a célba Frijns előtt, akinek második helye szintén nem volt veszélyben.

A startnál a Timo Glockot megelőző Mike Rockenfeller került a dobogós pozícióba, ám az elrontott, 26 másodperces bokszkiállással visszaesett az alsó pontszerző helyekre. A csupán a 7. helyről startoló bajnoki éllovas, Müller az első etapban nem tudta megelőzni a 8. helyről nagyot rajtolva elé kerülő Harrison Newey-t, ám korai bokszkiállásával megelőzte őt, a verseny zárószakaszában pedig Glock megelőzésével a dobogó alsó fokát is megcsípte. Pontelőnye viszont a tabellán 14 egységre csökkent Frijnsszel szemben, és az idei harmadik győzelmét szerző Rast is lőtávolban, 34 pontra van tőle.

A nap sztárja az Audi WRT-vel idén ezt megelőzően csak egy pontot szerző Harrison Newey volt, aki remek rajtja után az ötödik helyen végzett, Marco Wittmannt a pályán megelőzve.