MotoGP: Acostáé a szezon utolsó pénteki edzésnapja Valenciában
https://formula.hu/parc-ferme/39969
Pedro Acosta zárta az élen a pénteket a MotoGP idényzáró Valenciai Nagydíján: a KTM spanyolja 1:29,240-es időt produkált a délutáni egyórás gyakorlás hajrájában. Őt az apriliás Marco Bezzecchi követte a sorban, megelőzve a VR46-os Franco Morbidellit és a vb-ezüstérmes Alex Marquezt. Kiemelendő Ai Ogura ötödik és Jack Miller hatodik helyezése is, míg a top 10-be és ezáltal a Q2-be Fabio di Giannantonio, Fermin Aldeguer, Joan Mir és a menet közben műszaki gondokkal is küzdő Fabio Quartararo fért még be.
Kiszorult viszont a tízből a két gyári Ducati: Francesco Bagnaia a 14. lett, míg az ismét a sérült Marc Marquezt helyettesítő Nicolo Bulega a sor végén zárt. A visszatérő Jorge Martin sem sokkal előzte utóbbit a 22. pozícióban, miközben a két szabadkártyás közül a hondás Aleix Espargaro 13. helye egészen biztató, míg az újfent a V4-es Yamahát próbálgató és azt egyszer el is dobó Augusto Fernandez 20. lett, igaz az ő lemaradása is alig egy másodperc volt az éllovassal szemben.
A péntek délutáni edzés eredménye (a top 10 bejutott a Q2-be):
| 1. | Pedro Acosta | KTM | 1'29.240 | |
| 2. | Marco Bezzecchi | Aprilia | 1'29.293 | 0.053 |
| 3. | Franco Morbidelli | VR46 Ducati | 1'29.425 | 0.185 |
| 4. | Álex Márquez | Gresini Ducati | 1'29.473 | 0.233 |
| 5. | Ai Ogura | Trackhouse Aprilia | 1'29.555 | 0.315 |
| 6. | Jack Miller | Pramac Yamaha | 1'29.556 | 0.316 |
| 7. | Fabio di Giannantonio | VR46 Ducati | 1'29.593 | 0.353 |
| 8. | Fermín Aldeguer | Gresini Ducati | 1'29.597 | 0.357 |
| 9. | Joan Mir | Honda | 1'29.634 | 0.394 |
| 10. | Fabio Quartararo | Yamaha | 1'29.673 | 0.433 |
| 11. | Brad Binder | KTM | 1'29.729 | 0.489 |
| 12. | Raúl Fernández | Trackhouse Aprilia | 1'29.806 | 0.566 |
| 13. | Aleix Espargaró | Honda | 1'29.832 | 0.592 |
| 14. | Francesco Bagnaia | Ducati | 1'29.833 | 0.593 |
| 15. | Johann Zarco | LCR Honda | 1'29.891 | 0.651 |
| 16. | Luca Marini | Honda | 1'29.896 | 0.656 |
| 17. | Alex Rins | Yamaha | 1'29.999 | 0.759 |
| 18. | Maverick Viñales | Tech3 KTM | 1'30.147 | 0.907 |
| 19. | Enea Bastianini | Tech3 KTM | 1'30.237 | 0.997 |
| 20. | Augusto Fernández | Yamaha | 1'30.267 | 1.027 |
| 21. | Miguel Oliveira | Pramac Yamaha | 1'30.304 | 1.064 |
| 22. | Jorge Martín | Aprilia | 1'30.404 | 1.164 |
| 23. | Somkiat Chantra | LCR Honda | 1'30.529 | 1.289 |
| 24. | Nicolò Bulega | Ducati | 1'30.552 | 1.312 |

Újraalkották a Mr. Bean egyik ikonikus jelenetét
https://formula.hu/parc-ferme/21525
Egy goodwoodi Festival of Speeden nehéz bármivel is kitűnni, hiszen annyi legendás autó gyűlik össze egy helyen, hogy azt nincs ember, aki képes lenne elsőre megemészteni. Rowan Atkinsonnak azonban mégis sikerült ellopnia a show-t, amikor a Mr. Bean emlékezetes jelenetét újrajátszva egy felmosóval a kezében felköltözött egy zöld Mini tetejére.
Megunhatatlanok ezek a fejkamerás felvételek
https://formula.hu/parc-ferme/21517
Helyi idő szerint vasárnap délután elrajtol az IndyCar idei második futama Texasban, ennek apropóján nézzünk meg egy olyan felvételt, aminél kevés dolog tud közelebb vinni minket egy ilyen formulaautóhoz. Íme Graham Rahal gyorsköre a COTA versenypályáján. Érdemes megfigyelni, egy F1-es autóhoz képest mennyivel melósabb egy ilyen gépet vezetni.
Racing into the #INDYCARClassic like
— NTT IndyCar Series (@IndyCar) March 24, 2019
The Classic
1:30PM ET
@NBCSN: https://t.co/T1ca3YQEHn
@IndyCarRadio
INDYCAR Mobile powered by NTT DATA pic.twitter.com/MWqtb5cfKt
Nagy álmok, kis lábak - egy fotó Hamilton múltjából
https://formula.hu/parc-ferme/21522
Lewis Hamilton szereti megosztani múltja bizonyos mozzanatait a rajongóival. Így tett legutóbb is, amikor egy gyermekkori fotóját posztolta Instagramra, amelyen vélhetően egy sikeres gokartverseny után büszkén mosolyog, magához szorítva legújabb trófeáit.
7 mód az F1-es dohányreklámok (ideiglenes) eltüntetésére
https://formula.hu/parc-ferme/21521
A Ferrari és a McLaren is az Ausztrál Nagydíj hétvégéjére változtatott idei hivatalos festésén, ám nem ez az első alkalom, hogy egy F1-es csapat ilyen módosításokra kényszerül. A dohányipari reklámok régóta ellenállást váltanak ki a sorozaton belül, így a múltban számtalanszor előfordult már, hogy egy-egy autó jól ismert kinézete külső nyomásra ideiglenesen megváltozott. Az Autosport összegyűjtötte azt a hét előszeretettel alkalmazott módszert, amellyel a csapatok lecsillapították a kedélyeket.
Megérkeztek az F1-es csapatok csomagjai Bahreinbe
https://formula.hu/parc-ferme/21519
A pálya Twitter-oldalán büszkén hirdetik a Formula-1-es csapatok érkezését a közel-keleti versenyhelyszínre, ahol jövő hétvégén rajtol el a szezon második futama. A Mercedes dominanciája miatt aggódóknak jó hír, hogy az utóbbi két Bahreini Nagydíjat Sebastian Vettel nyerte meg, aki a pálya 14 éves története során 4 alkalommal hódította el a győzelmet. Lewis Hamilton ezen a helyszínen utoljára 2015-ben állt a dobogó tetején.
Our favorite kind of shipments are here! #F1 #BahrainGP #Race999 pic.twitter.com/wIKIhr0bXy
— Bahrain Int. Circuit (@BAH_Int_Circuit) March 23, 2019
Walter Csaba győzelemmel kezdte a szezont
https://formula.hu/parc-ferme/21520
Kategóriaelsőséggel nyitott Walter Csaba és csapata a VLN idei első versenyén a Nordschleifén. A magyar endurance-pilóta David Ackermann-nal és Dmitriy Lukovnikovval osztozott a Porsche 911 GT3 Cup kormányán, amelyet közel négy és fél perc előnnyel hoztak be az SP8-as kategória másik két célba érője előtt. Ahogy Csaba a Facebook-oldalán írta, az ünneplés németesen zajlott, a kupák mellé ugyanis egy-egy üveg helyi sört is kaptak. Csabáék összesítettben 24. helyen végeztek.

A futam, amelyen Vettel szembeszállt csapatával
https://formula.hu/parc-ferme/21518
2013. március 24-én rendezték a Formula-1-es Malajziai Nagydíjat, amelyre sokak csak úgy emlékeznek, mint a sorozat egyik legnagyobb csapaton belüli botrányának helyszíne. A futamot a Red Bull párosa uralta Mark Webber, Sebastian Vettel sorrendben, így csapat menet közben arra kérte pilótáit, hogy egymásra vigyázva, változatlan sorrendben érjenek célba. Az utasítást a hátul haladó Vettel önkényesen felülírta, előbb megtámadta, később meg is előzte az élen haladó csapattársát. Az esetről alább egy részletesebb videó, itt pedig egy cikk formájában a saját összefoglalónk.
A legjobb csapatrádiós ünneplések
https://formula.hu/parc-ferme/21515
Elképesztő, mekkora feszültség lakozik egy Formula-1-es pilótában, de aztán mikor végre beérik a sok évnyi munka gyümölcse, ez mind felszabadul belőlük. Kiből így, kiből úgy. Azt azért javasolnánk, hogy ne egy zsúfolt helyen nézzétek meg a videót...
IndyCar: Will Poweré az austini rajtelsőség
https://formula.hu/parc-ferme/21516
Will Power szerezte meg a pole-pozíciót az IndyCar idei második, Texasban rendezett versenyhétvégéjén. A Team Penske pilótája 1:46.017-et teljesített a Formula-1-ből is ismert aszfaltcsíkon, mögötte 0,16 másodperccel Alexander Rossi, 0,3 másodperccel pedig Ryan Hunter-Reay futott be. Őket az utolsó etapban Colton Herta, Felix Rosenqvist és Scott Dixon követte.
Ez a diadal Power karrierjének 56., idei második pole-pozíciója. Ha vasárnap a futamot is megnyeri, akkor övé lesz a sorozat által felajánlott 100 000 dolláros pénzjutalom is.
Egy elképesztő statisztika Hamiltonról és a mezőnyről
https://formula.hu/parc-ferme/21513
Az Ausztrál Nagydíjon elért pole-pozíció volt Lewis Hamilton Formula-1-es karrierjében a 84. alkalom, mikor megszerezte az első rajtkockát, ami pontosan annyi, mint az összes többi pilótának a jelenlegi mezőnyben együttvéve. Elképesztő!

Kovács Miklósék átestek a tűzkeresztségen (is)
https://formula.hu/parc-ferme/21510
Egy borulás, mégis jó hangulat: így kezdte a 2019-es tereprali-szezont a Bugac térségében zajló Adrenalin Kupán a Qualisport Racing kamionos egysége.
Kovács Miklós és két társa, Czeglédi Péter navigátor és Ács László fedélzeti szerelő az első szakaszt gond nélkül, a legjobb kamionos idővel teljesítette, a második menet viszont nem a trió tervei szerint alakult...

- Átestünk a tűzkeresztségen! Versenyeztünk már számos sivatagban szerte a világon, de borulni még soha nem borultunk. Ennek itt kellett megtörténnie, a hazai pályánkon... Nagy volt a tempó, az egyik kanyarban pedig megfogta a kamiont a mély homok, a billenésből pedig borulás lett. Szerencsére sem velünk, sem pedig a Scaniával nincs gond, a hangulat kifogástalan, így megyünk tovább. Köszönet a versenytársaknak, akik segítettek talpra állítani a masinát - mondta az Adrenalin Kupa nyitónapjának végén Kovács Miklós.
A terepralis évadnyitó első napja után a Fazekas. Motorsport egysége áll az élen. Őket 14 perc 34 másodperccel követi a Qualisport Racing gárdája, míg a 3.pozícióban a HT Racing DAF kamionja tanyázik.
Így néz ki az autogramvadászat az IndyCarban
https://formula.hu/parc-ferme/21505
Kifejezetten emberközelinek és szurkolóbarátnak tűnik az egész a Circuit of the Americason, Austinban.
The gang’s all here. #INDYCARClassic pic.twitter.com/UxFn7kZHPn
— Circuit of The Americas (@COTA) 2019. március 22.
Isten éltesse Alexander Albont
https://formula.hu/parc-ferme/21514
A Toro Rosso thai versenyzője a mai napon ünnepli 23. születésnapját. Ezúton szeretnénk minden jót kívánni neki!
Happy Birthday Alex!
— Honda Racing F1 (@HondaRacingF1) March 23, 2019
See you in Bahrain for some more on-track action... and cake#PoweredByHonda pic.twitter.com/A2huWrZ3zm
Raikkönen először nyer - Palik László kommentálásával
https://formula.hu/parc-ferme/21509
A 2003-as Maláj Nagydíjon - pont ezen a napon - Kimi Raikkönen megszerezte élete első Formula-1-es sikerét, melyet azóta további 20 követett, így e tekintetben ő az F1 legeredményesebb finn pilótája. Nosztalgiázzunk együtt, Palik László hangjának kíséretében.
A Sanya ePrix összefoglalója
https://formula.hu/parc-ferme/21512
Érdemes megnézni, mert itt aztán volt minden: balesetek, safety car, piros zászló... Na de a szavak helyett beszéljen inkább a videó:
A MotoGP katari befutója a világ nyelvein
https://formula.hu/parc-ferme/21507
Fantasztikus versenyhez fantasztikus videó is dukál. A MotoGP Twitter-oldala összevágta a katari befutót, amelyet így a világ kommentátoraival élvezhetünk végig újból!
How did broadcasters from all over the world commentate on the battle between @AndreaDovizioso and @marcmarquez93?
— MotoGP™ (@MotoGP) March 22, 2019
Relive the breathless #QatarGP with commentators from the UK, Spain, Italy, France, Germany, Brazil and Argentina pic.twitter.com/thOcjAbx9A
Próbáld ki magad F1-es versenyzőként az AFM AMTS-standján
https://formula.hu/parc-ferme/21511
Keressétek az A106 standot az AMTS-en, ahol megtalálhatjátok az Autósport és Formula Magazin pultját, és próbáljátok ki magatokat F1-es pilótaként a Simhouse szimulátorával. Emellett délután 3 órától találkozhattok Nagy Norbival is, és értékes ajándékokat nyerhettek, már egyetlen fotónak köszönhetően!


Egy Schumacher-feliratú F1-es Ferrari-replikát is találhattok a standunknál

Éljétek át, milyen lehet Formula-1-es pilótának lenni
Nagy bejelentést tett a Gender Racing Team az AMTS-en
https://formula.hu/parc-ferme/21508
"Csapatunk nagy bejelentéssel készült az AMTS-re, egy Forma 3-as versenyautóval is rajthoz fog állni az idei versenyszezonban" - áll a csapat Facebook-oldalán.


Fotók: Kollár Attila
Megint nevet fog váltani a Ferrari
https://formula.hu/parc-ferme/21506
A RaceFans-re hivatkozva több külföldi sajtóorgánum is arról ír, hogy visszatér a Mission Winnow felirat a Ferrari autóira a következő versenytől. Ausztráliában nagyon szigorúak a dohánytermékekre vonatkozó jogszabályok, így az olaszok inkább úgy döntöttek, hogy a szezonnyitóra nevet változtatnak, és eltűnt a Missin Winnow kampány az autókról is. Könnyen lehet, hogy az év során még szüksége lesz erre a lépésre a Ferrarinak, amennyiben újból egy olyan helyszínre érkezik a Formula-1, ahol nem nézik jó szemmel a cigaretta-reklámokat. Kérdés, az FIA meddig tűri ezt...

Kép forrása: DPPI
Keresd a Formula standját az AMTS-en és fotózkodj a Ferrari-replikával nyereményekért!
https://formula.hu/parc-ferme/21499
Az autózás és autósport szerelmesei március 22-24-én nem találhatnak jobb programot az AMTS-nél a Hungexpóban: ha pedig ott jártok, feltétlenül keressétek fel az Autósport és Formula Magazint az A106 standon. Kiadónk az idén 50 éves Michael Schumacher előtt tiszteleg, ebből az apropóból kiállítjuk a Ferrari F2004 replikáját, melynek eredetijével hetedik világbajnoki címét szerezte.
A Schumacher 50 évfordulóhoz kapcsolódik hétvégi játékunk. Készíts fotót az AFM standján az F1-es replikával, oszd meg Instagramon vagy Facebookon #FormulaAMTS2019 hashtaggel, és páros belépőt nyerhetsz a Magyar Nagydíjra! A @Formula.hu új Instagram-követői között Autósport és Formula ajándékcsomagot sorsolunk ki!
A bejegyzés megtekintése az Instagramon