DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. július 24. péntek

IndyCar: Kirkwood nyert, Palout falba rakták a balesetekkel tűzdelt detroiti futamon (videó!)

Kyle Kirkwood ismét bebizonyította, hogy ő az utcák királya az IndyCarban: Long Beach után idei második győzelmét aratta az Indy 500-at követő első versenyen Detroitban. Ezzel továbbra is az Andretti pilótája az egyetlen, aki futamot tudott nyerni 2025-ben Alex Palou mellett. Kirkwood mellé Santino Ferrucci és Colton Herta állhatott még fel a dobogóra, miután egy kései piros zászlós megszakítást követően mindketten megelőzték Will Powert.

A piros zászlók akkor kerültek elő, amikor Louis Foster felfüggesztése eltört és emiatt beleszáguldott hátulról Felix Rosenqvistbe, így mindketten nagy tempóval a falba csapódtak. Balesetekből ezen kívül sem volt hiány Detroit utcáin, ütközött például Scott McLaughlin és Callum Ilott is, de a legfontosabb kétségkívül az volt, amikor Palounak ment neki hátulról David Malukas, így megszakadt a Ganassi spanyoljának szinte hibátlan idei sorozata és kiesett. Persze a bajnoki tabellán így is tetemes maradt a fórja: 90 ponttal vezet a vasárnap hetedik Pato O’Ward előtt, aki csak 12 és 16 ponttal előzi Kirkwoodot és Christian Lundgaard-t.

A verseny videós összefoglalója:

A futam végeredménye:

1. Kyle Kirkwood Andretti  
2. Santino Ferrucci A. J. Foyt Enterprises 3.5931
3. Colton Herta Andretti 4.9427
4. Will Power Team Penske 5.4488
5. Kyffin Simpson Chip Ganassi Racing 6.2189
6. Marcus Armstrong Meyer Shank Racing 8.5237
7. Patricio O'Ward Arrow McLaren 9.1683
8. Christian Lundgaard Arrow McLaren 9.7823
9. Josef Newgarden Team Penske 18.7691
10. Alexander Rossi Ed Carpenter Racing 19.4492
11. Scott Dixon Chip Ganassi Racing 19.9431
12. Scott McLaughlin Team Penske 20.4172
13. Marcus Ericsson Andretti 20.7988
14. David Malukas A. J. Foyt Enterprises 21.5169
15. Sting Ray Robb Juncos Hollinger Racing 22.1711
16. Robert Shwartzman Prema 29.0575
17. Conor Daly Juncos Hollinger Racing 33.6641
18. Jacob Abel Dale Coyne Racing 48.9180
19. Nolan Siegel Arrow McLaren 2 kör /43.4463
20. Graham Rahal Rahal Letterman Lanigan Racing 3 kör /39.3127
21. Felix Rosenqvist Meyer Shank Racing Kiesett
22. Louis Foster Rahal Letterman Lanigan Racing Kiesett
23. Devlin Defrancesco Rahal Letterman Lanigan Racing Kiesett
24. Christian Rasmussen Ed Carpenter Racing Kiesett
25. Alex Palou Chip Ganassi Racing Kiesett
26. Callum Ilott Prema Kiesett
27. Rinus VeeKay Dale Coyne Racing Kiesett

Hamilton képes megállítani a repülőt a levegőben

2017-ben már bemutatott egy hasonlóan nagyszabású "varázslatot" a brit, amikor megakadályozta, hogy elüsse saját magát, most pedig ismét visszatért televíziós reklámblokkokba a karóráját nyomogató Lewis Hamilton, hogy ezúttal egy repülőszerencsétlenséget ússzon meg, amikor a versenypályához túl közel ereszkedik egy Silver Spitfire. A szlogen pedig mit sem változott: 

"Én meg tudom állítani az időt, de engem semmi nem állít meg."

Indul hétvégén a W Series, Facebookon nézheted a történelmi első versenyt

Nagy hírveréssel indul a női formulaautós széria, számos országban televízió adja a hétvégi, hockenheimi első versenyt. Amelyik régióban nem – így Magyarországon – ott a W Series Facebookján és Twitterjén is élő streamet találunk.

A hétvégi menetrend:

Péntek
10:00-10:45 első szabadedzés
15:30-16:15 második szabadedzés

Szombat
11:55-12:20 időmérő
16:15-16:50 futam

Hétvégén Autósport és Formula Magazin Nagy Dániellel stúdióvendégként

A hét elején Nagy Dániel, a TCR Europe hétvégi dobogósa járt az AFM stúdiójában: a vele készült beszélgetést a Motorsporthíradóban láthatjátok a FIX TV-n május 5-én, vasárnap 13 órakor.

A másik stúdióvendég Német László, a Miskolc Rali dobogós helyezettje volt, aki a Ralihíradóban szerepel a FIX TV-n május 12-én, vasárnap 13 órakor.

Perez korrektségéért dicséri Verstappent

„Ezt nevezem kemény, de korrekt versenyzésnek!” – kommentálta az alábbi videót Twitterén Sergio Perez.

Elég furcsa dologra lettünk figyelmesek Daniel Ricciardo Instagramján

A versenyző bemutatkozásaként ennyi szerepel ott, ahova általában azt szokták kiírni, melyik csapatnál versenyeznek: „palackorrú delfin”.

Imolában pályára vitték Senna első Lotusát

Az „Ayrton Nap” elnevezést viselte a május 1-i rendezvény, melyet Ayrton Senna halálának 25. évfordulóján tartottak az imolai versenypályán. Az attrakció az 1985-ös Lotus 97T volt, mellyel a brazil legenda második Formula-1-es szezonjában versenyzett, két futamgyőzelmet és hét pole-pozíciót szerzett.

Tesztelték és rögtön töréstesztelték is a Skoda új fegyverét

Most érkezett meg a Skoda Fabia R5 komolyabb fejlesztési csomagja és az autót a gyártó WRC2-es világbajnoka, Jan Kopecky tesztelte - majd rögtön meg is borította:

A MiniDrivers is megemlékezett Sennáról

Az általában vicces videókat gyártó csatorna ezúttal szomorú témát dolgozott fel:

F1-es erősorrend: Bottas eddig jobb, mint Hamilton

Az idei szezonban az F1 hivatalos weboldalának öt szakírója egy 1-10-ig terjedő skálán pontozza minden pilóta minden versenyhétvégén nyújtott teljesítményét, függetlenül attól, hogy milyen autóban ül, vagyis az a lényeg, hogy mennyit hoz ki valaki a technikából. A maximális pontszám így 50, a hétvégék során elég pontok átlagából pedig kialakul egy erősorrend - íme az Azerbajdzsáni Nagydíj utáni helyzet:

1-2. Valtteri Bottas és Max Verstappen 44,3-44,3
3. Lewis Hamilton 43,3
4. Sergio Perez 41,3
5. Alex Albon 41
6. Charles Leclerc 40,5
7. Lando Norris 40,3
8. Kimi Raikkönen 40
9. Carlos Sainz 37,8
10. George Russell 37,8

A bakui futamon egyébként Bottas és Perez 49-49 pontot kapott, Verstasppen 44-et, Hamilton 43-at.

pr

fotó: dppi

Videó: így járatta meg a Red Bullt Verstappen a Nagy Futamon

A Red Bull tett közzé videót erről:

 

Ezzel a körrel vigasztalódhatott hétvégén Leclerc

A plusz egy pontot érő leggyorsabb kör a Ferrari fiataljától:

Ez a kör még Ayrton Senna szintjén is egészen zseniális volt

1993, Donington Park. A kör, amit valószínűleg nagyjából minden F1-es drukker látott már, de soha nem árt ismételni. Az F1 Instagram-fiókja Senna halálának negyedszázados évfordulója kapcsán vette elő.

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Ayrton Senna goes from P5-P1 in a single lap Is this the greatest lap in F1 history? Discuss below! . #F1 #Formula1 #AyrtonSenna #Senna #SennaSempre #McLaren #Donington @oficialayrtonsenna

FORMULA 1® (@f1) által megosztott bejegyzés,

 

Antonio Giovinazzi is egyre inkább mutogatja oroszlánkörmeit

Bele is izzadt Nico Hülkenberg, hogy az olasz újoncot maga mögött tudja tartani Azerbajdzsánban.

 

Nizzában is rendeztek F1-es parádét

Ott Daniel Ricciardo tette tiszteletét (Franciaország, Renault, nyilván), aki így fánkozott.

 

Vajon milyen rejtélyes dolog épül az autópálya hungaroringi lehajtójánál?

Ezek a képek az M3-as autópálya hungaroringi lehajtójánál készültek. De vajon mi az, amit építenek?

hungaroring3hungaroring4hungaroring5

Senna társaságában érte el első dobogóját Hakkinen

A kétszeres világbajnok az 1993-as Japán Nagydíjat idézte fel: a versenyen Ayrton Senna első, Mika Hakkinen harmadik helyezést ért el. A finn csupán három futam erejéig volt Senna csapattársa, mielőtt a brazil átigazolt a Williamshez. Számára hosszú és eredményes időszak kezdődött Wokingban.

„Kiváltságosnak érzem magam, hogy Ayrtont csapattársamnak nevezhettem. A versenyzés sokat ad nekünk, de néha túl korán vesz el” – írta Hakkinen a brazil halálának 25. évfordulóján.

Ricciardo tolatása és más bakui pillanatok fedélzeti kamerából

A Formula-1 YouTube-csatornájának szokásos onboard válogatása (megtekintés átkattintás után lehetséges):

Menő budapesti látképpel hangol a Red Bull a Nagy Futamra

Az energiaitalosok megérkeztek már tegnap, este pedig körbe is néztek, milyen a kilátás fővárosunkban.

 

A világon nem létezik ennél mázlisabb bokszkiállás

A helyszín a NASCAR hétvégi futama, Talladega, aki pedig bemutatja, az a bokszhelyére egy megcsúszás után a szó legszorosabb értelmében befaroló Brad Keselowski. Ja, és ha valakiben felmerülne: teljesen szabályok kiállás történt.

 

Alonso már a hétvégén világbajnok lehet

A WEC pontversenyének éllovasa, a #8-as rajtszámú Toyota, a legénységben Fernando Alonsóval, Sebastien Buemivel és Kazuki Nakajimával 135 ponttal rendelkezik, 15-tel többel, mint a második helyezett #7-es Toyota (legénysége Mike Conway, Kamui Kobayashi és Jose Maria Lopez). Bár még maximum 64 egység megszerezhető, szerencsével Alonsóék már a szombati utolsó előtti fordulón, a spái 6 óráson bebiztosíthatják bajnoki címüket, a másfélszeres pontszámot érő Le Mans-i 24 órás előtt.

A WEC pontrendszere komplikáltabb a szokásosnál: a győztest 25 ponttal jutalmazó kiosztás mellett egy pont jár a pole-pozícióért és fél pont azért, ha valaki célba ér a top 10-en kívül.

Alonsóék csak akkor biztosítják be a világbajnoki címet Spában, ha nyernek, emellett pedig teljesülnek a következő feltételek:

- pole-pozícióból indulnak, a #7-es pedig nyolcadik helynél hátrébb végez

- egyik Toyota sem indul pole-pozícióból, a #7-es pedig kilencedik helynél hátrébb végez

- a #7-es indul pole-pozícióból, de nem ér célba.

Érdekesség, hogy nagyon csekély matematikai esélye a vb-címre még az 54 pontos hátrányban bajnoki harmadik #3-as Rebellionnak (Gustavo Menezes, Thomas Laurent) is esélye van.