Albon a Williamsnél akar maradni
https://formula.hu/parc-ferme/35963
Alexander Albon, akiről a minap Helmut Marko úgy nyilatkozott, hogy két ütközése Lewis Hamiltonnal (2019-ben Interlagosban és 2020-ban Spielbergben) valósággal derékba törte a karrierjét, idén több kiváló teljesítménnyel rukkolt elő, különösképp Kanadában, aminek kapcsán volt főnöke, Christian Horner úgy nyilatkozott, hogy legalább annyira figyelte az ő versenyét, mint a Red Bullokét.
A brit-thai versenyző elárulta, hogy Horner gyakran méltatja a teljesítményét: „Christian írni szokott nekem, amikor jól teljesítek. Jó dolog ilyen kapcsolatban lenni a korábbi főnököddel, de most teljesen a Williamsre koncentrálok” – mondta Albon, majd rá is erősített erre: „Számomra ez egy hosszútávú projekt, remélem, hogy sokáig itt leszek. Szeretek a csapattal dolgozni, úgy érzem, hogy fejlődünk, aminek a részese akarok lenni. Meglátjuk, hogy alakulnak a következő éve, de egyelőre elégedett vagyok azzal, ahol vagyok.”

Fotó: Szabó Attila
Wolff meglepte a Williams csapatfőnökét Sainz dobogója után
https://formula.hu/parc-ferme/39784
Carlos Sainz harmadik helyezésével a 2021-es Belga Nagydíj után állhatott fel ismét egy Williams-versenyző F1-es dobogóra, ráadásul ez csapatfőnökük, James Vowles számára az első alkalom volt, hogy dobogóra vezette a grove-i istállót. A Mercedestől 2023 elején érkező 46 éves szakember kezei alatt folyamatosan fejlődik a nemrég még pontokat is csak ritkán szerző istálló, ma pedig már a konstruktőri tabella ötödik helyén állnak.
Vowles 13 évet töltött a Mercedesnél, mielőtt a Williams elcsábította volna, de a barátság közte és Toto Wolff között megmaradt, aki egy kisebb ajándékcsomaggal lepte meg régi barátját, és az alábbi üzenettel: „Szerencsés gazember! Gratulálok az első dobogódhoz csapatfőnökként!”
Toto Wolff ngirim hadiah champagne untuk James Vowles yang berhasil meraih podium perdananya sebagai team principal Williams. pic.twitter.com/nmeuDmD6ae
— Behind The Grand Prix (@BTGrandPrix) September 21, 2025
Carlos Sainz vitte haza Leclerc-t a bakui verseny után
https://formula.hu/parc-ferme/39783
Kalandos úton keveredett haza Charles Leclerc és Carlos Sainz Bakuból Monacóba, miután az egykori csapattársak repülőgépe nem tudott leszállni Franciaországban egy vihar miatt, így fogták magukat, kibéreltek egy kisbuszt, és közösen hazautaztak. Az esetről Lecerc osztott meg egy rövid videót a közösségi médiában.
„Szóval egy nagyon nehéz bakui hétvége után azt hittem, ennél rosszabb már nem lehet” – kezdte a Ferrari pilótája.
A monacói sztár ezután megfordította a kamerát, hogy megmutassa az utat és a sofőr oldalát, ahol Carlos Sainz oldalról tűnt fel a képen.
„Carlos, hol vagyunk?” – kérdezte Leclerc.
„Olaszország közepén” – válaszolta Sainz.
Amikor Leclerc megkérdezte, miért, Sainz elárulta: „Eltérítettek minket egy vihar miatt, nem tudtunk Nizzában landolni. Így Olaszország közepén szálltunk le, béreltünk egy furgont, és most úton vagyunk Monaco felé. Kétórás út, de másfél óra alatt lehozzuk.”
Erre Leclerc felkiáltott, hogy „Ne!”, mire Sainz kissé bűnbánóan hozzátette: „Nem, nem, soha.”
Charles' chauffeur... Carlos!
— Formula 1 (@F1) September 21, 2025
@Charles_Leclerc #F1 #AzerbaijanGP pic.twitter.com/HHAV7S2Sen
Amikor Oscar Piastri utoljára kiesett…
https://formula.hu/parc-ferme/39781
Véget ért az F1 történetének második leghosszabb célba érési sorozata, Oscar Piastri 44 nagydíj után, azaz a 2023-as austini futam óta először nem látta meg a kockás zászlót. Hogy kontextusba helyezzük, nézzük, mi volt a helyzet az F1-ben akkor, amikor Oscar Piastri utoljára kiesett…
…két héttel korábban életében először megnyert egy sprintet.
…Lando Norrisnak még nem volt futamgyőzelme.
…Fernando Alonso hét dobogónál járt a szezonban.
…az Aston Martint aznap előzte meg a McLaren a konstruktőri bajnokságban.
…Max Verstappen a szezon 18. versenyén 15. győzelmét aratta.
…Nyck de Vries három hónappal korábban veszítette el az állását.
…az őt elküldő csapatot AlphaTaurinak hívták.
…az Alpine csapatfőnöke Bruno Famin volt.
…az újonc Logan Sargeant aznap megszerezte karrierje egyetlen pontját.
…Andrea Kimi Antonelli a Formula Regional európai sorozatában versenyzett.

Wolff: Kérdéses volt, Russell tud-e indulni Bakuban
https://formula.hu/parc-ferme/39782
George Russell második helyen végzett az F1-es Azerbajdzsáni Nagydíjon, amivel a Mercedes brit pilótája igazi hőstettet hajtott végre, hiszen betegen, legyengülten teljesítette a versenyhétvégét. Csapatfőnöke, Toto Wolff szerint Russell részvétele egyáltalán nem volt biztos, sőt, a csapat már tartalékpilótájuk, Valtteri Bottas beugrására is készült.
„Nagyon rosszul volt. Pénteken reggel konkrétan kérdéses volt, hogy egyáltalán tud-e majd vezetni” – mondta Wolff a Sky Sportsnak. „Ő maga is azt mondta, hogy nem vagyok benne biztos, hogy meg tudom csinálni. Aztán valahogy összeszedte magát, de éjszaka minden egyes nap rosszabbul lett.”
A 27 éves versenyző vasárnapig a sajtóval sem beszélt, és még a pénteki versenyzői eligazításon sem jelent meg – utóbbi alól orvosi engedéllyel kapott felmentést. Végül vasárnapra össze tudta szedni magát, és nagyszerű teljesítménnyel megszerezte a második pozíciót Max Verstappen mögött. „Már az is hatalmas dolog, hogy egyáltalán autóba ült, de az, hogy ilyen teljesítményt nyújtott, egészen elképesztő” – méltatta pilótáját Wolff.

Bajnokavatás elnapolva: így védhet címet Szingapúrban a McLaren
https://formula.hu/parc-ferme/39780
Bár Norris nem érzi úgy, hogy bármilyen lehetőséget elszalasztottak volna Baku utcáin a hétvégén, egy dolog azért biztos: hiába volt esélyük már ezen a versenyhétvégén bebiztosítani a konstruktőri elsőséget, ezt bizony elszalasztották. Legközelebb két hét múlva, Szingapúrban szerezhetik meg a 2025-ös világbajnoki címet a wokingiak. Lássuk, mire van ehhez szükségük.

A McLaren 623 ponttal vezeti a konstruktőri világbajnokságot, míg a Mercedes 290, a Ferrari pedig 286 pontot gyűjtött eddig. A szezonból a szingapúri versenyhétvége után már csak hat marad, amelyek között három sprinthétvége is szerepel, így egy csapat legfeljebb 303 pontot szerezhet még. Fontos megjegyezni, hogy mivel a futamgyőzelmek számában már senki sem érheti utol a McLarent, így pontegyenlőség esetén is megvédenék címüket a wokingiak.
A McLaren előnye a Mercedeshez képest 333, a Ferrarihoz képest 337 pont, ezért ha Szingapúr után legalább 303 pontot meg tudnak őrizni ebből az előnyből, matematikailag is bebiztosítják a konstruktőri világbajnoki címet. Így ha a McLaren a szingapúri hétvégén legfeljebb 30 pontot veszít a Mercedeshez, és legfeljebb 34-et a Ferrarihoz képest, akkor hat versenyhétvégével a szezon vége előtt világbajnokként ünnepelhet.
Kiss Norbert hetedszer Európa-bajnok, minden idők legeredményesebbje lett a Kamion-Eb-n!
https://formula.hu/parc-ferme/39779
A Le Mans-i harmadik futamon aratott győzelmével már több mint egy teljes fordulóval a szezon vége előtt bebiztosította zsinórban ötödik, összességében pedig hetedik Európa-bajnoki címét Kiss Norbert, aki ezzel a kamionos Eb történetének legeredményesebb versenyzőjévé avanzsált, maga mögött hagyva a hatszoros bajnok Jochen Hahnt.
Kiss újabb címvédéséhez a szezon első pillanatától nem fért kétség, Misanóban kapásból mind a négy versenyt behúzta, majd tarolt a Slovakia Ringen is. Összesen 17 győzelmet aratott a maival együtt a Révész Racing pilótája – konkrétan az összes normál rajtrácsos futamot megnyerte eddig 2025-ben–, ezzel pedig a jaramai évadfinálé eredményeitől függetlenül bebiztosította az összetettbeli elsőségét, épp az örökrangsorban ezzel lehagyott Hahn előtt kiépítve a behozhatatlan pontelőnyt.

Fotó: Kiss Norbi Facebook
Kovács Bálinték kategóriagyőzelmet és abszolút dobogót szereztek a 24 órás Bol d’Oron!
https://formula.hu/parc-ferme/39778
Óriási magyar siker született a motoros endurance-vb idényzáróján, a legendás Bol d’Oron: a Kovács Bálintot is a soraiban tudó Tecmas BMW összesítésben a harmadik, a Superstock kategóriában pedig az első helyen ért célba! Bár a tavaly alapított magyar alakulat, a HERT by Moto-Jungle anyagi nehézségek miatt nem tudott rajthoz állni a 24 órás viadalon, három versenyzőjük is ott volt a mezőnyben.
Közülük Kovács szerepelt a legjobban: már az éjszakától fogva vezették a kategóriájukat, s bár két és fél órával a leintés előtt műszaki gondjai adódtak a #9-es egységnek és így visszacsúszott, Bálinték visszakapaszkodtak az első helyre a géposztályban. És mivel előttük két EWC kategóriás BMW is megadta magát a fináléban, ez összesítésben pedig a harmadik helyet, azaz dobogót jelentett a csapat számára! Magyar kategóriagyőzelmet legutóbb 1956-ban láthattunk ezen a viadalon, akkor Kurucz György és Reisz János nyert egy 250 köbcentis Pannóniával.
A másik két magyar szereplő közül Számadó Mátéék egysége, a #14-es Maco Racing Yamaha a 14. helyen látta meg a kockás zászlót, ez az EWC kategóriában a hatodik pozíciót jelentette számukra. Görbe Somáék (#36-os 3art Best of Bike Yamaha) viszont már az éjszaka folyamán kiállni kényszerültek, miután egy bukást követően megsérült a hűtőjük.
Ami pedig az élmezőnyt illeti: a győzelmet az #1-es Yoshimura SERT Motul Suzuki (Gregg Black, Etienne Masson, Dan Linfoot) zsebelte be, a világbajnoki cím pedig a #37-es gyári BMW utolsó órás drámája – a második helyről füstölt el a technika – után a pozíciót megöröklő YART Yamaháé (Karel Hanika, Marvin Fritz, Jason O’Halloran) lett, egyetlen ponttal a Suzuki előtt.

Ha imádod a MotoGP-t és nem szeretnél semmiről lemaradni, akkor csatlakozz a Formula MotoGP Facebook-csoportunkhoz, ahol még több hírről és információról számolunk be a MotoGP és egyéb motoros bajnokságok kapcsán!
Ocont kizárták az időmérőről a Haas elhajló szárnya miatt
https://formula.hu/parc-ferme/39777
Esteban Ocont technikai szabályszegés miatt kizárták az Azerbajdzsáni Nagydíj időmérő edzéséről.
Miután a 18. helyet szerezte meg, Ocon autója a FIA műszaki csapata által végzett rutin parc ferme teszteknek volt alávetve, de kiderült, hogy hátsó szárnyának fő síkja a műszaki szabályzat 3.15.17. cikke szerint megengedett 0,5 mm-nél nagyobb mértékben elhajolt.
Ocon és a Haas helyi idő szerint 19:45-kor megjelentek a versenybírók előtt, ahol a várt kizárást szabták ki rájuk.
Ez azt jelenti, hogy Pierre Gasly és Alex Albon a kizárás után a 18., illetve a 19. helyre kerültek.

Antonelli és Hülkenberg megúszta a büntetést, Ocon valószínűleg nem fogja
https://formula.hu/parc-ferme/39776
Nico Hülkenberget még a kvalifikáció előtt hívatta be magához az FIA felügyelő bizottsága, miután a német a harmadik szabadedzés végén előzött meg több autót is sárga jelzés alatt, azonban végül nem meszelték el a Stake versenyzőjet. Kimi Antonelli egy megrovásban részesült, miután egy, a közvetítésben is visszajátszott, meglehetősen furcsa eset történt vele az időmérőn. Az olasz versenyző előtt nem volt sárga jelzés a pálya széli paneleken, azonban egy pillanatra bevillant a kormányán a sárga LED, ami szinte azonnal el is tűnt. Antonelli eközben többeket is megelőzött, mikor a versenymérnöke rászólt, hogy inkább szakítsa meg a körét, mert lehet, hogy egy pillanatra egész pályás sárga zászlós jelzés volt érvényben, de a valóságban végül nem ez volt a helyzet.
Nem fogja azonban valószínűleg ennyivel megúszni Esteban Ocon, aki azért került bajba a kvalifikáció után, mert a hátsó szárnya a megengedett 0,5 mm-nél jobban elhajlott. Ezt az ügyet Jo Bauer, az FIA technikai delegáltja máris a versenybírák elé terjesztette. Amint megjön az ítélet, azonnal beszámolunk róla. Sokkal rosszabb helyzetbe egyébként nem kerülne Ocon, aki csak a 18. helyre kvalifikálta magát az időmérőn.

Fotó: Haas
„2026 lehet az utolsó évem, ha…” – Alonso
https://formula.hu/parc-ferme/39775
Közeledik az F1-es visszavonulás Fernando Alonso számára, ezt maga a 44 éves pilóta ismerte be, de sokban függhet ennek időzítése attól, hogy mennyire lesz versenyképes jövőre az Aston Martin. A silverstone-i alakulat sokat vár az új szabályrendszerrel induló új érától, hiszen immár Adrian Newey vezeti a technikai stábot, vadonatúj az infrastruktúrájuk, valamint a Honda gyári partnerei lesznek 2026-tól.
Nem véletlenül írt alá legalább 2026 végéig Alonso, aki az új szabályrendszert érzi az utolsó esélyének arra, hogy megszerezze a hőn áhított harmadik Formula-1-es vb-címét vagy legalább pár győzelmet – és a spanyol AS-nek adott interjúban elismerte, hogy ha már jövőre ütőképes autót adnak alá, akkor az jelentheti a zárást számára, míg ha gyengébben kezdenek, akkor még maradhat, hogy szépen fejezhesse be az F1-es karrierjét:
„Attól függ, hogyan érzem magam jövőre, hogyan érzem magam fizikailag és mentálisan. De nem tudom, nincs még világos elképzelésem most. Ha az autó jól megy, jó esély van rá, hogy az lesz az utolsó évem. Igen, tudom, hogy jobb esélyem van jól teljesíteni 2027-ben és 2028-ban, amikor már stabilitás lesz a csoportunkban Adrian Newey-val és a többiekkel. Talán jól teljesítenek az első évben, de a második-harmadikra garantáltan jól fognak. De magamnak kell ezt átgondolnom. Ha az autó rosszul megy, van esély rá, hogy maradok még egy évet, hogy pozitívan fejezhessem be. Ha az autó jó lesz, akkor talán 2026 lesz az utolsó évem.”

„Egyelőre működik” – áttörést ért el Tsunoda a versenytempóval?
https://formula.hu/parc-ferme/39774
Bizakodva értékelte a versenytempóját a pénteki szabadedzések után az F1-es Azerbajdzsáni Nagydíjon Yuki Tsunoda. A japán elődjeihez hasonlóan rendszerint jelentős hátrányban van Red Bull-os csapattársával, Max Verstappennel szemben, ugyanakkor például Sergio Perezzel ellentétben neki nem elsősorban az időmérős, hanem a futamokon nyújtott teljesítményével van a legnagyobb problémája. A japán azonban a pénteki tréningek után úgy érzi, áttörést érhettek el:
„Jó volt. Mármint egy körön nyilván van még tér arra, hogy mindent összerakjunk. De kipróbáltam valamit, és az jó: tapasztaltunk valamit a második szabadedzés során, de főként a hosszú etapokra koncentráltunk, és sokkal jobbnak tűnik. Még soha nem láttam ilyesmit eddig idén a versenyetapban. Egyelőre működik. Egyelőre van értelme ennek a hosszú etapok során” – értékelt Tsunoda.
A The Race adatai alapján egyébként valóban erősebb volt a megszokottnál Tsunoda hosszú etapja: Verstappenétől ugyan elmaradt, de Oscar Piastri szintje és a Mercedesek előtt mozgott. Mindez pedig rendkívül fontos lehet a japán jövője szempontjából, hiszen a Red Bull bő egy hónap múlva tervez dönteni a Red Bull második üléséről, amelyre jelenleg inkább a Racing Bulls újonca, Isack Hadjar tűnik befutónak, nem pedig ő.

Megrovással megúszta Piastri a sárga zászlós incidenst
https://formula.hu/parc-ferme/39773
Enyhítő körülmények miatt megrovásban részesítették csupán a bakui F1-es felügyelők Oscar Piastrit, aki nem lassított le eléggé sárga zászló hatálya alatt a pénteki második szabadedzésen. A stewardok indoklásából kiderül, hogy Piastri épp elhaladt az 1-es és 2-es LED-panelek mellett, amikor a sárga jelzés megjelent, ám eközben a 3-as panelen már zöld jelzést láthatott a McLaren pilótája, a versenyzőket pedig arra utasították előzetesen, hogy ilyen esetekben, amikor zöldet látnak, a sárga zászló hatályának megfelelően járjanak el addig a pontig (elvégre a zöld fény arra utal, hogy az addig tartó szakaszon viszont sárga van érvényben). A sárga zászlót azonban „kevesebb mint egy másodperccel azt követően” visszavonták, hogy a zöld panel láthatóvá vált az ausztrál számára. Mindezeket az enyhítő körülményeket figyelembe véve kapott megrovást Piastri, amely egyébként az első számára ebben a szezonban.

Így lehet világbajnok a McLaren Bakuban
https://formula.hu/parc-ferme/39772
Bár egy korábbi cikkünkben már írtunk róla, de mivel már megkezdődött az Azerbajdzsáni Nagydíj hétvégéje, jobb felfrissíteni az emlékezeteket. A McLaren eddig soha nem látott bravúrt hajthat végre, ugyanis már hét versenyhétvégével a bajnokság vége előtt bebiztosíthatnák a világbajnoki címet, amivel a Red Bull 2023-as rekordját adnák át a múltnak, akik hat futammal a vége előtt biztosították be év végi elsőségüket.

Fotó: McLaren
A McLaren jelenleg 337 ponttal vezet a Ferrari, 357-tel a Mercedes és 378-cal a Red Bull előtt, miközben a hétvégi Azerbajdzsányi Nagydíjat követően a sprintekkel együtt is csak 346 egység szerezhető. Vagyis a McLaren világbajnok lesz ezen a hétvégén, ha legalább 9 ponttal többet szerez, mint a Ferrari, és nem szerez 12-vel kevesebbet, mint a Mercedes, vagy 33-mal kevesebbet, mint a Red Bull.
Ennek a kritériumnak idén eddig csak egyetlen alkalommal nem feleltek meg a wokingiak egyébként, még Kanadában, ahol Norris felöklelte Piastrit. Minden más hétvégén tudták hozni azt a pontszámot, amivel Bakuban bebiztosíthatnák a vb-címüket, így jó esélye van a McLarennek arra, hogy a hétvégén 10. alkalommal koronázzák őket az F1 királyaivá, amivel egyedüli másodiknak lépnének előre a 16 vb-címmel büszkélkedő Ferrari mögé az örökranglistán.
Verstappen jövőre indulhat a Nürburgring 24-en – Le Mans viszont nincs tervben
https://formula.hu/parc-ferme/39769
Monzai győzelme után Max Verstappen Németországba utazott, hogy teljesítse a Nürburgringi 24 órás verseny engedélyéhez szükséges feltételeket. A holland pilóta egy 240 lóerős Porsche 718 Cayman GT4 CS-t vezetett a Lionspeed GP színeiben az NLS-sorozat szombati futamán, ahol változékony körülmények között kellett teljesítenie 14 versenykört és egy elméleti vizsgát. Bár az egyik autó a kvalifikáción elszenvedett sérülés miatt nem állt rendelkezésre, Verstappen így is teljesítette az előírt köröket, és az illetékesek jóváhagyták a teljesítményét – ezzel megkapta a hivatalos engedélyt a részvételhez.
Helmut Marko a Sport.de-nek nyilatkozva megerősítette: a Red Bull nem gördít akadályt Verstappen elé, ha a 2026-os versenyen indulni akar. „Szerintem fantasztikus, hogy egy Formula–1-es pilóta, akinek a versenyek mellett rengeteg kötelezettsége van, szimulátor, marketing, PR, ilyen lelkesedéssel vesz részt egy ilyen projektben” – mondta Marko, kiemelve a német engedélyezési eljárást is: „Ez a német rendszer, hogy egy négyszeres világbajnoknak egy 240 lóerős Porschéval kell bizonyítania, hogy képes körbemenni a Nordschleifén, egészen egyedi.”
Marko azt is leszögezte: más hosszútávú események, például Le Mans, jelenleg nem szerepelnek a tervben. „Le Mans nincs a programban. A sebességkülönbség még nagyobb a különböző kategóriák között. Egyelőre a hosszútávú versenyzés csak a Nürburgringre korlátozódik.”

A hétvégi finálé után megszűnik a ralikrossz-vb
https://formula.hu/parc-ferme/39771
A hétvégi szezonzáró futammal véget ér a ralikrossz-világbajnokság története: az FIA bejelentette, hogy a sorozat 2026-tól ismét csak európai státuszt kap. A döntés egy átfogó reform része, amelynek célja a nézői elköteleződés növelése, ugyanakkor egy korszak lezárását is jelenti.
A 2014 óta világbajnoki rangot viselő sorozat az elmúlt években elektromos hajtásláncra váltott, ám ez sok nehézséget okozott. Új gyári csapat alig érkezett, a legnagyobb figyelmet pedig a 2023-as lydden hilli futamon történt tűzeset kapta, amikor a Special ONE Racing két Lancia Delta Evo-E RX versenygépe semmisült meg. A szezon hátralévő részét a mezőny RX2e autókkal teljesítette, majd a következő évtől opcionális volt az elektromos hajtás használata.
Az FIA most úgy döntött, visszatér a gyökerekhez: a ralikrossz csúcskategóriája újra Európa-bajnokságként fut majd, hatfordulós naptárral, a kontinens ikonikus helyszíneire koncentrálva. A világbajnoki státusztól búcsúzó sorozatnak ugyanakkor marad globális eleme: egy külön világkupa futamot is terveznek, Európán kívüli helyszínen.
Az idei szezonzáró jól mutatja a sorozat válságát: a többszörös csapatbajnok Hansen Motorsport pénzügyi okokból visszalépett, így mindössze négy állandó WRX-pilóta rajtol Isztambulban, a mezőnyt az európai sorozat tagjai egészítik ki…

Hamilton eladta az összes autóját – de egy Ferrarira még benevezne
https://formula.hu/parc-ferme/39770
Lerántotta a leplet Bakuban egy érdekes fejleményről Lewis Hamilton: nevezetesen arról, hogy megvált a sportautó-kollekciójától. Korábban a hétszeres F1-es világbajnok számos autóval rendelkezett, kezdve Mercedesektől több LaFerrarin át egy igen ritka Pagani Zondáig. Ám mostanra ez a kollekció már a múlté – igaz, egy legendás Ferrarira még azért benevezne a Scuderia pilótája.
Minderre akkor derült fény, amikor arról kérdezték a Formula-1-es Azerbajdzsáni Nagydíj sajtónapján, hogy érdekelné-e egy Ferrari F80-as megvásárlása, ami az olasz márka egyik legújabb szuperautója: „Nincsenek már autóim. Nincs már egy autóm sem, megszabadultam az összestől. Manapság sokkal inkább érdekel a művészet. Ha lesz majd egy autóm, az az F40-es lenne. De az is egy szép műalkotás.”

Russell kihagyja a mai napot Bakuban
https://formula.hu/parc-ferme/39768
Kihagyja az F1-es Azerbajdzsáni Nagydíj csütörtöki sajtónapját George Russell – erősítette meg a Mercedes délelőtt.
A brit pilóta a tájékoztatás szerint egészségügyi okokból pihen a pénteki nap előtt, a tervek szerint a szabadedzéseket már nem hagyja ki, ott lesz az autóban.
Ha mégsem lenne elég jó állapotban, akkor Valtteri Bottas vár beugrásra.

„Megvannak a képességei az F1-hez” – Norris Colton Hertáról
https://formula.hu/parc-ferme/39767
Az Olasz Nagydíj előtt jelentette be a Cadillac F1-es csapata, hogy Colton Herta csatlakozik az alakulathoz, méghozzá teszt- és fejlesztőversenyzőként. Az amerikai az IndyCarból érkezik, ahol 2019 óta teljesít szolgálatot, és eddig kilenc futamgyőzelmet szerzett. Herta ezzel együtt a Formula–2-ben is rajthoz áll majd, hogy összegyűjtse a szükséges szuperlicenc-pontokat a jövőbeli F1-es szerepléshez.
Lando Norris jól ismeri a 25 éves amerikai versenyzőt, hiszen 2015-ben a Carlin színeiben egy csapatban szerepeltek az MSA Formula bajnokságban – a McLaren sztárja továbbra is nagyra értékeli korábbi csapattársa képességeit.
„Valószínűleg nem lenne bonyolult számára az F1. Jól bánik mindenféle autóval, egész életében ezt csinálta. Rendkívül tehetséges pilóta, és nagyon élveztem vele a közös munkát 2015-ben.”
„Szerintem elég tehetséges ahhoz, hogy bármilyen autóba beüljön és gyors legyen – a Formula–1 legjobbjai közé tartozni azonban nehéz. Ha továbbra is ez a célja, és nem csupán tesztpilóta akar lenni, akkor nehezebb dolga lesz. Megvannak a képességei az F1-hez, és remélem, hogy hamarosan láthatom őt.”

„Valószínűleg hamarosan beszélni fogok Sebbel” – Hamilton
https://formula.hu/parc-ferme/39766
Eddig igencsak szenvedősen alakul Lewis Hamilton élete a Ferrarinál: a kínai sprintgyőzelmet leszámítva csak egy-két kisebb villanásra futotta a britnek, aki vasárnapi nagydíjon még dobogóra sem állhatott fel a vörösökkel, miközben a csapattárs Charles Leclerc többször is megtette ezt már 2025-ben. Nem ismeretlen helyzet azonban az, hogy egy többszörös világbajnok küszködik a maranellói istállónál: néhány éve Sebastian Vettel utolsó ferraris évei is hasonlóan alakultak.
Emiatt korábbi versenyzők és szakértők már javasolták is Hamiltonnak, hogy esetleg beszéljen a visszavonult némettel, akivel köztudottan remek viszonyt ápolnak – és a L’Equipe-nek adott interjú alapján elképzelhető, hogy ezt meg is lépi a 40 éves pilóta:
„Hogy őszinte legyek, egyikükkel sem beszéltem” – mondta Vettelről és a Ferrarinál szintén megfordult Fernando Alonsóról Hamilton. „Nem sokat beszélek Fernandóval. Seb nagyszerű támogatást jelent, igazán hihetetlen volt, és nagyon jó barátok lettünk az évek során. Szándékomban állt beszélni Sebbel a szünetben. Úgy gondolom, hamarosan meg fogom tenni. Nem hívtam idén, mert sokszor nem vagyok a telefonom közelében. Nem akartam zavarni őt, korábban pedig nem akartam beszélni vele, mert nem akartam, hogy előítéleteim legyenek. Hat-nyolc hónap tapasztalatával jó elképzelésem van a helyzetről, szóval valószínűleg hamarosan beszélni fogok vele.”

fotó: DPPI
Bottasszal nem beszélt 2026-ról, Perez felhívta – állítja Briatore
https://formula.hu/parc-ferme/39765
Valtteri Bottast és Sergio Perezt jelentette be 2026-os pilótáiként nemrég a Cadillac új F1-es alakulata, ám mindkét rutinos versenyzőt szóba hozták korábban az Alpine-nal is. Maga Bottas is beszélt arról a Cadillac-bejelentés után, hogy zajlottak egyeztetések az enstone-i istállóval – ám ezt az Alpine-t irányító Flavio Briatore újfent cáfolta az Auto Motor und Sportnak nyilatkozva: „Sosem beszéltem Bottasszal 2026-ról. Szerintem a pletykák, miszerint az Alpine-nál versenyezhet, segítettek neki szerződést kötni a Cadillackel” – ismételte meg egy korábbi sajtótájékoztatón elhangzott állítását.
Briatore azt ugyanakkor elismerte, hogy Perezzel beszélt, ám szerinte a mexikói volt az, aki puhatolózott náluk: „Perez felhívott. Megkérdezte, mik a terveink. Ugyanakkor mondta, hogy közel jár ahhoz, hogy megállapodjon a Cadillackel. Nem tudtam semmit ajánlani neki akkor.”
