DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 27. szombat

Újoncok a pole-ban az F2 és az F3 időmérőin

Spielberg után Silverstone-ba is elkísérték az F1 mezőnyét a juniorkategóriák, amelyek már pénteken túlestek a sprintfutam és a főfutam rajtsorrendjét meghatározó időmérőn.

Nem indult jól az F3-as bajnoki összetett harmadik helyén álló Dino Beganovic hétvégéje, miután a Ferrari akadémistája egy technikai probléma miatt nem tudott értékelhető köridőt futni, így mindkét futamon a mezőny végéből kell majd rajtolnia. A Trident erős egykörös tempót mutatott: Leonardo Fornaroli első pole-pozícióját szerezte a szériában, csapattársa, Oliver Goethe pedig mellőle indulhat majd a főfutamon az első sorból. A harmadik Trident-pilóta, a bajnoki éllovas Gabriel Bortoleto ötödik lett. A Campos is elégedett lehet az eredménnyel, a bajnokság második helyezettje, Josep María „Pepe” Martí a harmadik, Christian Mansell pedig a negyedik rajtkockába sorakozhat majd fel vasárnap.

A Formula-3 időmérőjének végeredménye:

 

Hely   No.   Pilóta   Csapat   Idő   Hátrány 
L.Fornaroli Trident 1:45.520    
Oliver Goethe Trident 1:45.646 0.126  
23  Pepe Martí Campos Racing 1:45.874 0.354  
24  C.Mansell Campos Racing 1:45.909 0.389  
G.Bortoleto Trident 1:45.910 0.390  
Paul Aron Prema Racing 1:45.945 0.425  
15  Gabriele Mině Hitech Pulse-Eight 1:46.040 0.520  
16  Luke Browning Hitech Pulse-Eight 1:46.046 0.526  
10  Franco Colapinto MP Motorsport 1:46.064 0.544  
10  27  Taylor Barnard Jenzer Motorsport 1:46.155 0.635  
11  11  Mari Boya MP Motorsport 1:46.163 0.643  
12  12  Jonny Edgar MP Motorsport 1:46.169 0.649  
13  14  S.Montoya Hitech Pulse-Eight 1:46.249 0.729  
14  Grégoire Saucy ART Grand Prix 1:46.270 0.750  
15  25  Hugh Barter Campos Racing 1:46.277 0.757  
16  Zak O:Sullivan Prema Racing 1:46.332 0.812  
17  17  Caio Collet Van Amersfoort Racing 1:46.468 0.948  
18  Kaylen Frederick ART Grand Prix 1:46.620 1.100  
19  26  Nikita Bedrin Jenzer Motorsport 1:46.732 1.212  
20  31  M.Cresswell PHM Racing by Charouz 1:46.906 1.386  
21  18  R.Villagómez Van Amersfoort Racing 1:46.971 1.451  
22  19  Tom Smith Van Amersfoort Racing 1:47.037 1.517  
23  Nikola Tsolov ART Grand Prix 1:47.054 1.534  
24  21  Max Esterson Rodin Carlin 1:46.914 1.394  
25  20  Oliver Gray Rodin Carlin 1:47.270 1.750  
26  22  Ido Cohen Rodin Carlin 1:47.447 1.927  
27  28  Alejandro García Jenzer Motorsport 1:47.560 2.040  
28  29  Sophia Flörsch PHM Racing by Charouz 1:47.613 2.093  
29  30  Roberto Faria PHM Racing by Charouz 1:47.778 2.258  
30  Dino Beganovic Prema Racing 2:45.962 1:00.442  

 

 

A Formula-2-esek nem úszták meg piros zászló nélkül a kvalifikációt, miután Amaury Cordeel csúnyán összeörte a Virtuosit. Az időmérő megszakítása azt jelentette, hogy le kellett rövidíteni a rendelkezésre álló időt, mivel az edzés belelógott volna az F1 második szabadedzésébe, így az utolsó percekben mindenki fejvesztve próbálta összehozni legjobb idejét a kihűlt abroncsokon. Az utolsó körökben két sárga zászló is bezavart, Victor Martins azonban végül megtartotta pole-pozíciós helyét. Kush Maini hatalmas meglepetésre a második helyre hozta be a Campost, míg a bajnoki összetett élmezőnyéből Ayumu Iwasa és Oliver Bearman teljesítettek a legjobban harmadik és ötödik helyükkel. A bajnokságot vezető Frederik Vesti indulhat az élről a holnapi sprintfutamon.

A Formula-2 időmérőjének végeredménye:

 Hely   No.   Pilóta   Csapat   Idő   Hátrány 
Victor Martins ART Grand Prix 1:39.832    
24  Kush Maini Campos Racing 1:39.945 0.113  
11  Ayumu Iwasa DAMS 1:39.952 0.120  
14  Jack Doohan Invicta Virtuosi Racing 1:39.957 0.125  
Oliver Bearman Prema Racing 1:39.989 0.157  
Enzo Fittipaldi Rodin Carlin 1:39.991 0.159  
Zane Maloney Rodin Carlin 1:40.001 0.169  
Théo Pourchaire ART Grand Prix 1:40.019 0.187  
10  Isack Hadjar Hitech Pulse-Eight 1:40.026 0.194  
10  Frederik Vesti Prema Racing 1:40.052 0.220  
11  16  Roy Nissany PHM Racing by Charouz 1:40.135 0.303  
12  12  Arthur Leclerc DAMS 1:40.198 0.366  
13  Jehan Daruvala MP Motorsport 1:40.314 0.482  
14  Dennis Hauger MP Motorsport 1:40.368 0.536  
15  Jak Crawford Hitech Pulse-Eight 1:40.400 0.568  
16  20  Roman Staněk Trident 1:40.526 0.694  
17  22  R.Verschoor Van Amersfoort Racing 1:40.561 0.729  
18  25  Ralph Boschung Campos Racing 1:40.815 0.983  
19  17  Brad Benavides PHM Racing by Charouz 1:40.950 1.118  
20  21  Clément Novalak Trident 1:41.106 1.274  
21  15  Amaury Cordeel Invicta Virtuosi Racing 1:41.457 1.625  
22  23  J.M.Correa Van Amersfoort Racing 1:42.084 2.252  

A háromszoros F1-es világbajnok szerint Verstappen nyer ezen a hétvégén, a Mercedes pedig túl sokáig dominált már

Jackie Stewart szerint Max Verstappen boldoggá teszi a hétvége folyamán a holland szurkolókat, a Mercedes pedig amúgy is túl régóta uralja az F1-et - így vélekedik a háromszoros világbajnok.

"Szerintem Max nyer most, mert a közönség meg fog őrülni, ő pedig nagyon versenyképes és a Red Bull is az. A Mercedes talán túl sokáig volt már sikeres, általában az ilyen domináns időszakok maximum négy évig tartanak, ez most már jóval hosszabb ideig maradt változatlan. Jó lenne azt látni, hogy a hazai srác nyer ezen a hétvégén" - mondta Stewart a Motorsport.comnak.

zand

fotó: dppi

Ricciardo, Vettel és Ocon kipróbálta, hogy mennyire döntött az a bizonyos döntött kanyar Zandvoortban

Ricciardo tesztje hibátlan!

Már van neve is a Miamiban épülő F1-es pályának!

A megannyi, halasztás, tüntetés és egyéb akadály ellenére mostanra minden kő elgördült a Miami Nagydíj útjából, így a Formula-1-es mezőny minden bizonnyal 2022-ben már két Egyesült Államokbeli helyszínre is ellátogat majd. A legtöbb forrás szerint valamikor május-júniusban kaphat majd helyet a Miami Delfinek amerikai futballcsapat stadionja, a Hard Rock Stadion köré épülő aszfaltcsík a jövő évi versenynaptárban.

Azt, hogy haladnak a projekttel, mi sem jelzi jobban, hogy már nevet is kapott a Miamiban tartandó verseny helyszíne. Maga Tom Garfinkel, a pálya egyik fő rendezvényszervezője árulta el a pálya nevét, amelyet Miami International Autodrome-ra kereszteltek. Így Austin mellett lesz még egy amerikai verseny a Formula-1-ben, ráadásul Miamivel tízéves szerzpdést kötött a száguldó cirkusz.

Jos Verstappen bízik a holland szurkolókban

Nagyon régóta várják már a hollandok azt, hogy visszatérjen hazájukba a Formula-1, ez pedig a lehető legjobbkor történik, hiszen kedvencük Max Verstappen továbbra is harcban van a világbajnoki címért és mindössze három ponttal van lemaradva a tabellán legnagyobb riválisától, Lewis Hamiltontól. Mindez a legutóbbi Belga Nagydíjon aratott szerencsés győzelemnek is köszönhető, ám Max édesapja, Jos Verstappen örül ennek a sikernek és bízik abban, hogy a holland rajongók tiszteletet tudóak lesznek.

„Egy ideje már nem mentek jól a dolgok, de Spa-Francorchamps-ban igen. A pole pozíció és mindössze két kör után még mindig a pontok felét szerezte meg, ami szerencsés volt, de ha figyelembe vesszük, hogy Lewis Hamiltonnak milyen szerencséje volt az elmúlt években, akkor ez sem rossz. Reméljük, hogy a hétvégén nem csak pfujolnak majd a rajongók és Lewisnak is tiszteletet fognak mutatni” ─ idézte a korábbi F1-es pilóta szavait a RacingNews365.

A safety carba pattanva már megtehetünk egy fedélzeti kamerás kört Zandvoortban

Nem kell megvárnunk a pénteki edzéseket, hogy onboard felvételt nézhessünk az F1-be három és fél évtized után visszatérő, felújított holland pályáról, köszönhetően a biztonsági autónak:

Mókás ajándékot kapott a Ferraritól Carlos Sainz

Szeptember 1-én ünnepelte 27. születésnapját a Ferrari spanyol pilótája, az olaszok pedig egy elég érdekes ajándékot szántak neki. Sainz idén került a maranellói alakulathoz, a jelenlegi szezon pedig nem alakul eddig rosszul számára, hiszen már két helyen is dobogóra állhatott, Monacóban a második, Magyarországon pedig a harmadik helyen végzett, ám a győzelem még egyelőre várat magára.

A Ferrarisok erre utalva egy igazán vicces meglepetést adtak versenyzőjüknek, melyen mindkét idén szerzett dobogó és az ezekért járó trófea is szerepel, a győzelemért járó díj helyére pedig jobb híján egy szülinapi torta került.

Inog Giovinazzi ülése az Alfa Romeónál: ő sem tudja, mi lesz

Miközben az már eldőlt, hogy Kimi Raikkönen visszavonul a 2021-es F1-es idény végén, s az is valószínűnek látszik a híresztelések szerint, hogy Valtteri Bottas érkezik a helyére, miután a Mercedes a várakozások szerint George Russellnek szavaz bizalmat, a pletykák szerint az Alfa Romeo másik ülése körül is sok a kérdőjel. Egyes jelentések arról szólnak, hogy Antonio Giovinazzi maradhat 2022-re is az alakulatnál, mások szerint viszont az olasz is távozhat.

A Formula.hu információi szerint a magát a jövő hétvégén az IndyCarban kipróbáló Callum Ilott lehet az egyik jelölt, de a nemzetközi sajtóban felmerült a Sauber akadémiájához tartozó, a Formula-2-ben szereplő Theo Pourchaire, valamint a Formula-E friss világbajnokának, a Mercedes-protezsált Nyck de Vriesnek a neve is – utóbbié abban az esetben, ha a Williams ülését Alaxander Albon kapja meg.

Természetesen a Holland Nagydíjat megelőző csütörtöki sajtónapon a Formula.hu jelenlétében magát Giovinazzit is megkérdezték arról, tud-e valamit a jövőjéről: „Sajnos még nem. Meglátjuk, nem az én döntésem. Amit tehetek, hogy nyomom a gázt, jól teljesítek és erős eredményeket szállítok. Aztán meglátjuk, mi lesz, de egyelőre nincsenek híreim” – felelte szűkszavúan a harmadik teljes idényét töltő olasz.

giovinazzi-2021-dppi

A Ferrari tesztpilótája és Alfa Romeo tartalékja az IndyCarban tűnik fel

Meglepő versenyzőbejelentés érkezett a tengerentúlról: a Formula-2 tavalyi ezüstérmese, Callum Ilott a Juncos-Hollinger istálló #77-es autóját vezeti az IndyCar jövő hétvégi versenyén Portlandben. Ilott idén egyetlen bajnokságban sem futott teljes szezont, főállásban a Ferrari tesztpilótája és Alfa Romeo tartalékpilótája – Portugáliában és Ausztriában szabadedzésen való részvétellel –, emellett rajthoz állt a Le Mans-i 24 óráson.

Ricardo Juncos és Brad Hollinger közös csapata a szezon utolsó három versenyére csatlakozik az IndyCarhoz, 2022-ben pedig már az összes versenyen szerepelni fog. Ilott bejelentése egyelőre a portlandi futamra szól.

Callum Ilott neve szerepel a paddockból származó legfrissebb pilótapiaci pletykákban is: a Formula.hu információi szerint ő lehet Valtteri Bottas csapattársa az Alfa Romeónál, amennyiben az istálló két új versenyző mellett döntve lecseréli Antonio Giovinazzit. Az Alfa, a Williams és a Mercedes körül számos hír várható a következő hetekben, az első dominó már le is dőlt Kimi Raikkönen visszavonulásával. A jelek szerint Ilott több vasat a tűzben tartva az IndyCarban is nézelődik.

Holland hangulatban Hamilton

Lewis Hamilton megérkezett a Holland Nagydíj helyszínére, és annyira ráhangolódott a hétvégére, hogy a nemzeti színbe, a narancssárgába öltözött. Még napszemüvegével is a helyi rajongóknak kedveskedett. A végeredményt a Mercedes osztotta meg:

Hogy mennyire lejt az Eau Rouge? Annyira, hogy egy McLaren-csapattag bőröndje legurult rajta

Csak a kerékvető "gáncsolta el" az elszabadult járművet...

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Sky Sport F1 (@skysportf1) által megosztott bejegyzés

 

Amikor utoljára Zandvoortban járt az F1 - videó

A Formula-1 készített összefoglalót az 1985-ös Holland Nagydíjról, amikor a sportág utoljára versenyzett Zandvoortban - ez a videó ezen a linken, vagy a képre kattintva megtekinthető!

pf5_2

Giovinazzi: Köszönöm, Maestro

A csapattárs is búcsúzkodik a szezon végén bukósisakot szögre akasztó Kimi Raikkönentől. Antonio Giovinazzi 2019-ben teljesítette első szezonját a Formula-1-ben, az Alfa Romeo Racingnél, azóta végig a veterán finn volt a csapattársa.

„A Formula-1 történetében olyan nyomot hagytál, mint kevesen mások. Hálás vagyok azért a kiváltságért, hogy a csapattársad lehettem. Köszönöm, Maestro” – írta a közösségi médiába angolul és olaszul is Giovinazzi.

Sörösüvegekből készítették el a Holland Nagydíj trófeáit

A történelem előtt tiszteleg, de mai szellemiségben a 36 év után visszatérő Holland Nagydíj dobogósainak trófeája, melyeket a Formula-1 és a kísérősorozat W Series első három helyezettje kap. A forma ugyanaz, mint az első, 1939-es zandvoorti verseny serlegeié, a trófeák azonban szó szerint és átvitt értelemben is zöldek: újrahasznosított sörösüvegekből és rekeszekből készültek, a számokat és a feliratokat homokkal gravírozták bele.

A trófeát a főszponzor Heineken megrendelésére Piet Boon tervezte, és a márka nagykövete, Sir Jackie Stewart mutatta be a Holland Nagydíj felvezetéseként.

Mi is kénytelenek voltunk az időmérős teljesítményre osztani a pontokat!

A Formula Podcast Belga Nagydíjat kiértékelő adásában természetesen ismét kiosztottuk a szokásos pontokat, kielemeztük, hogy ki hogyan teljesített - még akkor is, ha versenyteljesítményt nem értékelhettünk... A vonatkozó részt 01:14:26-tól hallgathatjátok:

 

A Formula Podcast az alábbi felületeken érhető el – iratkozz fel, kövess minket!

spotify

rss-logo

applepod2

stitcher

castbox

buzz3

google-pc

rp 

deezer

addict

Ezért nem része a DRS-zónának a döntött kanyar Zandvoortban

A hétvégénhosszú idő után tér vissza Hollandiába a Formula-1, a zandvoorti pályán pedig történt néhány átalakítás. Az egyik ilyen a célegyenes előtti utolsó kanyar, melyet jelentősen megdöntöttek, így egy nagyon izgalmas pontja lett ennek a helyszínnek, ám az már biztos, hogy itt nem használhatják a pilóták a DRS-t. A pályán két zónát alakítottak ki, az elsőt a 14-es kanyar után, míg a másodikat a 10-es és a 11-es kanyarok között, ennek okairól pedig a Holland Nagydíj sportigazgatója, Jan Lammers beszélt.

„Ezek az FIA döntései voltak, meg szeretnék nézni, hogyan mennek idén a dolgok és valós körülmények között akarnak adatokat gyűjteni. Nem kockáztatnak, ez pedig érthető, hiszen 36 év óta első alkalommal rendezik meg ezt a versenyt” ─ idézte Lammers szavait a Motorsport.

 

Elárulta Schumacher, melyik a kedvence apja autói közül

A Belga Nagydíj hétvégéjén Mick Schumacher lehetőséget kapott arra, hogy vezesse édesapja Jordanjét, mellyel a világbajnok harminc évvel ezelőtt bemutatkozott a Formula-1-ben. A Haas pilótája ezzel már a negyedik olyan autóba ülhetett be, mely egykor Michaelé volt.

Schumacher Spában adott interjút az F1 hivatalos oldalának, amelyben a különleges élményvezetésről is megszólaltatták, majd a riporter, Tom Clarkson azt is megkérdezte tőle, ennyi tapasztalattal a háta mögött melyik volt a kedvence. A német pilóta könnyen tudott választani. „A 2002-es. Az az egyik legsikeresebb autó volt, amit valaha vezetett. Azzal nyerte itt a bajnokságot is. Minden versenyen dobogós lett vele, 17-ből 17-szer. Úgy rémlik, sosem volt harmadiknál rosszabb helyezése azzal az autóval. Nyilvánvalóan lenyűgöző, gyönyörűen néz ki és a hangja is csodálatos” – áradozott a hétszeres világbajnok egykori versenygépéről. 

Az F1 tárgyal a spái rajongók kártalanításáról

Rövid közleményt adott ki szerdán a FOM arról, hogy a Formula-1 és a Belga Nagydíj promótere vizsgálja a lehetőségeket azzal kapcsolatban, hogyan tudnák kárpótolni a vasárnap gyakorlatilag elmaradt futam helyszíni nézőit, akik jegyet váltottak a spái versenynapra. Mint írják, ezzel szeretnének köszönetet mondani a rajongók elszántságáért, a pontos részletek azonban egyelőre nem ismertek.

Az már korábban kiderült Jean Todt FIA-elnök közleménye alapján, hogy a FOM, az FIA és a csapatok megtárgyalják majd a belgiumi futam tapasztalatait, az esetleges szabályváltoztatásokról szóló egyeztetésre pedig az F1 Bizottság októberi ülésén fog sor kerülni.

belga-nezok-dppi

fotó: dppi

A Williams és Russell minden dicséretet megérdemel

A Formula Podcast Belga Nagydíjat kiértékelő adásában természetesen nem mehettünk el szó nélkül a parádés esős időmérős kört repesztő, és ezzel végül első dobogóját is megszerző brit pilóta és csapata teljesítménye mellett. A vonatkozó részt 45:27-től hallgathatjátok:

 

A Formula Podcast az alábbi felületeken érhető el – iratkozz fel, kövess minket!

spotify

rss-logo

applepod2

stitcher

castbox

buzz3

google-pc

rp 

deezer

addict

Olyan történt a silverstone-i MotoGP-futamon, amire csaknem 50 év volt utoljára példa

Fabio Quartararo újabb domináns győzelméről és az Aprilia első MotoGP-s dobogójáról marad emlékezetes a Brit Nagydíj, de érdemes azt is kiemelni a vasárnapi futamról, hogy az első hat helyen hat különböző gyártó versenyzői végeztek – azaz az összes jelenlegi márka képviseltette magát a top 6-ban! Legutóbb hasonlóra az 1972-es Jugoszláv Nagydíjon volt példa a királykategóriában: akkor Alberto Pagani győzött egy MV Agustával, mögötte pedig sorban egy Yamaha, egy König, egy Suzuki, egy Husqvarna és egy Kawasaki futott be, míg most a Quartararo, Alex Rins, Aleix Espargaro, Jack Miller, Pol Espargaro, Brad Binder hatos révén Yamaha, Suzuki, Aprilia, Ducati, Honda, KTM volt a gyártók sorrendje az első hat pozícióban. Ilyen tekintetben egyértelműen aranykorát éli a MotoGP, hiszen szemlátomást bármelyik motorral van esély az erős szereplésre, ami a kiegyenlített erőviszonyokra utal.

Ha imádod a MotoGP-t és nem szeretnél semmiről lemaradni, akkor csatlakozz a Formula MotoGP Facebook-csoportunkhoz, ahol még több hírről és információról számolunk be a MotoGP és egyéb motoros bajnokságok kapcsán!

motogp-gyartok-dobogo-britgp

Raikkönen, Norris, Leclerc, Verstappen, Perez – balesetek egész sora a legjobb spái onboard videók között

Bár a versenyt gyakorlatilag elmosta az eső, azért a Belga Nagydíjról is elkészült a szokásos válogatás a legjobb fedélzeti kamerás felvételekkel, csak most éppen főként az edzéseken készült videók szerepelnek benne. Láthatjuk többek autótörése mellett Lewis Hamilton és Nicholas Latifi majdnem ütközését, George Russell parádés Q3-as produkcióját és persze Fernando Alonso szenzációs sisakkamerás körét is – a videó IDE vagy a képre kattintva nézhető:

onboard-norris-video