DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 26. péntek

Monaco nézőkkel tervez, Kanada veszélyben lehet nélkülük

A koronavírus-járvány miatt továbbra sem lehet biztosra venni, hogy az összes betervezett Formula-1-es nagydíjat meg tudják tartani a jelenlegi menetrend szerint. Az mindenesetre jó hír, hogy minden jel arra utal, hogy a tavaly a pandémia miatt 65 év után elmaradó Monacói Nagydíjjal nem lesz gond 2021-ben – olyannyira nem, hogy a Motorsport.com jelentése szerint a lelátók jelentős része már készen áll, és nézők előtt tervezik megtartani az ikonikus viadalt. Igaz, járványügyi intézkedések okán minden második ülőhelyet kihagynának, így 40-50 százalékos kapacitással futna a monacói forduló. Viszont újítás, hogy a hazai Charles Leclerc-nek lenne egy „saját” tribünje, ahol a rajongói összegyűlhetnének, és aláírt sapkákra, pólókra és táskákra tehetnének szert.

Egy másik helyszín körül azonban továbbra is sok a kérdőjel. Nemrég már írtunk róla, hogy veszélyben lehet a Kanadai Nagydíj, s most a La Presse értesülései szerint újfent akadályokba ütközhet a montreali futam. Ha ugyanis a világjárvány miatt nézők nélkül kellene megrendezni a június 13-ra tervezett viadalt, úgy a Liberty Media plusz 6 millió dolláros kompenzációt kérne a helyi promótertől – így összesen nagyjából 25 millió dollárba kerülne a kormányzatnak a rendezés. Valerie Plante, Montreal polgármestere így is reméli, hogy meg tudják tartani a versenyt, viszont további akadály lehet még a jelenleg érvényes 14 napos karanténkötelezettség az országba beutazók számára. Ha az állítólagos plusz költséget nem tudják előteremteni, úgy benne van a pakliban, hogy Isztambul ugorhat be a Kanadai GP helyére, ami logisztikailag is kényelmes lenne a bakui fordulót követően.

monaco-nezok-f1-dppi

fotó: DPPI

Így tegyünk tönkre egy gyönyörű tájképet

Bemutatja: Lando Norris.

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Hi there, just ruining a nice pic...

Lando Norris (@landonorris) által megosztott bejegyzés,

 

Minimum tekintélyt parancsoló az IndyCar háromszög-pályája belső kamerából nézve

James Hinchcliffe autójába ülhetünk be Poconóban az IndyCar Twitter-bejegyzésében. Tavaly egyébként itt szenvedett súlyos balesetet Hinchcliffe csapattársa, Robert Wickens.

 

Robert Wickens műtétje után visszatért a rehabilitációhoz, és továbbra is lenyűgöző, amit művel

Azok után, hogy egy fertőzés miatt egy hónapja újra műteni kellett a tavaly Poconóban súlyos gerincsérülést szenvedő kanadai IndyCar-versenyzőt, a baleset után lábadozó versenyző visszatért a rehabilitációhoz, most először végigcsinálva legutóbbi műtétje után a 30 perces munkát az AlterG nevű eszközzel, és jó látni, hogy egyre magabiztosabban tud járni.

 

Ha már balkezesek világnapja van... melyik a legmenőbb balos kanyar az F1-es versenynaptárban?

Az F1 Twitterén a török nyolcas kanyar, illetve Suzukából a 130R merült fel két opciónak. Ezek közül lenne valamelyik?

Esetleg a belgiumi Pouhon vagy az orosz hármas kanyar lenne az?

 

George Russell még a nyári szünetben is gyötri magát

A Williams újonc F1-es pilótája annyit írt az alábbi videójához, hogy "Reggel"...

 

Videó: Hamilton kosarazással kapcsol ki

Az F1-es címvédő egyik haverjával kosarazott a nyári szünetben, amiről közzé is tett egy videót:

 

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Summer jam @fencer #hypeman

Lewis Hamilton (@lewishamilton) által megosztott bejegyzés,

Korábbi holland futballsztárral golfozik, teniszezik, kosárlabdázik Max Verstappen

Legalábbis az alábbi reklámvideóban, ahol Ruud Gullittal csapnak össze:

 

Bukás, mentőhelikopter, tüdőzúzódás: hazaengedték a sérült motorost

Mirt hazaengedték a kórházból: Joan Mir múlt hétfőn a brnói teszten bukott hatalmasat, amely után előbb a pálya orvosi központjából kezelték, majd helikopterrel a közeli kórházba szállították. A suzukisnál tüdőzúzódást diagnosztizáltak, ezt leszámítva viszont a közlemények szerint megúszta súlyos sérülés nélkül az incidenst. Mirt pénteken szállították át Barcelonába, ahol a kezelését a MotoGP orvosa, Dr. Angel Charte felügyelte. A vizsgálatok során megállapították, hogy a spanyol versenyző tüdeje továbbra is be van gyulladva a zúzódások miatt, ezért a hétvégére is bent tartották a kórházban. Hétfőn azonban az orvosi csapat végre hazaengedte Mirt, aki így otthon folytatja a rehabilitációt a jövő heti újabb vizsgálatig, amelyen eldőlhet, hogy indulhat-e a motoros a Brit Nagydíjon.

666px_1797_1163

forrás: P1Race.hu
fotó: Suzuki Racing

Videó: Albon eddigi legszebb F1-es megmozdulásai

Még csak pár versenyt futott a királykategóriában, máris beülhet egy topautóba. Az eddigiekről az F1 készített egy rövid videót, ami ezen a linken, vagy a Youtube-ra átkattintva megtekinthető!

Kisfiával égette a gumit győzelme után a NASCAR-sztár

Kevin Harvick tavaly is fiával, Keelannel ünnepelt, idén erre még rátett egy lapáttal, és a győzelem utáni szokásos gumiégetésre, a Burnoutra őt is beültette maga mellé az autóba. A fiú arckifejezését látva nem volt ez rossz döntés. Pláne, hogy a győztes által begyűjtött kockás zászló is az övé lett...

 

Ha egy kérésünk lehet, akkor Albon és Leclerc innentől az F1-ben is vívjon ilyen csatákat

Ezt az F2-es pengeváltást 2017-ből élmény nézni.

 

Honnan került elő a magyar rali legújabb tehetsége?

Dudás Gergő nemrég került bele a rali vérkeringésébe, idén viszont vezeti az ORC értékelését és abszolútban is ott van az élmezőnyben. Ő volt az AFM legutóbbi stúdióvendége:

Kevés ember tudja így felvenni a kesztyűt Marc Marquezzel a jelenlegi ellenfelek közül

Ha odakerült mellé, mögé vagy éppen elé, Andrea Dovizioso a kerék-kerék elleni csatákban az eddigi hatból ötször győztesen jött ki a spanyol ellen a MotoGP éppen aktuális versenyén.

 

A MotoE esős futamának összefoglalója

Spielbergben tartották ezen a hétvégén a legfontosabb motoros eseményeket, így a MotoE futamát is, ami szintén tartogatott izgalmakat, akárcsak a MotoGP elképesztően szoros befutója:

Bottas erős kezdésétől Kanadán át Verstappen feltámadásáig: ez történt eddig az idei F1-es szezonban

Bő hét percben végigkövethetjük, hogy mi is történt az F1-ben a nyári szünet előtt.

Idén sem maradunk vicces nyári Mercedes-videósorozat nélkül: egy Hamilton-táncbemutatóval kezdődik

"Ha nem versenyezhetünk, szórakoztatunk máshogy" - vallja a Mercedes, amely elindította tavaly nagy sikert aratott videósorozatát idén is. Ezekben Lewis Hamiltonnak és Valtteri Bottasnak öltözött emberek csinálnak különféle dolgokat - íme az első...

 

Visszanézhető a Ralihíradó legfrissebb adása

Hétvégén került a FIX TV képernyőjére az AFM Ralihíradójának legfrissebb adása, a Youtube-on pedig már vissza is nézhető:

 

Fantasztikus felvétel: Egy mai IndyCar-verseny 1968-as kamerával filmezve

Nick Shirrell, a Film Grain and Octane munkatársa azzal foglalkozik, hogy egy 1968-ban készült, Canon 1218 Super8 kamerával járja a világot és klasszikusnak tűnő felvételeket varázsol a jelenkorban megörökített videóiból. Alább a júliusi Road America IndyCar-futam lélegzetelállító képsorait láthatjátok:

Fesztiválon járatta meg Buemi az RB8-ast

Sok szép emléke fűződhet a Red Bull RB8-ashoz a csapattagoknak, hiszen Sebastian Vettel ezzel az autóval hódította el harmadik világbajnoki címét, mindössze három ponttal megelőzve Fernando Alonsót. A hétszeres futamgyőztes technikát Sebastien Buemi dolgoztatta meg egy kicsit hazájában, Svájcban, a a Red Bull Race Day-en.

 

 

Több szempontból is kicentizte győzelmét Andrea Dovizioso

Egyrészt több kanyar és több kör már nem állt volna rendelkezésére, lévén már a kockás zászló várt rájuk Marc Marquezzel, másrészt pedig a videó tanúsága alapján még talán össze is értek az utolsó kanyarba érkezve, az olasz meglepetésszerű manővere nyomán...