DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 28. vasárnap

Élre állt a Yamaha a sepangi shakedown második napján

Szombaton is folytatódott a MotoGP shakedowntesztje, ahol a gyártók tesztversenyzői, az újoncok, valamint a kedvezményrendszer legalsó kategóriájába tartozó márkák – jelen esetben a Honda és a Yamaha – szerződtetett motorosai vehetnek részt. A második felvonás érdekessége épp az volt, hogy a tegnapi bemutatójuk ezúttal már pályára gurult a Yamaha négy versenyzője, a gyári istállót erősítő Fabio Quartararo és Alex Rins, valamint a Ducatitól idén a hangvillások gépére váltó Pramacnál szereplő Miguel Oliveira és Jack Miller.

A Yamahák pedig az eredménylistán is átvették az irányítást: a nap legjobb idejét Rins motorozta, míg Quartararo harmadik lett a pénteki leggyorsabb KTM-tesztpilóta Pol Espargaro mögött. A Crash.net beszámolója szerint amúgy a japán gyártó a 2024-es csomagot vetette össze néhány új 2025-ös alkatrésszel, egyúttal hangsúlyozták, hogy a korábbi találgatásokkal ellentétben nem viszik pályára a tervezési fázisban lévő V4-es versenygépüket. A tesztmotoron szereplő versenyzőik neve egyébként továbbra sem szerepel az időmérőrendszerben, de az idézett portál szerint ma is főként Andrea Dovizioso dolgozott, s csak a nap végén tett meg néhány kört a másik tesztmotoros, Augusto Fernandez.

motogp-quartararo-sepang-shakedown-day2

Az említett éllovas triót amúgy két debütáns, Ai Ogura és Fermin Aldeguer követte, megelőzve Millert és a KTM-es Dani Pedrosát. A Hondánál ezúttal Takaaki Nakagami mellett a másik frissen igazolt tesztversenyző, Aleix Espargaro is nyeregbe pattant, ahogy az LCR újonca, Somkiat Chantra is.

A bejárató teszt vasárnap ér véget, szerdától péntekig pedig már a teljes MotoGP-mezőny együtt tesztel Malajziában.

A sepangi shakedownteszt második napjának eredményei:

1. Alex Rins Monster Yamaha (YZR-M1) 1:58.745
2. Pol Espargaro KTM Test Rider (RC16) 1:58.748
3. Fabio Quartararo Monster Yamaha (YZR-M1) 1:58.812
4. Ai Ogura Trackhouse Aprilia (RS-GP25) 1:58.914
5. Fermin Aldeguer Gresini Ducati (GP24) 1:58.930
6. Jack Miller Pramac Yamaha (YZR-M1) 1:59.152
7. Dani Pedrosa KTM Test Rider (RC16) 1:59.425
8. Aleix Espargaro Honda HRC Test Team (RC213V) 1:59.714
9. Miguel Oliveira Pramac Yamaha (YZR-M1) 1:59.780
10. Takaaki Nakagami Honda Test Rider (RC213V) 1:59.879
11. Michele Pirro Ducati Test Rider (GP25) 2:00.168
12. Test Rider Yamaha Factory Racing (YZR-M1) 2:00.351
13. Lorenzo Savadori Aprilia Test Rider (RS-GP25) 2:00.921
14. Somkiat Chantra LCR Honda (RC213V) 2:01.028

Ha imádod a MotoGP-t és nem szeretnél semmiről lemaradni, akkor csatlakozz a Formula MotoGP Facebook-csoportunkhoz, ahol még több hírről és információról számolunk be a MotoGP és egyéb motoros bajnokságok kapcsán!

Lökdösődés, kakaskodás és 0,010 másodperc különbség a NASCAR Truck-futamának befutójánál

A sorozat történetének legszorosabb finise.

 

A Rosberg-család Valentin-napi fotója szinte már a retro kategóriája

A feleség, Vivian Instagram-bejegyzésében szereplő kép 18 éves korukban, azaz, ha utánaszámolunk, immár 16 éve készült, a szerelem pedig azóta is töretlen.

 

Raikkönenék Valentin-napi fotóin a gyerekek a főszereplők

„Legyen minden nap Valentin-nap!” - hirdeti Minttu Raikkönen Instagram-posztjában.

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Make every day Valentine's Day

Minttu Räikkönen (@mintturaikkonen) által megosztott bejegyzés,

 

Az Alpha Tauri is megtette első lépéseit

Miután péntek este Salzburgban bemutatkozott a rajtrács nevében új istállója, az Alpha Tauri, a csapattagokat, köztük Pierre Gaslyt és Danyiil Kvjatot magángépre ültették. A cél Olaszország, Misano volt, ahol egy napra kibérelték a pályát, hogy bejárassák az AT01-et.

Számos csapat – a szabályokban foglalt filmforgatási nap lehetőségével élve – döntött úgy, hogy a jövő heti kollektív barcelonai teszt előtt megfuttatja új autóját rendszerellenőrzések céljából. A Red Bull szerdán Silverstone-ban, a Mercedes pénteken Silverstone-ban, az Alfa Romeo pénteken Fioranóban már pályára küldte az új konstrukciót, az Alpha így negyedik a sorban.

Vasárnap Motorsporthíradó a FIX TV-n

Hírek és érdekességek az autóversenyzés világából: az AFM Motorsporthíradó februrári adásában szerepet kapnak az F1-es csapatbemutatók, az Africa Race, valamint a Michelisz Norbert és Bernd Maylander, akikkel interjú készült. Az időpont: vasárnap, 13 óra a FIX TV-n.

Most egy motoros csapathoz kerültek a Rich Energy szponzormilliói

Egy csonka szezonban is nagy zajt csapott a Formula-1-ben a brit energiaitalcég, a Rich Energy, amely hangzatos fogadkozással – a Red Bull legyőzését emlegetve – érkezett, majd a szezon végét sem megvárva, közösségi médiás ámokfutással egybekötve szakított a csapattal. Arról továbbra sincs konszenzus, a Rich Energy valóban létező, nagy példányszámban gyártott energiaital-e.

Nem számítottunk rá, hogy a Haas-bejelentésre egy évre a cég újra versenycsapat főszponzoraként kerül a hírekbe. Pedig ez történt, habár a szakállas nagyfőnök, William Storey ezúttal alacsonyabbra célzott: most csak a brit Superbike-bajnokság tavalyi futamgyőztes csapatával, az OMG Racinggel társultak, de a csapat közleménye szerint „több millió font értékű együttműködéssel”.

A fekete-arany színek idén James Hillier és David Johnson motorját ékesítik a BSB-ben, Man-szigeti TT-n és North West 200-on, míg a Haas visszaváltott hagyományos, szürke, fekete és piros dizájnjához.

Így hűtötte le magát Vogel Adrienn

Vogel Adrienn Finnországban, Armin Schwarz segítségével készül fel az idei szezonra, a kemény edzés után pedig a legegyszerűbb módját választotta annak, hogy lehűtse a testét: kiállt a hóra -14 fokos hidegbe, egy szál ujjatlan felsőben.

 

Melyik papaja színű McLaren a kedvenced?

Az F1-es istálló 2017-ben tért vissza az ikonikus színhez, amit azóta is használ. Most mind a négy típust közelről megvizsgálhatod az alábbi képen, ami kattintásra még nagyobbá válik.

mclaren-2017-2020nagy

Itt követheted élőben az Alpha Tauri leleplezését

Az autóbemutatók hetén az imidzsváltáson átesett Alpha Tauri szolgáltathatja a a legnagyobb meglepetést, hiszen az istálló immár nem a Red Bull energiaitalát, hanem a cégcsoporthoz tartozó ruházati márkát fogja népszerűsíteni. Ennek köszönhetően minden esély megvan rá, hogy az autó és a csapatruházat drasztikus változáson ment keresztül. Minderre fény derül este nyolc órakor, amikor ezen és ezen a linken elindul az élő közvetítés.

 alphatauri-logo

Vandoorne lesz Hamilton tartalékpilótája

A Formula-E bajnokságának jelenlegi éllovasát, a korábban McLarennél versenyző Stoffel Vandoorne-t nevezte ki tartalékosnak a Mercedes istállója. A belga versenyző 2018 végén szorult ki az Formula-1-ből, tavaly óta a német márka Formula-E-s csapatát erősíti. Mivel az FE versenynaptára több ponton is ütközik az F1-ével, ezért a csapat Esteban Gutierrezre, a meglévő harmadik számú versenyzőjére továbbra is számít. Ők ketten váltva teljesítenek majd szolgálatot a 2020-as szezon során.

vandoorne-portre-20191

 

Videó: Silverstone-ban teljesítette első köreit az új Mercedes

Ahogy arról délelőtt beszámoltunk, a Mercedes ma leleplezte a 2020-as szezonra fejlesztett W11-est (galéria itt), amivel egy médianap keretében pályára is hajtott Silverstone-ban. Erről két videót is megosztott a csapat.

Egy kétperces videó a Red Bull filmes napjáról

Kikerült egy rövid összeállítás az eseményről - a videó a Formula-1 tulajdona, így ezen a linken, vagy alul a Youtube-ra átkattintva indul!

Videó: Raikkönen teszteli az Alfát

Miközben péntek délelőtt a Mercedes lerántotta a leplet a valódi 2020-as autójáról, az Alfa Romeo csendben bejáratta idei gépét, a C39-et. A tesztről a hivatalosan megosztott fotók mellett egy rövid videó is kiszivárgott. Így mozog az autó Kimi Raikkönen irányítása alatt:

Raikkönen Fioranóban járatja be a fekete Alfát

Egy Valentin-napi festéssel készült erre a napra az Alfa Romeo, a csapat egyelőre csak néhány fotót tett ki az eseményről - mindenesetre Kimi Raikkönen bejáratja az autót az olasz tesztpályán. Az viszont úgy tűnik, hogy ez csak egy álcafestés és a február 19-ére tervezett bemutatón nem így fog kinézni az autó.

alfa1_1

alfa2020festes1

alfa2

alfa3

McLaren-szponzort jelentett be az Alfa Romeo

Közleményben tudatta a nagyvilággal az Alfa Romeo Racing ORLEN, hogy megállapodott a Huski Chocolate nevű céggel. A csokoládéitalt gyártó svájciak korábban a McLaren F1-es autójának hátulján hirdették magukat, az idei évben viszont az Alfa C39-esén is rajta lesznek, ahogy a pilóták overalljain, illetve a csapattagok pólóin is. Hozzátették, hogy a cég termékei is elérhetőek lesznek az Alfa garázsában a versenyhétvégék során. A svéd csoki meghódítja a világot: a két F1-es csapat mellett Marcus Ericssont főszponzorként támogatják az IndyCarban.

unnamed_19

Így tolták be a színpadra az új McLarent

Hogy tetszett a wokingiak bemutatója?

 

A világ egyik legforgalmasabb csomópontjában tűnt fel az új McLaren

A McLaren megpróbálja bevenni az Egyesült Államokat: a frissen bemutatott MCL35-ös egy egészen váratlan helyen, a New York-i Times Square-en bukkant fel.

Hazájától nem kapott versenyzői licenszet Stroll és Latifi

Szokatlan helyzet állt elő a kanadai F1-es pilóták háza táján, miután az ország motorsportért felelős szervezete, az ASN Canada FIA tavaly december 31-én kilépett a Nemzetközi Automobil Szövetségből, így a Racing Pointos Lance Stroll és a Williamsnél debütáló Nicholas Latifi sem tudta kiváltani a versenyzői engedélyét erre az évre.

Szerencséjükre az FIA ilyenkor megengedi, hogy a pilóták más nemzettől kapjanak licenszet, így Stroll és Latifi engedélyéről idén az Egyesült Államok Autóversenyzői Bizottsága gondoskodik. Ez azonban nem azt jelenti, hogy az ország papíron kap két F1-es versenyzőt, hiszen az FIA ilyenkor azt veszi figyelembe, mit ír az adott személyek útlevele.

A szervezet kilépése nem befolyásolja a Kanadai Nagydíjat.

stroll-portre-20191

Sainzt és Norrist kiküldték futni az erdőbe

Mindezt azért, hogy az erről készült felvételek alapanyagául szolgáljanak annak a montázsvideónak, amit a McLaren az új autója, az MCL35 bemutatásának apropóján dobott ki a világhálóra, mintegy kedvcsináló jelleggel. Félelem nélkül előre - szól a wokingi csapat 2020-as szlogenje.

Abbahagyja a versenyzést a WEC egyik nagyágyúja

Az utóbbi években a hosszútávú-versenyzés egyik legismertebb és legelismertebb szereplőjévé vált a Rebellion Racing: a svájci csapat főleg LMP1-es autókat gyártott és arról volt híres, hogy privátként is meg-megszorongatta a gyári csapatokat. Jelentős eredményeket ért el a bajnokság egészét és a Le Mans-i 24 órás versenyt tekintve is - most viszont bejelentette, a 2020-as Le Mans után kiszállnak a sorozatból, sőt, felfüggesztenek minden motorsportos tevékenységet.

Elmondták, hogy büszkék az elért eredményeikre, hogy a világ megismerte a nevüket, minden szép és jó, de elég volt, most már mást fognak csinálni és határozottan kijelentették, hogy a 2020-as Le Mans lesz az utolsó versenyük.

rebellion

fotó: REBELLION Racing