F2: Piastrié a pole, piros zászló Silverstone-ban
https://formula.hu/parc-ferme/29533
Újabb újonc szerzett rajtelsőséget a főfutamra a Formula-2-ben Theo Pourchaire és Liam Lawson után: a brit versenyhétvége pénteki kvalifikációján Oscar Piastri már első etapján megfutotta az az 1:39,854-es köridőt, amelyet a folytatásban senki – ő maga sem – tudott megjavítani.
A második helyért azonban zajlott csata az utolsó percekben: előbb Dan Ticktum állt a pozícióban még fél másodpercre az első időtől, majd megelőzte őt Richard Verschoor, végül pedig Guanyu Zhou ugrott fel Piastri mögé, ő már csak két tizedmásodperc hátrányban. Utóbbi éppen azelőtt egy pillanattal, hogy a vártnál 2 perccel korábban piros zászlóval ért véget az edzés: Piastri premás csapattársa, Robert Svarcman pördült meg és maradt a bukótérben.
Piastri és Zhou első sorának különlegessége, hogy fordított sorrendben ők állnak a bajnokság első két helyén, ráadásul az ausztrál lemaradása egy pontra csökkent a pole-pozícióért járó négy értékes egységnek köszönhetően. Christian Lundgaard tizedik helye a szombati első futam fordított rajtrácsán ér elsőséget.

Az F2-es időmérő eredménye, Silverstone:
| Versenyző | Csapat | Köridő | Hátrány | |
| 1 | Oscar Piastri | Prema Racing | 1:39.854 | |
| 2 | Guanyu Zhou | UNI-Virtuosi | 1:40.075 | 0.221 |
| 3 | R.Verschoor | MP Motorsport | 1:40.259 | 0.405 |
| 4 | Dan Ticktum | Carlin | 1:40.408 | 0.554 |
| 5 | Théo Pourchaire | ART Grand Prix | 1:40.419 | 0.565 |
| 6 | Felipe Drugovich | UNI-Virtuosi | 1:40.451 | 0.597 |
| 7 | R.Shwartzman | Prema Racing | 1:40.452 | 0.598 |
| 8 | Roy Nissany | DAMS | 1:40.486 | 0.632 |
| 9 | Jüri Vips | Hitech Grand Prix | 1:40.491 | 0.637 |
| 10 | C.Lundgaard | ART Grand Prix | 1:40.556 | 0.702 |
| 11 | Liam Lawson | Hitech Grand Prix | 1:40.679 | 0.825 |
| 12 | Jehan Daruvala | Carlin | 1:40.683 | 0.829 |
| 13 | Lirim Zendeli | MP Motorsport | 1:40.772 | 0.918 |
| 14 | Marcus Armstrong | DAMS | 1:40.895 | 1.041 |
| 15 | Ralph Boschung | Campos Racing | 1:40.915 | 1.061 |
| 16 | Matteo Nannini | Campos Racing | 1:41.050 | 1.196 |
| 17 | Bent Viscaal | Trident | 1:41.185 | 1.331 |
| 18 | David Beckmann | Charouz Racing System | 1:41.295 | 1.441 |
| 19 | Jack Aitken | HWA Racelab | 1:41.306 | 1.452 |
| 20 | Guilherme Samaia | Charouz Racing System | 1:41.758 | 1.904 |
| 21 | Marino Sato | Trident | 1:41.790 | 1.936 |
| 22 | Alessio Deledda | HWA Racelab | 1:43.734 | 3.880 |
Így néz ki a montreali pálya, amikor nem néz ki sehogy
https://formula.hu/parc-ferme/25053
Vagyis akkor, amikor április van, és nem készül az F1 júniusi fogadására. Mivel a montreali egy félig utcai pálya, több felkészülnivaló van, mint egy állandó létesítmény esetében, ám eddig semmiféle munka nem kezdődött el. Ezt állapította meg egy a Kanadai Nagydíjra gyakran kijáró rajongó, aki pár napja ellátogatott a helyszínre, és úgy ítélte meg, ilyen helyzetből már aligha tudnának elkészülni a munkálatokkal egy esetleges június 14-i versenyrendezésig. Nem is fognak, hiszen kedden bejelentették, hogy a Kanadai Nagydíj sem fog szezonnyitóként szolgálni. Montreal ráadásul éghajlati szempontból nehezebb helyzetben van, mint a legtöbb F1-es pálya (látható a hó még ezeken a pár napja készült képeken is), így ősz közepére már aligha csúszhatna a futamidőpont.




I was at the track about 10 days ago and this is what it looked like. There was nothing being done at the time. Way too much to be completed for the June race. Only chance this race happens is later in the year. pic.twitter.com/6cQfalrMgN
— Michel (@cheesy_poofs) April 6, 2020
A szegény ember szimulátora – bemutatja egy korábbi F1-es versenyző
https://formula.hu/parc-ferme/25052
"És én Tony Kanaan felfejlesztettük a szimulátorunkat a The Race szombati versenyére. Készen állunk, még WC-papír is van" - írja az olasz Max Papis, aki 1995-ben hét F1-es nagydíjon állt rajthoz a Footwork színeiben, majd Amerikában csinált magának igazán karriert, ahol futamokat is nyert a CART-ban. Onnan ismeri az IndyCar-pilóta Kanaant, akivel a jelek szerint nem mindig csak komoly dolgokon szokták törni a fejüket. Michelisz Norbert azt állítja, hogy ő maga nem valami csúcstechnikával száll be az online versenyekbe, de ez az alábbi minden bizonnyal az övét is messze alulmúlja.
BRAKING NEWS :
— Max Papis (@maxpapis) April 7, 2020
Me and @TonyKanaan just updated our SIM for a his @wearetherace Saturday event . I feel ready .. got ... pic.twitter.com/pSQVGziiMg
A Mercedes a nyakunkba zúdított egy rakás háttérképet
https://formula.hu/parc-ferme/25051
Ha a versenypályákra nem hajthat ki, legalább az emberek kijelzőin jelen legyen - gondolhatta a Mercedes közösségi oldalának felelőse, amikor összegyűjtött számunkra egy adag háttérképet a W11-eseről. A mobilosokra és az asztali gépesekre is gondoltak.
How are we feeling today guys
— Mercedes-AMG F1 (@MercedesAMGF1) April 8, 2020
Let’s kick things off with some new backgrounds for your phones This week, it’s the W11 rocking it in the studio! #WallpaperWednesday pic.twitter.com/N0knEzujih
Here you go, desktop friends pic.twitter.com/i1UbzkZJOO
— Mercedes-AMG F1 (@MercedesAMGF1) April 8, 2020
Emlékszel még? Verstappen újoncként sem ismert kegyelmet
https://formula.hu/parc-ferme/25050
Blanchimont, padlógáz, külső ív - Max Verstappen az ehhez hasonló megmozdulásaival rögtön az első évében letette névjegyét az F1-ben.
No fear from @Max33Verstappen even as a rookie! #BelgianGP pic.twitter.com/WaLk6GmsaT
— Aston Martin Red Bull Racing (@redbullracing) April 8, 2020
Otthonról is benézhetünk a McLaren központjába
https://formula.hu/parc-ferme/25046
A csapat mutatta meg, hogy hogyan:
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Hogyan kell profin összerakni egy házi szimulátort?
https://formula.hu/parc-ferme/25043
Azt eddig is sejthettük, hogy ezek a berendezések nem csak úgy ott teremnek az autóversenyzők nappalijában, de úgy tűnik, a McLaren IndyCar-pilótája, Oliver Askew akár az IKEA-ban is vásárolhatta volna a sajátját, hiszen azért tartott csak egy percig összeszerelnie, mert alaposan felgyorsította a videót.
A little late to the party, but excited to be getting my own sim ready for the next @iRacing @IndyCar Challenge! Thank you @SparcoOfficial for the chassis! @ArrowMcLarenSP @LogitechG @Dell pic.twitter.com/VKtw4fnWVm
— Oliver Askew (@Oliver_Askew) April 6, 2020
Schumacher karrierjének legsötétebb foltját ismétli este az F1
https://formula.hu/parc-ferme/25048
Újabb legendás versenyt „vetítenek le” a Formula-1 hivatalos közösségi oldalai, ráadásul ezúttal a rajongók választhatták ki a műsorra tűzött futamot. A legtöbb szavazat az 1997-es szezonzáró jerezi Európai Nagydíjra esett, amely Jacques Villeneuve és Michael Schumacher botrányos ütközésig fajuló ádáz vb-küzdelméről maradt emlékezetes. A futamot szerda este 20 órától lehet megnézni az F1 hivatalos Facebook-oldalán és YouTube-csatornáján, méghozzá az alábbi videóban (az elindításához át kell kattintani!):
„Most nincs mögötted Lewis” – kommentálta Leclerc elfékezését Albon
https://formula.hu/parc-ferme/25045
Charles Leclerc, Alex Albon és George Russell szimulátorozásába leshetünk bele - Leclerc megkéri Albont, hogy kommentálja a körét, amikor pedig elrontja a féktávot, akkor utóbbi annyit mond, hogy pedig nincs is mögötted Lewis. Utalva ezzel a tavalyi Olasz Nagydíjra, ahol Leclerc végig maga mögött tartotta Hamiltont...
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Hamilton frizurája 2020-ban is igényt tart a nyilvánosságra
https://formula.hu/parc-ferme/25049
Még csak elkezdődött április, de Lewis Hamilton már két extrém hajviseletet is mutatott követőinek. A teszteket megelőzően torzonborz mikrofonfejet posztolt a közösségi médiába, majd néhány napja a karanténból mutatta meg csimbókos Predator-frizuráját.

Rossi is csatlakozik a mezőnyhöz a második virtuális MotoGP-futamon
https://formula.hu/parc-ferme/25047
A másfél héttel ezelőtti mugellói nyitány sikere után a hétvégén következik a MotoGP által indított virtuális sorozat második állomása. Ezúttal a Red Bull Ring lesz a helyszín, ahol tízköröst versenyt teljesítenek majd a résztvevők. Akik között most már valóban ott lesz Valentino Rossi is, de visszatér Marc és Alex Marquez, Maverick Vinales és Fabio Quartararo is, valamint csatlakozik például Danilo Petrucci is. A futam vasárnap 15 órakor kezdődik, a MotoGP hivatalos közösségi oldalain lehet majd követni – íme, a mezőny:
Repsol Honda: Marc Marquez, Alex Marquez
Ducati Team: Danilo Petrucci, Michele Pirro
Monster Yamaha: Valentino Rossi, Maverick Vinales
Petronas Yamaha SRT: Fabio Quartararo
Pramac Racing: Francesco Bagnaia
LCR Honda: Takaaki Nakagami
Reale Avintia Racing: Tito Rabat

Ha itt Raikkönen nem táncolni tanítja a kislányát, akkor nem tudjuk, mit csinál
https://formula.hu/parc-ferme/25042
Mondjuk ha táncolni tanítja, akkor sem könnyű értelmezni.
The Raikkonens present: The Icecracker#F1reactions pic.twitter.com/CsBA4Qky0p
— F1 Reactions (@f1_reactions) April 7, 2020
Egy portugál pálya is megkapta a besorolást, ott is rendezhetnek F1-es futamot
https://formula.hu/parc-ferme/25044
Portimao már eddig is olyan licensszel rendelkezett, amellyel fogadhatta például a Superbike mezőnyét, most viszont megkapta az FIA Grade 1 besorolását, amelynek értelmében topkategóriás autóversenyeket is rendezhet, beleértve a Formula-1-et is. A portugálok már eddig is jelezték, hogy szívesen szállnának be a száguldó cirkuszba és korábban adtak is otthont itt F1-es tesztnek, meglátjuk, hogy sikerül-e bepréselniük magukat a versenynaptárba - az ország 24 éve nem rendezett futamot, akkor Estoril volt stabil állomása a sorozatnak.

fotó: dppi
Ez az az időszak, amikor nemcsak Kiss Norbert marad otthon, de még a macskája is
https://formula.hu/parc-ferme/25054
Chateltél már F1-es pilótával? Most lehetőséged nyílik rá
https://formula.hu/parc-ferme/25040
Az Alpha Tauri orosz versenyzőjétől, Danyil Kvjattól bárki élőben kérdezhet valamit, ehhez mindössze annyit kell tenni, hogy magyar idő szerint szerdán délben rá kell kattintani a csapat Youtube-adására.

A legkülönfélébb dolgokból lehet kirakni az Audi logóját
https://formula.hu/parc-ferme/25041
Az ingolstadti márka meginvitálta rajongóit a "négygyűrűs kihívásra", ők pedig kreatívabbnál kreatívabb interpretációkat küldtek be. Ezekből készült az alábbi összeállítás.
Our global community has been using their time to get creative in the #FourRingsChallenge. Can you compete? Be part of it! #AudiTogether pic.twitter.com/mzcjrqLSgI
— Audi Sport (@audisport) April 5, 2020
Ez az egyetlen autó, amit most vezetek - jelentették ki a pilóták, majd elkezdtek brümmögni
https://formula.hu/parc-ferme/25039
Egy bolondos videóval hívta fel a figyelmet a kijárási korlátozások fontosságára a Castrol. A cég népszerű autó- és motorversenyzőket kért meg arra, hogy kamera előtt játszanak kisautóval. Íme a végeredmény:
Reposting our friends @Castrol. Featuring @DanielRicciardo, @OconEsteban and so many more.
— Renault F1 Team (@RenaultF1Team) April 6, 2020
The sooner we stop the spread, the sooner we can get back on the road. Stay home. Stay Safe.#HangUpYourKey #StayHomeSaveLives #stopthespread pic.twitter.com/VC8feLiZqx
A Ferrari elárult néhány adatot magáról
https://formula.hu/parc-ferme/25038
Hány futamgyőzelemmel rendelkeznek? Összesen mennyi pontot szerzett Sebastian Vettel a csapattal? Melyik futamon szerezte Kimi Raikkönen az első győzelmét az istállóval? Többek között ezekre a kérdésekre is választ kapunk a Ferraritól.
Answer time #essereFerrari pic.twitter.com/iyvfOLfIx2
— Scuderia Ferrari (@ScuderiaFerrari) April 7, 2020
Melyik pálya a hosszabb? A Renault párosa megtippelte
https://formula.hu/parc-ferme/25037
A Renault csapata egy kvízjátékra invitálta két pilótáját, Daniel Ricciardót és Esteban Ocont. A párosnak azt kellett kitalálnia, az idei versenynaptár két kiválasztott pályája közül melyik a hosszabb. Nézzük, melyikük teljesített jobban:
Quiz idea time…
— Renault F1 Team (@RenaultF1Team) April 7, 2020
Take all 22 tracks from the original 2020 F1 Calendar. Pick two at random. Work out which one is longer (or shorter) than the other. And don’t forget to keep count.
Nah, we can do better: get @danielricciardo & @OconEsteban to do it!#RSspirit #StayAtHome pic.twitter.com/xBjES1Q4Dh
Carmen Jorda üzent az otthoni karanténból
https://formula.hu/parc-ferme/25036
„Igen, otthon kell maradnunk… Igen, egészen bizonytalan időket élünk. Ha viszont nem követjük a fényt az alagút végén, el fog veszni. Ezért legyünk türelmesek, dolgozzunk a céljainkon és tegyünk a jövőnkért. Te is tedd meg otthon, amit tudsz, és maradj pozitív!” – tanácsolta Instagram-posztban Carmen Jorda.
A korábbi Formula-1-es fejlesztőversenyzőnő testhezálló ruhában tölti mindennapjait, de nem egyedül szigetelte el magát – a következő fotókat tette közzé a napokban:
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A bejegyzés megtekintése az InstagramonNo social distance for this buddy - #Carmenjorda #StayAtHome #QuedateEnCasa
18 éve ezen a napon rendezték az első MotoGP-futamot – naná, hogy Rossi nyerte
https://formula.hu/parc-ferme/25034
Nem elírás a poszt címe: a gyorsaságimotoros-világbajnokságot természetesen már 1949-ben útjára indították, de csak 2002 óta viseli a királykategória a MotoGP nevet, ekkor álltak át 500-ról 990 köbcentis motorokra. Az új éra első versenyét április 7-én rendezték az eső áztatta Suzukában, ahol az akkor még csak egyszeres királykategóriás (összességében is csak háromszoros) világbajnok Valentino Rossi diadalmaskodott a Repsol Hondával. Íme, a történelmi futam összefoglalója, de alább akár az egész Japán Nagydíjat is vissza lehet nézni: