Kikerültek a TCR World Tour naptárából az ausztrál fordulók
https://formula.hu/parc-ferme/37459
Még december közepén tették közzé az idei szezonra már FIA-státuszt kapó TCR Világsorozat 2024-es versenynaptárát, amelyet jelentősen átalakítottak az első kiíráshoz képest, viszont a fix pontot a makaói évadzárót megelőző dupla ausztrál forduló jelentette a Sydney Motorsport Parkban és Bathurstben. Nos, a TCR Australia szervezői viszont most bejelentették, hogy a World Tour és az egész TCR-kategória promótere, a WSC jelezte feléjük, hogy szállítási és logisztikai nehézségek miatt mégsem lesz a Világsorozat állomása a szóban forgó két ausztrál futam. A TCR Australia versenyeit ettől függetlenül persze megrendezik – igaz, a sydney-i állomást két héttel előbbre hozták november elejéről október közepére.
A TCR World Tour egyelőre azzal kapcsolatban nem kommunikált, hogy pótolják-e és ha igen, hol és mikor az így kieső Világsorozat-futamokat. Mindenesetre nem ez az első változás a túraautózás nemzetközi menetrendjében idén, hiszen néhány hete a TCR Világdöntőt is elhalasztották, ami inkább gyakorlatilag törlésnek fogható fel.

Schumacher és Bianchi a két legnépszerűbb F3-as bajnok
https://formula.hu/parc-ferme/21467
A Formula-3-as Európa-bajnokság örököse, a Formula European Masters írt ki egy szavazást a rajongóknak, melyben az elmúlt 10 év legnépszerűbb F3-as bajnokát kereste. A szavazás során előbb összepárosították a bajnokokat, majd a kettes harcok öt győztesének írták ki a döntőt.
A legtöbb voks a 2018-as Európa-bajnokra, Mick Schumacherre érkezett, aki mögött az F3 Euro Series 2009-es nyertese, a néhai Jules Bianchi végzett. Felix Rosenqvist lett harmadik a szavazáson, Esteban Ocon és Roberto Merhi szerepelt még a döntőben.

Rekordáron kelt el a galambok Lewis Hamiltonja
https://formula.hu/parc-ferme/21468
Először írunk versenygalambokról a Formula.hu-n, és most is csak azért tesszük, mert a rekordáron eladott belga Armandóra a „galambok Lewis Hamiltonjaként” hivatkoznak. A BBC számolt be arról, hogy Armando egy árverésen 1,25 millió euróért, azaz közel 400 millió forintért kelt el, miközben korábban minden idők legdrágább galambjáért 120 millió forintnak megfelelő összeget adtak. Egy normál versenygalamb ára 2500 euró (800 ezer forint körül van)
A belga Armando, aki számos rangos galambversenyt megnyert aktív pályafutása során, 5 évesen visszavonult, idejét utódok nemzésével tölti. A galambbajnok akár 20 évig is elélhet.

AMTS és F1 a márciusi Motorsporthíradó fókuszában
https://formula.hu/parc-ferme/21469
Tartalom:
- Így készül az AMTS: Stúdióvendégünk Nokta Balázs
- Gyulay Zsolt elmondja, hogy mik lesznek a Hungaroring idei legfontosabb futamai
- Interjú az autókrossz örökös bajnokával, Ábrahám Károllyal
- Elindult az F1-es szezon: Összeállítás a csapatok autóbemutatóiról
Büszkén mutogatja a három ikonikus pályán gyűjtött trófeákat Alonso
https://formula.hu/parc-ferme/21466
Csodálatos volt eddigi kalandja a hosszútávú versenyzésben, mivel az elmúlt kilenc hónapban a szakág legfontosabb pályái közül három helyszínen is nyerni tudott: a Le Mans-i és daytonai 24 óráson, valamint sebringi 1000 mérföldesen kapott trófeákat posztolta a spanyol.
My adventure in Endurance racing has been wonderful so far. Winning at 3 of the most important circuits on sports cars in the last 9 months. We keep learning, we keep improving. We go for more. . #LeMans #Daytona #Sebring pic.twitter.com/F3CH5ALR7v
— Fernando Alonso (@alo_oficial) 2019. március 18.
Az idei első F1-es hétvége összes bakija
https://formula.hu/parc-ferme/21463
Nem láthattunk túl sok hibát Melbourne-ben, íme a "felhozatal":
Bottas elküld mindenkit a francba, Vettel felteszi a legfontosabb kérdést - megjöttek a legjobb melbourne-i rádiózások
https://formula.hu/parc-ferme/21464
A szezonnyitó Ausztrál Nagydíj legjobb rádióüzeneti ezúttal talán kicsit laposabbak a tavaly megszokottnál - a videó megtekinthető a Youtube-on:
Átrohant a padlógázzal érkező versenyautó előtt
https://formula.hu/parc-ferme/21462
Könnyen lehet, hogy emiatt dobta el a pilóta az autót. Hogy gondolta?
Ez volt Hamilton autójának hibája vasárnap
https://formula.hu/parc-ferme/21465
Az alábbi fotón látszik, hogy valóban hiányzott egy elem a brit Mercedeséről az időmérőhöz képest - a csapat ezzel magyarázza a világbajnok lassúságát Valtteri Bottashoz képest.
.jpg)
Verstappenből a mezőny legstabilabb pilótája lett
https://formula.hu/parc-ferme/21461
Napi statisztika: A hétvégi Ausztrál Nagydíjon ismét nagyszerűen vezetett Max Verstappen, megelőzte Sebastian Vettelt, sőt, támadta Lewis Hamiltont és kihozta a maximumot a Red Bull-Hondából. Ezzel zsinórban hatodszor állhatott fel a dobogóra (az előző szezon végén volt egy ötös szériája), amely pályafutás leghosszabb ilyen jellegű sorozata, ráadásul az aktuális mezőnyben is övé a leghosszabb aktív széria.

Danyiil Kvjat is apuka lesz
https://formula.hu/parc-ferme/21460
Érkezik az újabb F1-es baba, hiszen a Toro Rosso orosz pilótája és párja, Kelly Piquet (Nelson Piquet lánya) közös babát vár, amelyről a hölgy posztolt Instagramon. Gratulálunk!
A bejegyzés megtekintése az InstagramonI hope your eyes are as beautiful as the colour of the sea #LightOfMyLife @danydk1
Megjött a teljes videó Verstappen és Gasly tokiói mókájáról
https://formula.hu/parc-ferme/21459
A Red Bull két pilótája még az Ausztrál Nagydíj előtt ugrott el egy utcai parádéra a Honda hazájába, Tokióba. Mivel a versenyzők korábbi Red Bull-lal parádéztak, a hanghatást Renault-motor szolgáltatta.
3906 napot várt Verstappen dobogójára a Honda
https://formula.hu/parc-ferme/21458
A 2008-as Brit Nagydíjon Rubens Barrichello a gyári Hondával végzett harmadik pozícióban – a japán márka 11 évvel később ünnepelhetett újra top 3-as pozíciót, a Red Bull motorpartnereként Max Verstappen révén. A holland még nem töltötte be a 11-et az említett verseny idején.
Hamilton összegyűjtötte az F1-es fotósokat egy fotóra
https://formula.hu/parc-ferme/21457
Ritkán látni olyan fényképet, amelyen egy Formula-1-es pilóta fotósokkal pózol. Lewis Hamilton így magyarázta a közösségi oldalán posztolt felvételt:
„Az időmérő után készíttettem ezt a képet valamennyi fotóssal, aki az elmúlt 12 évben fényképezett engem. Meg akartam örökíteni velük a pillanatot, mivel az élet értékes és néha el tud repülni. Tudom, hogy velem nem mindig a legkönnyebb együtt dolgozni fotózás szempontjából, de becsüllek titeket és köszönöm.”

Nézd meg belső kamerából Alonso sebringi körrekordját!
https://formula.hu/parc-ferme/21456
A kétszeres F1-es világbajnok 1:40,124-es csúcsa is kellett ahhoz, hogy a #8-as Toyota megszerezze a pole-t a WEC hétvégi versenyén, amelyet aztán meg is tudott nyerni a vb-t is vezető egység. Íme, a spanyol elképesztő köre:
Ilyen lenne Ricciardo Renault-ja az ausztrál sisakfestésével
https://formula.hu/parc-ferme/21455
Meglehetősen extrém bukósisakdizájn mellett tette le a voksát a csapatot is váltó Daniel Ricciardo, egy grafikus pedig megálmodta, milyen lenne, ha a teljes F1-es autója hasonló színvilágban pompázna:
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Visszatért az F1, visszatért a pezsgő-perspektíva is
https://formula.hu/parc-ferme/21454
Így ünnepelt Valtteri Bottas a pezsgő szemszögéből:
Gyászszünettel indult az Ausztrál Nagydíj
https://formula.hu/parc-ferme/21453
Charlie Whitingra emlékezett a mezőny.
Most importantly of all this weekend, we remember Charlie Whiting. #ThankYouCharlie pic.twitter.com/M2syvmmMno
— Pirelli Motorsport (@pirellisport) 2019. március 17.
Igazából csak egyetlen fejlesztésre volt szüksége Bottasnak... és nem az autón
https://formula.hu/parc-ferme/21452
A szakállon múlik minden. A WTF1 mémje szerint legalábbis.
Hogy min múlt Valtteri Bottas győzelme? A reggelin!
https://formula.hu/parc-ferme/21450
Legalábbis erről poénkodtak Mark Webberrel a dobogós interjúk során. Amikor Bottas elmondása szerint zabkását reggelizett, Webber lecsapta a magas labdát: nem volt abban még valami?
Breakfast of champions...? #AusGP #F1 pic.twitter.com/k5BN6ecuad
— Formula 1 (@F1) 2019. március 17.
Mintha kicsit zavarta volna Daniel Ricciardót a mellette lévő riporter
https://formula.hu/parc-ferme/21446
Daniel Ricciardo épp a Ziggo Sportnak adott interjút, miután számára befejeződött a hazai verseny, az Ausztrál Nagydíj, mire mellettük egy másik riporter kicsit hangosan kezdett bele a maga monológjába. Daniel Ricciardót ez a jelek szerint rendesen kizökkentette, de a Renault-s humoránál volt, és eleresztett egy rendkívül őszinte félmondatot, félhangosan, kicsit magának, kicsit az őt interjúvolónak: „Koncentrálni se tudok, fogd már be a pofádat...”
'Shut the f*ck up'@DanielRicciardo viel vandaag uit, maar gelukkig blijft hij altijd lachen #AustralianGP #ZiggoSportF1 pic.twitter.com/Iva8zcS6q8
— Ziggo Sport F1 (@ZiggoSportF1) 2019. március 17.