DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. augusztus 13. csütörtök

IndyCar: Palou a pole-ból dominálva húzta be harmadik győzelmét

Négyből három: ez Alex Palou győzelmi mérlege az IndyCar 2025-ös idényében a Barber Motorsports Parkban rendezett vasárnapi futamot követően. A Chip Ganassi címvédője ezúttal már az időmérőt is megnyerte, s a pole-ból startolva csak a bokszkiállások idejére engedte ki a kezéből a vezetést.

A spanyol ezzel tovább növelte előnyét a bajnoki tabellán: immáron 60 ponttal vezet a mögötte 16 másodperces lemaradással befutó Christian Lundgaard előtt. A dobogót Scott McLaughlin tette teljessé a szezonja legjobb hétvégéjét produkáló Rinus VeeKay, valamint Will Power előtt, miközben a legutóbbi, Long Beach-i futamot megnyerő Kyle Kirkwood ezúttal 11. lett, s ezzel visszacsúszott a pontverseny harmadik helyére.

A futam végeredménye:

1. Alex Palou Chip Ganassi  
2. Christian Lundgaard Arrow McLaren 16.0035
3. Scott McLaughlin Team Penske 23.4453
4. Rinus VeeKay Dale Coyne Racing 23.7783
5. Will Power Team Penske 32.7718
6. Patricio O'Ward Arrow McLaren 33.2559
7. Colton Herta Andretti 34.0216
8. Alexander Rossi Ed Carpenter Racing 45.7556
9. Nolan Siegel Arrow McLaren 46.2254
10. Josef Newgarden Team Penske 48.0484
11. Kyle Kirkwood Andretti 57.9913
12. Scott Dixon Chip Ganassi 58.6974
13. Felix Rosenqvist Meyer Shank Racing 59.3510
14. Graham Rahal RLL Racing 1'08.2589
15. Christian Rasmussen Ed Carpenter Racing 1'09.2260
16. David Malukas A. J. Foyt Enterprises 1'10.1133
17. Marcus Armstrong Meyer Shank Racing 1 kör /9.9188
18. Santino Ferrucci A. J. Foyt Enterprises 1 kör /12.7074
19. Conor Daly Juncos Hollinger Racing 1 kör /14.7322
20. Marcus Ericsson Andretti 1 kör /21.8551
21. Kyffin Simpson Chip Ganassi 1 kör /22.1019
22. Sting Ray Robb Juncos Hollinger Racing 1 kör /22.8973
23. Callum Ilott Prema 1 kör /25.4119
24. Devlin Defrancesco RLL Racing 1 kör /25.9266
25. Robert Shwartzman Prema 1 kör /31.8825
26. Louis Foster RLL Racing 2 kör /20.3070
27. Jacob Abel Dale Coyne Racing 2 kör /1'06.0720

indycar-palou-barber

Ha furán néz ki, de működik, akkor az nem fura

Egészen elmés megoldás ez arra, hogy hogy juttasson el valaki két abroncsot A pontból B-be.

 

Újabb, egészen ijesztő baleset, ezúttal az F3-ból, és szerencsés végkimenetellel

Az olasz hétvége F3-as betétfutamán az ausztrál Alex Peroni hajtott rá egy hurkaszerű rázókőre, majd autója abban a pillanatban megállíthatatlanul felrepült a levegőbe. Az eset végén Peroni és autója a gumifal élével találkozott, az ausztrálnak viszont a hírek szerint szerencsére semmilyen komoly baja nincs.

Az esettel kapcsolatban Mitch Evans is kifakadt Twitteren, aki egészen egyszerűen fogalmazott: „Ki az Isten gondolta, hogy jó ötlet a Parabolica külsejéhez hurka rázókőt helyezni?”

A történtek fényében másodlagos tény, de a futamot a bajnoki éllovas Robert Svarcman nyerte, ezzel növelte előnyét Jehan Daruvala előtt, aki egyébként pont mögötte futott be másodikként. A dobogóra még Marcus Armstrong állhatott fel.

Frissítés Peroni állapotáról.

 

 

Kőkemény buli van a Racing Point garázsában

A csapat hozza a szokásos humort Twitterén az Olasz Nagydíj hétvégéjén is.

 

Szeptemberi Motorsporthíradó most vasárnap 13 órakor

A magyar autóversenyzés magazinműsora hétvégén jelentkezik: a tartalomban riport a túrkevei autókrosszról és Slovakia Ringen tartott gyorsasági versenyről, beszámoló a ralikrossz Európa- és világbajnokság legutóbbi fordulóinak magyar szerepléseiről, stúdióvendégként pedig Szabó Zsolt érkezik, aki a TCR Europe legutóbbi hétvégéjén a M1RA színeiben versenyzett.

Nico Rosberg munkatársat keres, te is jelentkezhetsz az álláshirdetésre

Formula-1-es világbajnokok a legritkább esetben szoktak YouTube-videóban kollégákat toborozni, de a közösségi médiában rendkívül aktív Rosberg most pontosan ezt teszi: egy videográfussal szeretné bővíteni saját kis csapatát, az álláshirdetést pedig az alábbi videóban teszi közzé. További részletek és jelentkezési kritériumok ide kattintva olvashatók a különleges munkára való jelentkezésről.

Időmérő az F1-ben, futam az F2-ben és az F3-ban, időmérő és futam is a Superbike-ban - ez a szombati menü

Hogy mire érdemes figyelni szombaton? Mutatjuk: 

10:00-10:20 Superbike, harmadik szabadedzés

10:30-11:15 Formula-3, első futam (13:05-től M4 Sport)

12:00-12:25 Superbike, Super Pole (14:20-tól, a futam előtt Eurosport 2)

12:00-13:00 Formula-1, harmadik szabadedzés (M4 Sport)

15:00-16:00 Formula-1, időmérő (M4 Sport)

15:00-15:40 Superbike, első futam (Eurosport 2)

16:45-17:50 Formula-2, első futam (23:10-től M4 Sport)

f1_9

fotó: dppi

Azért van olyan Ferrari-szurkoló, aki megőrül Vettelért

Lehet, hogy alaposan behorpadt Sebastian Vettel hírneve az utóbbi évben, ettől még van olyan szurkoló, aki kezet csókol neki, ha közel kerülhet hozzá - a Sky Sports tette közzé az alábbi videót:

 

A szerelőknek is be kell melegíteni az F1-ben

Körülbelül ezt mutatja be a Haas csapata.

 

Kiderült, mikor és hol tartják Anthoine Hubert temetését

Jövő kedden, szeptember 10-én temetik Anthoine Hubert-t, tudta meg a formula.hu Monzában az elhunyt versenyző menedzserétől. A szertartásra a Párizstól délnyugatra található Chartres-ban kerül sor.

A francia Hubert múlt szombaton, a Formula-2 spa-francorchamps-i versenyhétvégéjének főfutamán halt bele a második körben történt balesetben szerzett sérüléseibe. 

Hubert family

Vettel elmondta, hogy miben különbözik leginkább Leclerc Raikkönentől

A csütörtöi sajtótájékoztatón megkérdezték Sebastian Vetteltől, hogy mennyiben más a kapcsolata mostani csapattársaával, Charles Leclerc-rel, mint volt az utóbbi években Kimi Raikkönennel.

"Öhm... több szó" - hangzott a tömör, megmosolyogtató felelet a négyszres világbajnoktól.

 

A Ferrari egykori pilótái a motorhome bejárata felett

A Scuderiát 90 évvel ezelőtt alapította Enzo Ferrari, az évfordulót pedig az Olasz Nagydíjon is hangsúlyozza a csapat. A motorhome bejárata feletti óriási rajzon szemlátomást minden korábbi Ferrari-pilótát feltüntettek. Kiket ismertek fel?

Még Norrist is ennyi rajongó veszi körbe Monzában

Minden oldalról elzárták a menekülési utat, kiabáltak, aláírásra váró tárgyakat dugtak az orra alá. Lando Norris viccelődve jegyezte meg a posztolt videóban: „Ugye tudjátok, hogy nem én vagyok Valentino Rossi?”

Kezdődik az F1-es hétvége, mutatjuk a pénteki programot

Pénteken kezdetét veszi a Formula-1-es hétvége Monzában, de a Superbike mezőnye is megkezdi a munkát - íme a napi program:

9:35-10:20 Formula-3, szabadedzés

11:00-12:30 Formula-1, első szabadedzés (M4 Sport)

11:30-12:20 Superbike, első szabadedzés

13:00-13:45 Formula-2, szabadedzés

15:00-16:30 Formula-1, második szabadedzés (M4 Sport)

16:00-16:50 Superbike, második szabadedzés

16:55-17:25 Formula-2, időmérő

17:50-18:20 Formula-3, időmérő

monza_1

fotó: dppi

Rossitól kért engedélyt különleges sisakjához Norris

Az újonc Lando Norris példaképe nem valamelyik Formula-1-es versenyző, hanem a MotoGP-legenda Valentino Rossi. Bemutatkozása előtt felmerült benne, hogy a kilencszeres világbajnok ikonikus 46-osát választja saját állandó rajtszámának, de végül elvetette az ötletet, mert nem akarja „majmolni” kedvencét – így került McLarenjére a 4-es.

A hétvégi Olasz Nagydíj erejéig azonban Norris Rossi előtt fog tisztelegni: sisakja és lábbelije dizájnját is a Doktortól veszi kölcsön. A fejvédő esetében a megszokott színek maradnak, de a nap és hold motívuma – Rossi védjegye – kerül fel rá.

„Már beszéltem Valentinóval valamivel korábban ezzel kapcsolatban, a közösségi médiában, mivel természetes, hogy megkérdeztem őt, szabad-e” – mondta el a motorsport.com-nak. Norris. „Ez egy lehetőség, hogy különlegesebbé, emlékezetesebbé tegyem ezt a versenyt. Ezáltal jobban fogok kapcsolódni Valentinóhoz, akire mindig is felnéztem, a hősömhöz. Ez tiszteletadás az irányába, nem más.”

Hakkinen eldobja a győzelmet, Vettel megszerzi első sikerét, Hamilton furcsa hibát vét

Öt jelenetet emelt ki a Formula-1 az Olasz Nagydíjak újkori történetéből - íme a videó:

 

Nemzeti színekbe öltözött az Alfa Romeo

Nemcsak a Ferrari, az Alfa Romeó is hazai versenyére készül a hétvégi Olasz Nagydíjon, így a kisebb itáliai istálló is különlegességgel készült a nézőknek: az autókon megszokott fehér-vörös színkombinációt a zöld-fehér-piros hármas váltja fel.  A képek tanúsága szerint a szárnyak véglapjai és a motorborítás kapja a meg a különleges festést.

Az orvosi autó kapott defektet Monzában

Ilyen sincs gyakran! Az F1-es versenyhétvégék csütörtöki napjának délutánján a pálya a biztonsági és az orvosi autóké, amelyek pilótái ilyenkor tréningezik le az aktuális aszfaltcsíkot. Monzában ez most nem ment simán, ugyanis az orvosi autó - mint a formula.hu helyszíni fotóin is látható - a tréning közben jobb hátsó defektet kapott – jelentette az Autodromo Nazinonaléról lapunk tudósítója, Mészáros Sándor.

Örömmel üdvözlik a csapatok Monzát

Idei tizenharmadik állomásához, Olaszországba érkezett a Formula-1 mezőnye. Ehhez a helyszínhez sokaknak különleges kapcsolata fűződik, ahogy az a különböző csapatok tweetjeiből is látszik.

Az F1 történetének leggyorsabb köre: egy éve Raikkönenről szólt a monzai időmérő

2018-ban Kimi Raikkönen húzta be az Olasz Nagydíj pole-pozícióját, hosszú évek után tudott újra az első rajtkockába állni, méghozzá az F1 történetének leggyorsabb körével.

 

A spanyoloknak nem tetszik a friss Ferrari-anyag: Alonso háttérben van

Amint arról mi is beszámoltunk, szerdán a milánói Dóm-téren ünnepelte 90. születésnapját a Ferrari, az eseményre pedig készült egy plakát is, amelyen ott vannak a Ferrari korábbi pilótái. A spanyol Marca arról posztolt, hogy ezen nagyon tiszteletlenül bántak a maranellóiak Fernando Alonsóval, aki sisakban, hátul, kicsiben látszik csak, pedig jó pár futamot nyert a Scuderiának és nagyon sikeres volt velük, míg több, nála jóval sikertelenebb versenyzőt nagyobbként ábrázoltak. A cikk azt is hozzáteszi, hogy nemcsak a spanyolok, de világszerte sokan felháborodtak a Ferrari-drukkerek közül.

A kép ezen a linken megtekinthető!

aller

fotó: dppi