DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. július 5. vasárnap

Da Costa a pole-ban, a DS Techeetah rendet rakott az első időmérőn

Megkezdődött a szezon több mint felét jelentő berlini szextett a Formula-E-ben, a hat versenynap nyitányát pedig a bajnoki tabella éllovasa kezdte a legjobb formában, hiszen Antonio Felix da Costa szerezte meg a pole-pozíciót az eredeti pálya fordított menetirányán, amit szerdán és csütörtökön használ a mezőny.

Da Costa a pontverseny első helyezettjeként az első csoportban volt kénytelen pályára hajtani az időmérőn, ám legközelebbi riválisaival ellentétben ő képes volt egy igazán erős kört összerakni, amely végül még az alapszakasz megnyeréséhez is elegendő volt. Nem úgy a többiek, hiszen a pontverseny második helyezettje, Evans csak a 9., Vandoorne a 16., Sims a 17., di Grassi pedig csupán a 21. lett. A brazilt legyőzte majdnem-újonc csapattársa, a pár éve egy FE-futamon már induló kétszeres DTM-bajnok René Rast is, aki a 14. helyre kvalifikált, míg az Auditól tavasszal elküldött és a NIO 333-nál menedéket találó Abt a 22. helyről startolhat, közvetlenül korábbi csapattársa mellől.

A superpole-ba da Costa mellett Buemi, Vergne, de Vries, Lotterer és d'Ambrosio jutott be, a mindent eldöntő menet pedig végül a két DS Techeetah elsőségével zárult. da Costa FE-karrierje harmadik rajtelsőségét szerezte, és 322 ezreddel gyorsabb volt Vergne-nél, ami az elektromos szériában különösen nagy különbségnek számít. Lotterer is boldog lehet a harmadik hellyel a Porschéval, még ha viccesen meg is jegyezte az autóból kiszállva: „Ha nem a korábbi csapatom állna előttem, akkor még örülnék is az eredménynek!" A szezon másik újonc gyártójának, a Mercedesnek is lesz egy autója az élmezőnyben, hiszen de Vries az ötödik helyre kvalifikált.

A szezonzáró Berlin ePrix-k sorának első futama ma, szerdán este közép-európai idő szerint 19:00 órakor kezdődik.

SP Versenyző Csapat Idő Hátrány
1 Antonio Felix da Costa DS 1'06.799  
2 Jean-Éric Vergne DS 1'07.121 0.322
3 André Lotterer Porsche 1'07.235 0.436
4 Sébastien Buemi Nissan 1'07.248 0.449
5 Nyck de Vries Mercedes 1'07.302 0.503
6 Jerome d'Ambrosio Mahindra 1'07.371 0.572
Q        
7 Sam Bird Virgin 1'07.492 0.370
8 Oliver Rowland Nissan 1'07.521 0.399
9 Mitch Evans Jaguar 1'07.555 0.433
10 Felipe Massa Venturi 1'07.563 0.441
11 Robin Frijns Virgin 1'07.581 0.459
12 Alex Lynn Mahindra 1'07.646 0.524
13 Max Guenther BMW 1'07.685 0.563
14 René Rast Audi 1'07.777 0.655
15 Edoardo Mortara Venturi 1'07.826 0.704
16 Stoffel Vandoorne Mercedes 1'07.993 0.871
17 Alexander Sims BMW 1'07.996 0.874
18 Neel Jani Porsche 1'08.014 0.892
19 Oliver Turvey NIO 1'08.089 0.967
20 Nico Müller Penske 1'08.118 0.996
21 Lucas di Grassi Audi 1'08.136 1.014
22 Daniel Abt NIO 1'08.554 1.432
23 Sergio Sette Câmara Penske 1'08.628 1.506
24 James Calado Jaguar 1'10.194 3.072

 

Eep7-TPWsAMc7eH

Újabb bajnoki cím került a Rosberg családba hétvégén

Az Audi nyerte a DTM-ben a gyártók, René Rast az egyéni bajnoki címet, arról azonban kevesebb szó esett, hogy a hockenheimi szezonzárón az Audi Sport Team Rosberg – Keke Rosberg formációja – bebiztosította a csapatbajnoki titulust, akárcsak 2017-ben. Nico Rosberg is gratulált a családi vállalkozásnak, valamint a két pilótának, Rastnak és Jamie Greennek.

Lila Paganihoz lila pulóver dukál

Lewis Hamiltonnak köztudottan egyedi ízlése van, ha a megjelenésről van szó, így egyáltalán nem lepődtünk meg, amikor az Instagramra az alábbi fotót posztolta:

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

This ain’t that...

Küzdelem az utolsó kanyarig, szakadó eső, piros zászló - így zajlott a DTM szezonzáró hétvégéje

Hétvégén Hockenheimben rendhagyó módon búcsúzott a Német Túraautó-bajnokság, amely a japán Super GT-vel rendezett közös versenyhétvégét. Íme a szombati és a vasárnapi futamok összefoglalója:

Furcsa fazonú felsőben futott Bottas

A Mercedes Formula-1-es pilótája csütörtökön még Monacóból posztolt biciklis szelfit, ma viszont már a gyönyörű Kuala Lumpurban a Petronas éves jótékonysági rendezvényén, az Orchid Run & Ride-on vett részt. A finn felkészülési programában nagy szerepe van a futásnak, ráadásul egy Finnországban rendezett duatlon is az ő nevét viseli.

F1-es pilóta is díjazott a MotoGP vasárnapi futamán

A Hondának köszönhetően a Toro Rosso pilótája, Pierre Gasly is ellátogatott Thaiföldre, a MotoGP vasárnapi futamára. A fancia versenyző nemcsak nézelődni ment, a díjátadó ceremónián ő nyújthatta át a konstruktőrnek a győztes trófeát.

DTM: Rockenfeller volt a leggyorsabb, de Mülleré a pole

A DTM hockenheimi szezonzárójának mai időmérő edzésén Mike Rockenfeller bizonyult a leggyorsabbnak, ám a tegnapi futamon harmadik figyelmeztetését kapta, így öthelyes rajtbüntetéssel várja a délutáni futamot. Az első rajtkockát Nico Müller örökölte meg tőle.

mue_quali2_hock2_dtm_2019

Fotó: DTM Media

Esőben zajlott a mai kvalifikáció, amelyen egy német-japán összeborulás keretében a DTM és a Super GT autói közösen hajtottak pályára. A körülmények nagyban megnehezítették a vegyes mezőny helyzetét, pályaelhagyás miatt számos kört törölt a versenyirányítás. 

Müller félidőnél ugrott az élre, ahol tovább javított legjobb idején. Végül 1:50,813-at futott, amelyet Rockenfeller 0,013 másodperccel megdöntött. A Team Phoenix pilótája a hátrasorolás miatt azonban a hatodik helyre csúszott vissza. Köridőket tekintve Timo Glock lett a harmadik, Jamie Green pedig a negyedik.

A Super GT kategóriájú autók sokat küzdöttek a tapadás hiányával. Közülük a leggyorsabb Nick Cassidy lett a Lexus LC500-assal, 1,7 másodperccel lassabb köre a 16. helyre volt elég.

A mai futam 13:30-kor rajtol, a leintést követően összefoglalóval készülünk.

Az időmérő első 15 helyezettje:

dtm-kvali-eredw

Szóval így néz ki belülről a Red Bull motorhome-ja!

Aki végigvezet minket: a csapat versenyzője, Alex Albon.

Ránézünk a műtétből visszatérő spanyol motoros kezére, és nekünk fáj

És Pol Espargaro így jutott be a Thaiföldi Nagydíj Q2-jébe a MotoGP időmérőjén!

 

Ezek a mai fiatalok, mindig csak a telefonjukat nyomkodják!

A kép alapján úgy néz ki, Lewis Hamilton és Valtteri Bottas is nehezen szakad el az online világtól.

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Kicking back this weekend • #MercedesAMGF1 #MercedesAMG #F1 #PETRONASmotorsports #LH44 #VB77

Mercedes-AMG F1 (@mercedesamgf1) által megosztott bejegyzés,

 

Melyik ferraris ismer fel egy pályát csak motorhangokból?

A feladvány a monacói aszfaltcsík volt, és hát... Charles Leclerc hazai pályán sem tudott nyerni ebben a kérdésben.

A teljes Grill the Grid-epizód kettejük között ITT nézhető meg!

 

Mi a rák mászkál már megint a versenypályán? Igen, pont az!

Szombat reggel komoly vihar fogadta a MotoGP-t és kísérősorozatait Buriramban, olyannyira, hogy csúszott is a program, a Moto3 csak késve kezdte meg a Thaiföldi Nagydíj harmadik szabadedzését. A várakozás alatt a helyi élővilág egy különös tagja is a pályára tévedt. Noha a szingapúri óriásgyík óta már semmin nem lepődik meg a technikai sportok nézője, a rák azért új vendégnek számít!

Fölállt a kerekesszékből és feleségül vette kedvesét Robert Wickens

A több mint egy éve Poconóban gerincsérülést szenvedett Wickens és barátnője, Karli Woods régóta készülnek már az esküvőre, és immár a rehabilitációjával jól haladó pilóta állapota is lehetővé tette ezt. Mint az alábbi videó bemutatja, az esemény több, meglehetősen rendhagyó elemet is tartalmazott, például agy formájú díszítés került a torta tetejére, és néhány Star Wars-karakter is megjelent. És ami a legszürreálisabbnak tűnt még egy évvel ezelőtt: Wickens be tudta váltani ígéretét, és a kerekesszékből felállva felkérte egy táncra kedvesét!

Három új pálya érkezett, forradalom miatt egy kikerült az FE naptárából

Az FIA véglegesítette a november 22-én startoló hatodik Formula-E-szezon versenynaptárát, ami minden eddiginél több, 14 fordulóból áll, és tartalmaz néhány változást az előzetes verzióhoz képest. A decemberi kérdőjeles időpont helyett júniusra préseltek be egy új futamot, a Jakarta ePrix-t, ami miatt kicsit tolódtak az azt követő időpontok is. Összességében három új pálya érkezik: Szöul, Jakarta, valamint a visszatérő London új, fedett helyszíne.

Előzetesen úgy tűnt, Marrakesh kikerül a naptárból, végül viszont az ugrott be a Hongkong ePrix helyett. Kína autonóm területén a belpolitikai helyzet miatt vált veszélyessé a verseny megrendezése, miután a lakosság hónapok óta tüntet a növekvő kínai befolyás ellen.

EGDh_XFXUAkmN2v

Újragondolta az F1-es bokszkiállást egy magyar standupos

Így nézne ki egy Formula-1-es kerékcsere, ha magyar szerelők végeznék. Főszerepben Elek Péter.

Így néz ki egy bokszkiállás minden kulcsszereplő nézőpontjából

A Haas minden eddiginél részletesebben megmutatta nekünk, mit látnak a szerelők egy bokszkiállás során.

Alonso most épp a Marokkó Ralin rója a kilométereket (Videó)

Nincs megállás Fernando Alonso számára, a kétszeres F1-es világbajnok minden figyelmét a jövő évi Dakar Ralira való felkészülésre fordítja. Ennek aktuális állomása az október 3-9. között rendezett Marokkó Rali, amelynek egyik szakaszáról maga a pilóta osztott meg egy rövid fedélzeti kamerás felvételt.

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Jump for a minute with @marc_coma and myself in the Toyota Hilux

MotoGP, WEC és DTM - mutatjuk a szombati programot

 

Szombat

2:20-3:20 WEC, harmadik szabadedzés
4:55-5:40 MotoGP, harmadik szabadedzés (Spíler 1)
6:10-7:00 WEC, időmérő
8:30-9:00 MotoGP, negyedik szabadedzés (Spíler 1)
9:10-9:50 MotoGP, időmérő (Spíler 1)
10:35-10:55 DTM, első időmérő
13:30-14:30 DTM, első futam

 

46

fotó: dppi

Így derül az F1-es mezőny a mosoly világnapján

Október első péntekjén tartják a mosoly világnapját, így összeállítottunk egy jókedvű gyűjteményt a pilótákról. Reméljük, hogy olvasóinknak is derűsen telik a napja. A galériáért katt ide!

ric-mosolynap

Ki cserélne ezzel a pályaszéli nézővel?

Kiváló videót rögzített a néző, aki a rali-világbajnokság walesi versenyén szurkol. Óriási élmény a pályák széléről látni a világsztárokat, de előfordulhatnak azért negatívumok is - Elfyn Evans egy kicsit szélesebben fordult, aztán...

 

Vajon Daniel Ricciardo lesz a Hónap Dolgozója?

Az ausztrál F1-es pilóta színésznek sem utolsó - az INFINITI videójában a Hónap Dolgozója címért küzd, F1-es autóval érkezik, kerékcserét mér, irányítja a többieket, megautóztatja az ügyfelet. Aztán kiderül, hogy ez mire elég...