DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 25. csütörtök

IndyCar: Palou a hajrában hibázott, Dixon nyert

Sokáig úgy tűnt, újabb győzelmet ad hozzá idei eredménysorához Alex Palou, hiszen a pole-ból indulva uralta az IndyCar versenyét Mid-Ohióban. A spanyol azonban hat körrel a vége előtt hibázott, minimálisan lesodródott – ahogy tette azt egyszer már a futam korábbi részében is –, ez pedig lehetővé tette ganassis csapattársa, a remek taktikával felzárkózó Scott Dixon számára az előzést. Dixont pedig utána hiába érte utol újra Palou, támadni már nem tudott, így a hatszoros bajnok veterán új-zélandi megszerezte idei első, karrierje 59. győzelmét – és továbbra is elmondhatja magáról, hogy 2005 óta (!) minden szezonban diadalmaskodott legalább egyszer.

A Chip Ganassi párosa mellé az Arrow McLarent erősítő Christian Lundgaard állhatott még fel, megelőzve Colton Hertát és Pato O’Wardot, míg a legközelebbi üldözőnek számító Kyle Kirkwood nyolcadik lett, így Palou előnye 113 pontra hízott az amerikaival szemben. A Team Penske-nek eközben ismét katasztrofális napja volt, hiszen Josef Newgarden már rögtön a start után kiforgott, eltalálta Graham Rahalt, a kavarodásban pedig Will Power is koccant, így ő is kiesett. A verseny hosszabb videós összefoglalója:

A futam végeredménye:

1. Scott Dixon Chip Ganassi Racing  
2. Alex Palou Chip Ganassi Racing 0.4201
3. Christian Lundgaard Arrow McLaren 2.1222
4. Colton Herta Andretti 7.2620
5. Patricio O'Ward Arrow McLaren 10.3286
6. Felix Rosenqvist Meyer Shank Racing 27.6686
7. Marcus Armstrong Meyer Shank Racing 28.8640
8. Kyle Kirkwood Andretti 31.8748
9. Rinus VeeKay Dale Coyne Racing 33.9777
10. Kyffin Simpson Chip Ganassi Racing 34.9879
11. Nolan Siegel Arrow McLaren 35.3276
12. Marcus Ericsson Andretti 38.3348
13. Callum Ilott Prema Racing 39.8048
14. Louis Foster Rahal Letterman Lanigan Racing 40.2151
15. Alexander Rossi Ed Carpenter Racing 43.7343
16. Santino Ferrucci A.J. Foyt Enterprises 45.8651
17. David Malukas A.J. Foyt Enterprises 47.9888
18. Sting Ray Robb Juncos Hollinger Racing 48.7960
19. Conor Daly Juncos Hollinger Racing 57.3140
20. Devlin Defrancesco Rahal Letterman Lanigan Racing 57.6819
21. Robert Shwartzman Prema Racing 58.8091
22. Jacob Abel Dale Coyne Racing 59.3303
23. Scott McLaughlin Team Penske 1 kör /21.7231
24. Graham Rahal Rahal Letterman Lanigan Racing 1 kör /42.0489
25. Christian Rasmussen Ed Carpenter Racing Kiesett
26. Will Power Team Penske Kiesett
27. Josef Newgarden Team Penske Kiesett

Ezek az USA Nagydíj legjobb belső felvételei

A Formula-1 szokásos válogatásvideója ezen a linken, vagy a Youtube-ra átkattintva megtekinthető!

Saját gokartmárkája lett Charles Leclerc-nek

"Extrém boldog vagyok, hogy bejelenthetem, most már van egy saját gokartmárkám. Tizennyolc évvel ezelőtt kezdtem versenyezni azzal az álommal, hogy eljutok a Formula-1-be, a legtöbb szép napom viszont a gokartos időkből van, de ugyanakkor itt is tanultam a legtöbbet. Alig várom, hogy lássam ezt a gyönyörűséget a pályán" - posztolta közösségi oldalán az alábbi fotóhoz Leclerc, akinek a CL logója látható is a gokarton.

pf5_14

Így csinál 360-as kanyart egy 74 éves ralikrosszos

Jaroslav Hosek igazi legenda a ralikrosszban és úgy látszik, hogy van olyan manőver, amit nem lehet elfelejteni: 74 esztendősen is képes így megforgatni egy Buggyt.

 

Nyíregyházi polgárőrként állt munkába a rali-Eb bajnokesélyese

Chris Ingram komoly előnnyel érkezik meg a hétvégén Nyíregyháza környékén megrendezésre kerülő Rally Hungaryre, ami a rali-Eb szezonzárója és bajnoki döntője lesz egyben. Ingramet azonban a ciprusi futamon gyorshajtáson kapták etapon, ezért közmunkára ítélték, amit most, Magyarországon kellett letöltenie. Ezen alkalomból kedden a nyíregyházi Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola diákjait kísérgette át a zebrán - emiatt tiszteletbeli nyíregyházi polgárőrnek nevezték ki, a helyiek pedig minden bizonnyal neki fognak szurkolni a hétvégén.

A szon.hu fotógalériája ezen a linken megtekinthető!

ingram1

fotó: Dodó Ferenc / szon.hu

Hamilton ünnepel, Norris énekel: így szólt a csapatrádió Austinban

Az USA Nagydíj legjobb rádióbeszélgetéseit összeválogató videó ezen a linken, vagy a Youtube-ra áttkattintva megtekinthető!

Másfél hónapra bezárják a COTA-t, hogy kezeljék a problémákat

Komoly kritikákat kapott az austini versenypálya a Formula-1-es hétvégén, hiszen olyan dobálós volt az aszfalt, hogy főleg az első szektorban alig lehetett a pályán tartani az autókat az eredeti beállításokkal, Lewis Hamiltonnak még a feje is belefájdult a rázkódásba. A pályát üzemeltető cég akkor nem nagyon tudott ezzel mit kezdeni, a tél folyamán viszont komoly változásokat ígérnek.

Bobby Epstein, a COTA főnöke elmondta az Autosportnak, hogy decemberben végig, januárban pedig félig be lesz zárva az egész létesítmény annak érdekében, hogy a szükséges munkálatokat el tudják végezni, különös tekintettel a bokszutca kijáratára. Ezen felül az egyes kanyart, a hátsó egyenest, a kilences kanyart és a 18-19-es kombinációt is rendbe fogják tenni - Epstein szerint a munka egy részét megcsinálták már tavaly a MotoGP itteni futama előtt, úgyhogy az egész pályát nem most kell felújítani.

austin_1

fotó: dppi

Hamiltonnál a legtöbb közepes gumi Brazíliában

A hangsúly szokás szerint a lágy keverékeken a jövő hétvégi Brazil Nagydíjon: a Pirelli infografikájából kiderül, hogy számos csapat tíz szettet is rendelt a piros jelölésű abroncsból, bízik a puhákban a Ferrari és a Red Bull is.

A Mercedes gumitaktikája viszont eltér a másik két topcsapatétól: a két versenyzőnek csak nyolc-nyolc garnitúra lágyat kértek. Hamiltonnál ráadásul négy közepest is betáraztak, ami a legtöbb a teljes mezőnyben: vele szemben Bottas három, a ferrarisok és Red Bull-osok fejenként két szettel gazdálkodhatnak az interlagosi hétvégén.

Fia született Talmácsi Gábornak

Hazánk egyetlen gyorsasági motoros világbajnoka Facebookon jelentette be, hogy október végén párja egy fiúnak, Márknak adott életet.

Van ennél jobb hullámvasút Texasban?

Az F1 szerint húszból húsz versenyző a COTA-ra esküszik.

Kutyamenhelynek nyújtott segítséget Kiss Norbi

Hazánk legnépszerűbb kamionversenyzőjéről köztudott, hogy nagy állatbarát. Kétségkívül a macskák állnak hozzá a legközelebb, ám Sárospatakon bebizonyította, hogy a kutyákat is hasonlóan közel érzi magához. A Zemplén Rally Historic Regularity versenyére érkezve Kiss meglátogatta a város mellett található menhelyet, amelynek működését tetemes mennyiségű állateledellel támogatta.

Raikkönen Hamilton sikeréről: Öh, gratulálok

Az USA Nagydíj leintését követően az F1-es mezőny nagy részét megkérték, kommentálja Lewis Hamilton hatodik világbajnoki címét. Természetesen a finnek volt a legközömbösebb reakciója.

Raikkönen volt a rajt lesipuskása

Szűk, de használható rést talált az USA Nagydíj rajta során tülekedő mezőnyben Kimi Raikkönen, aki a szörnyen sikerült időmérő edzést követően a tizenhetedik pozícióból indulva hamar a tizenegyediken találta magát.

Fotó: DPPI

Ez volt eddig a top 10 Verstappen-ütközés ebben a szezonban

Nem mindegyiknél volt ő a hibás, de ha valakiről készül egy "top 10 ütközés ebben a szezonban" videó, az már jelent valamit.

Michelisz szerint akár magyar pilóta is nyerheti a hétvégi nyíregyházi ERC-futamot

Péntektől vasárnapig rendezik a magyar és az Európa-bajnokság közös ralis szezonzáróját, a nyíregyházi Rally Hungaryt, ezzel kapcsolatban pedig Michelisz Norbert, hazánk talán legmagasabban jegyzett autóversenyzője is megszólalt. Michelisz szerint a pályaismeret kiemelten fontos ebben a szakágban, ez pedig komoly esélyt ad a magyar pilótáknak és szerinte elképzelhető az is, hogy akár valamelyikük megnyerje az Európa-bajnoki megmérettetést - ahol a nemzetközi mezőny sztárjai is itt lesznek, hiszen az ERC bajnoki címe most dől el.

"Tudom, hogy fontos számukra ez a futam, tudom, hogy nagyon jó pilóták, úgyhogy meglepetést várok. Sok szerencsét nekik" - idézi Michelisz szavait az ERC hivatalos honlapja. "Én a hazai raliversenyemen, a Mecsek Ralin ott voltam, nagyon élveztem. Fiatal koromban foglalkoztatott, hogy raliversenyző legyek, mert a nagybátyám ralikrosszozott és ralizott, de aztán az élet nekem mást hozott. Nem tervezem, hogy a közeljövőben ralira váltok, de ha adódik később egy lehetőség, miért ne?"

mi

fotó: dppi

Schumacher vs. Hamilton: csak idő kérdése, hogy mást hívunk mindenidők legjobbjának?

A Hétszeres és a Hatszoros összevetése, jelenlegi állás.

pf1_11

Mit mondott Vettel Hamiltonnak a pódiumceremónia előtt?

Az USA Nagydíjról kieső Sebastian Vettel az elsők között gratulált Lewis Hamiltonnak a brit hatodik világbajnoki címéért. A mikrofonok túl távol voltak a párostól ahhoz, hogy halljuk, miről beszélgettek, ám a német utólag elárulta, az elismerésen túl mi hangzott még el.

"Itt az idő, hogy minél több jó dolgot írj magadról" - utalt Hamilton nagy visszhangot keltő negatív Instagram-bejegyzésére. "Mindent megérdemel az, aki hatodszorra szerzi meg a címet. Ezt mondtam neki. Örülök a sikerének. El kell ismerni, hogy mit ért el a csapatával, hogy mennyire erős volt" - hangzottak Vettel szavai.

vet-ham-usgp1

Hivatalos: Elveszítette üzemanyagpartnerét a McLaren

A wokingi F1-es csapat bejelentette a hírt, amire az utóbbi hetekben számítani lehetett: azonnali hatállyal felbontásra került a Petrobras olajtársasággal kötött együttműködés, amely üzemanyag mellett különböző kenőanyagokkal is ellátta a McLarent. A logók épp a cég hazai futamára, a Brazil Nagydíjra kerülnek le az autókról, ugyanis a Petrobras 64%-ban a brazil kormány kezében van. A vezetőség kihangsúlyozta, nem az istálló teljesítménye miatt léptek ki az eredetileg öt évre aláírt szerződésből.

A McLaren vezérigazgatója, Zak Brown az USA Nagydíj hétvégéjén elárulta, 2020-ban új támogatók bejelentésére készülnek. Hogy melyik társaság váltja a Petrobrast, arról hivatalos hírek egyelőre nem szólnak, pletykák azonban igen.

mclaren-petrobras-2018

Norris egyben megette Vettelt és Ricciardót

Nagy első kört teljesített Lando Norris az USA-ban: Daniel Ricciardót, majd Sebastian Vettelt – akit már ekkor hátráltatott a felfüggesztés, amely kiesését okozta – két egymást követő kanyarban előzte meg. A nyolcadik rajthelyről induló brit már ekkor ötödik volt, végül a hetedik pozícióban ért célba.

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Ricciardo and Vettel in the space of two corners. Nice @landonorris

Videón az USA Nagydíj legjobb pillanatai

Albon ugratása, Vettel rodeózása, Hamilton ünneplése - ha bármiről lemaradtál a vasárnapi futamon, az F1 összefoglalójában most visszanézheted. (A videó átkattintás után indul el.) 

Hülkenberg: Köszönöm, szép fake news!

Egy német lap, a Motorsport-Total „Forró pletyka: Nico Hülkenberg a DTM-re vált a BMW-vel” címmel számolt be arról, hogy a német kedden bejelentést tesz 2020-as terveiről. Bár a hírt egy olasz forrástól vették át, Hülkenberg azonban hazája sajtótermékére fakadt ki.

„Köszönöm, Motorsport-Total, hogy tájékoztatsz a jövőmről!” – posztolta a közösségi médiában a dühös német. „Legközelebb talán kicsit kevesebb kattintásvadászat?! #FakeNews”

Az USA Nagydíjon tartózkodó kollégánk úgy értesült, Hülkenberg tényleg nem a DTM-be megy, hanem F1-es lehetőség híján az IndyCarban folytatja, ahol az utcai pályákon fog szerepelni. Úgy tűnik, a mi hírünk még nem jutott Hülkenberg fülébe…