F3: Colapinto nyert, még hatan versenyben a címért
https://formula.hu/parc-ferme/33475
Az olasz forduló a Formula-3-as bajnokság utolsó állomása és a sprintverseny előtt heten is esélyesek voltak a bajnoki címre: Victor Martins, Isack Hadjar (aki az időmérőn balesetet szenvedett az utolsó kanyarban), Roman Stanek, Oliver Bearman, Zane Maloney, Arthur Leclerc és Jak Crawford. A fordított rajtrácsnak köszönhetően az első sorból Franco Colapinto indult Caio Collet mellől, aki a legutóbbi fordulóban nyerte meg a holland sprinfutamot. A bajnokesélyesek közül Crawford az ötödik, Bearman a hetedik, Leclerc a nyolcadik, Martins a kilencedik, Stanek a tizedik, Maloney a tizenegyedik, Hadjar pedig a tizenötödik helyről rajtolhatott.
A mezőny eleje változás nélkül elrajtolt, Leclerc és Martins azonban összeért, így a tabella éllovasa a kavicságyba kényszerült és visszacsúszott, míg Hadjar kiegyenesítette a második sikánt, de ő nem vesztett pozíciót. A negyedik körben a biztonsági autó a pályára látogatott, ugyanis Zak O'Sullivan csúszott ki a célegyenes végén. A nyolcadik körig folytatták a visszafogott száguldást a versenyzők, ekkor az esélyesek közül csupán Bearman, Crawford és Maloney állt a pontszerzők között. Az újraindítást követően Colapinto és Collet is megtartotta helyét, őket Jonny Edgar és Josep María Martí követte. Az ezt követő körökben Bearman és Martí csatázott a negyedik helyért, amiből végül a Prema versenyzője jött ki győztesen, miután utóbbi hibázott a 2-es Lesmo kanyart követően, így elment még mellette Crawford, Maloney és az Art versenyzője, Grégoire Saucy is. Hadjar balszerencséje közben folytatódott, ugyanis ki kellett állnia a bokszba új első szárnyért. Közben Bearman folytatta menetelését, kihasználva Edgar és Collet csatáját, egyszerre mindkettejüket megelőzve megszerezte a második helyet. Csapattársa, Arthur Leclerc is jó versenyt futott az első körös incidenst követően, folyamatosan jött előre a verseny során, ahogy tette ezt a másik érintett, Martins is, végül mindketten pontot szereztek.
A kockás zászló végül az első rajthelyről induló Colapintót intette le győztesként, akit az utolsó kanyarban is még támadott Bearman, de be kellett érnie a második pozícióval. A dobogó harmadik helyére Collet állhatott, a negyedik Maloney lett. Ötödikként Edgar, hatodikként Saucy futott be. A futam előtti esélyesek szerezték meg a hetedik, nyolcadik, illetve tizedik helyet is Crawford, Leclerc és Martins sorrendben. A kilencedik Martí lett, aki első pontjait szerezte a Formula-3-ban. Hatan maradtak versenyben a bajnoki címért, Martins 127 ponttal vezet, mögötte Hadjar és Bearman áll 121 és 114 egységgel. Matematikailag még esélyes lehet a végső győzelemre Maloney (109), Stanek (109) és Leclerc (104) is, hiszen a holnapi versenyen még 26 pont szerezhető. Vasárnap a pole-ban álló Alexander Smolyar mögül 5 bajnokesélyes indul, így izgalmas lesz a bajnoki finálé, a hatodik Hadjar pedig a tizenötödik helyről várja majd a rajtot.

Hogyan készül fel fizikailag egy F1-es pilóta, mielőtt autóba ül?
https://formula.hu/parc-ferme/22860
Romain Grosjean felkészülési rutinját követhetjük végig az alábbi videón. Mint az látható, a pilóta személyi edzőjének segítségével melegít a szabadedzés előtt, nagy hangsúlyt fektetve a nyakra.
How do @F1 drivers get mentally and physically ready for track time?
— Haas F1 Team (@HaasF1Team) August 9, 2019
Step inside @RGrosjean's room as he prepared for practice in Germany with his trainer, Kim pic.twitter.com/rO2ZRQKH64
Ne maradj le semmiről - íme a vasárnapi program
https://formula.hu/parc-ferme/22858
Íme a vasárnapi motorsport-program:
10:00-10:20 DTM, második időmérő
10:30-10:55 W Series, időmérő
13:30-14:30 DTM, második futam
14:00-14:45 MotoGP, futam (Spíler 1)
15:10-15:43 W Series, futam

Bottas döntött arcszőrzete sorsáról
https://formula.hu/parc-ferme/22859
Valtteri Bottas az idei szezonra egyfajta arculatváltás jegyében bajusszal és szakállal jelent meg az F1-ben, a sorozat hivatalos weboldalának nyilatkozva pedig elárulta, mi lesz a nyári szünet után az arcszőrzete sorsa.

"Semmi okom arra, hogy levágassam" - jelentette ki a finn, majd hozzátette, valójában nem tudatosan növesztette meg, hanem egyszerűen annyira jól érezte magát a téli szünet alatt, hogy nem foglalkozott a borotválkozással, aztán egy nap a tükörbe nézve úgy döntött, "ezt megtartom".
Hamilton a testvérével vakációzik
https://formula.hu/parc-ferme/22855
Már egy hete tart a nyári szünet, de még nem láthattunk bulizós videót/fotót Lewis Hamiltonról - úgy fest, hogy a világbajnok valóban pihenni akar most ebben az időszakban és más életstílusra vágyik. Ezúttal testvérével közös fotót posztolt közösségi oldalán, hozzátéve, hogy "élete legjobb időszakát" éli éppen.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Leclerc már elkészült a rap albuma borítójával
https://formula.hu/parc-ferme/22854
Legalábbis azzal a szöveggel posztolt közösségi oldalán, hogy "A rap albumunk borítója már kész van"...
Kiss Norbi is járgányt váltott nyári kikapcsolódásként
https://formula.hu/parc-ferme/22856
A kamionversenyző az alábbi két videót (lapozható a poszt) tette közzé:
A bejegyzés megtekintése az InstagramonZseniális! #jetskito #dunaharaszti #summer #chill @jet_power_hungary_ @canamoffroad #reklam
DTM: Piros zászló és utolsó pillanatban megszerzett Wittmann-pole
https://formula.hu/parc-ferme/22857
Sokakat megtréfáltak az esős körülmények a DTM hétvégéjének első időmérőjén, nem egy autó csúszott ki a pályáról - az alábbi videóban Pietro Fittipaldi falnak csattanása látható, amely piros zászlót okozott.
RED FLAG
— DTM (@DTM) August 10, 2019
Huge shunt for Pietro Fittipaldi at Turn One.
The session's been halted to repair the barriers.#DTMBrandsHatch pic.twitter.com/fXYqqLDQ10
A felszáradó pályán aztán az utolsó percig gyorsultak a pilóták, a pole-t végül a legvégén egy szenzációs körrel Marco Wittmann szerezte meg. Az időmérő végeredménye (top 10):

Így szállta meg a Hungaroringet 40 ezer lengyel szurkoló
https://formula.hu/parc-ferme/22853
Őket nem érdkeli, hogy Robert Kubica stabilan utolsó az idei mezőnyben, csak az, hogy lássák és támogassák honfitársukat, hősüket. Erről még az F1 is készített egy rövid videót, ami ezen a linken, vagy a Youtube-ra átkattintva megtekinthető!
Megint elgurult mindenki gyógyszere az amerikai csapat házibajnokságán
https://formula.hu/parc-ferme/22851
A többek között a NASCAR-ban és az IndyCarban is szereplő Team Penske az elmúlt hetekben-hónapokban saját bajnoksága, a Penske Games előző részeiben viccesebbnél viccesebb feladatokat végeztetett el versenyzőivel, most éppen a Hungry Hippos nevű társasjátékot valósították meg... nos, élőszereplős verzióban. Megint nem kellett csalódnunk.
Before we get on track with the races this weekend, we definitely think you need to see the latest #PenskeGames.
— Team Penske (@Team_Penske) August 9, 2019
Human Hungry Hungry Hippos presented by @MoneyLion is worth a watch...or fifteen. pic.twitter.com/YQFGxbxsxR
Mai szemmel nem éppen szokványos látvány a McLaren utolsó teljes szezonos IndyCar-autója
https://formula.hu/parc-ferme/22850
Értjük ez alatt azt, hogy a hőskor szokásos, piros-fehér festésének, vagy éppen a manapság használt papajasárgának nyoma sincs az 1979-es szezont végül negyedikként befejező Johnny Rutherford autóján.
Here's a flashback to 1979, the last time @McLarenIndy competed full-time in #INDYCAR
— NTT IndyCar Series (@IndyCar) August 9, 2019
RT if you can't wait to see them back on the grid in 2020 pic.twitter.com/MdC1pOlUFH
MotoGP, DTM és W Series a mai menü - mutatjuk a programot
https://formula.hu/parc-ferme/22852
Íme a szombati motorsport-program:
9:55-10:40 MotoGP, harmadik szabadedzés (Spíler 1)
10:00-10:45 DTM, szabadedzés
11:00-11:35 W Series, első szabadedzés
11:50-12:10 DTM, első időmérő
13:30-14:00 MotoGP, negyedik szabadedzés
14:10-14:50 MotoGP, időmérő (21:00-tól Spíler 1)
14:30-15:30 DTM, első futam
16:40-17:15 W Series, második szabadedzés

fotó: dppi
Egy F1-es pilóta képzeletben is végig tud menni egy pályán
https://formula.hu/parc-ferme/22849
Carlos Sainzot figyelhetjük meg, amint még a váltásokat is lemodellezi a földön ülve:
Erre a top 10-es listára került fel most Max Verstappen
https://formula.hu/parc-ferme/22848
A Formula-1 legfiatalabb pole-pozíciósai - a top10-ről készült videó ezen a linken, vagy a Youtube-ra átkattintva megtekinthető!
Szerinted Gasly gyengén teljesít? Akkor még nem hallottál David Walkerről
https://formula.hu/parc-ferme/22847
Az 1972-es Formula-1-es szezon többek között Emersson Fittipaldi első világbajnoki címéről maradt emlékezetes. A brazil pilóta nyolcszor állt dobogóra, és ötször futamot is nyert a Lotusszal, miközben ugyanabban az autóban ausztrál csapattársa, egy bizonyos David Walker egyetlen egyszer sem szerzett pontot, legjobb eredménye egy kilencedik helyezés lett. Ez kissé más színben tünteti fel Pierre Gasly lemaradását Max Verstappenhez képest.

Jövőre 22 futam lesz az F1-ben, de nem ez a végállomás
https://formula.hu/parc-ferme/22846
Már az idei Formula-1-es szezonnak is minden eddiginél több, 21 állomása van, de a Liberty Media szerint a gyarapodás itt sem fog megállni. Jövőre 22 futam lesz egy évben, Chase Carey pedig arról számolt be, középtávon még tovább sűrűsödhet a versenynaptár. Az amerikai tulajdonosok elsősorban egy második amerikai helyszínt szeretnének.

"Úgy számolunk, hogy a következő néhány évben kissé tovább növekszik a versenyek száma. A célállomás olyan város lenne, mint Las Vegas és Miami" - nyilatkozta a vezérigazgató, aki a két hazai helyszín mellett szeretne hazai pilótát és egy nagy hazai csapatot is az F1-ben látni.
A Haas vezetője vérnyomásmérőt fog viselni, ha nem nyugszik le a csapat két pilótája
https://formula.hu/parc-ferme/22845
Rajongói kérdésekre válaszolt Günther Steiner, Netflix-sorozatából is ismert F1-es csapatfőnök, aki elárulta, megnézte-e az említett műsort, szerinte van-e értelme a tankolás visszahozásának, és dán nemzetiszínűre festi-e a haját, ha Kevin Magnussen dobogóra áll idén. Ezek, és még jó pár kérdés az alábbi videóban.
You asked, Guenther answered!
— Haas F1 Team (@HaasF1Team) August 8, 2019
Here's part one of our summer series of Ask Guentherpic.twitter.com/jfIpu4fKqv
Az idei F1-es szezon eddigi legnagyobb előzései
https://formula.hu/parc-ferme/22844
Íme egy válogatás a nyári szünet előtti manőverekből - nektek melyik a kedvencetek?
A Mercedes a többiektől eltérő úton Spában
https://formula.hu/parc-ferme/22843
A Pirelli közzétette, hogy melyik pilóta melyik elérhető gumikeverékből hány szettet rendelt a Belga Nagydíjra - ami azonnal feltűnik, az az, hogy a leglágyabb, C3-as keverékből a legtöbb csapat tíz szettet kért, míg a Mercedes csupán nyolcat.

Jenson Button újszülött fiával relaxál
https://formula.hu/parc-ferme/22842
Jenson Buttonnak július 23-án született meg első gyermeke, Hendrix Jonathan Button, és úgy fest, a szülők, legalábbis az apuka azóta is a gyermek világrajöttének fáradalmait pihenik ki.

Kislányaival ünnepelte születésnapját Michelisz Norbert
https://formula.hu/parc-ferme/22840
Hazánk népszerű túraautó-versenyzője csütörtökön lett 35 éves, amit családapaként nem is tölthetett volna másképp, mint lányai társaságában. Norbi Facebookon köszönte meg azt a számtalan jókívánságot, amit rajongóitól kapott.