DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2025. december 12. péntek

Dráma: Michelisz technikai gond miatt kiesett a Q2-ben, csak a 11. helyről indulhat

Hatalmas mélyütést kapott Michelisz Norbert a WTCC katari szezonzárójának időmérőjén, hiszen a magyar pilóta egészen a Q2-ig uralta a hétvégét, a szabadedzéseket és a Q1-et is, ám őt is utolérte a balsors: a kvalifikáció második szakaszában meghibásodott a Honda fékje, így nem tudott érdemi kört futni, amivel a 11. helyen zárt.

Ez a lehető legrosszabb forgatókönyv számára, hiszen így a fordított rajtrácsos pole sincs meg, mindkét futamon a 11. helyről indulhat - Norbi a padlón, innen csoda kell este a világbajnoki címhez. 

10_1

fotó: dppi

 

„Még van egy álmom” – Hamiltonnak eszében sincs visszavonulni

Továbbra is van egy álma az F1-ben, annak eléréséért dolgozik – jelentette ki Lewis Hamilton. A hétszeres Formula-1-es világbajnok csalódáskeltő első szezonon van túl a Ferrarival: bár Kínában sprintet nyert, vasárnapi nagydíjon dobogóra sem állhatott, és házon belül is jelentősen elmaradt a csapattárs Charles Leclerc-től. Emiatt sokakban felmerült, hogy a 40 éves pilótának vissza kellene vonulnia, Hamiltonnak azonban esze ágában sincs ilyesmi:

„Nem mondanék semmit nekik. Egyikük sem csinálta azt, amit én, szóval nincsenek is a szintemen” – felelte arra a kérdésre az évadzáró Abu Dhabi Nagydíj után, hogy mit üzenne a jövőjében kétkedőknek. De vajon mi tartotta motiváltan a gyenge eredmények közepette? „Annak a szeretete, amit csinálsz, a versenyzés szeretete. Lenyűgöző támogatást kapok a körülöttem állóktól, a rajongóimtól. Folyamatosan rajta tartom a szemem az álmomon. Továbbra is van egy álmom, amelyben reménykedem a szívem mélyén, és ezért dolgozom.”

hamilton-ferrari-f1-abudhabi-1

Az Év Sportszemélyisége díjra jelölték Norrist

Lando Norris az F1-es bajnoki címének megszerzése után a 2025-ös BBC Sports Personality of the Year díj hat jelöltje közé került.

A rangos brit díjat 1954-ben alapították, és eddig kétszer nyerte el Lewis Hamilton, Damon Hill és Nigel Mansell. A díjat elnyerő további F1-es pilóták között van Jackie Stewart és Stirling Moss, Norris pedig a hatodik pilóta lehet, aki ezt megteszi.

A szavazásra a díjátadó ünnepségen kerül sor, amelyet december 18-án, csütörtökön tartanak.

A hat jelöltet csütörtök reggel jelentették be, Norris mellett Luke Littler dartsjátékos, Rory McIlroy golfozó, Hannah Hampton és Chloe Kemp angol labdarúgók, valamint Ellie Kildunne rögbijátékos is szerepel a listán.

A favorit a fogadóirodák szerint McIlroy, de Norris szoros második.

f1-norris-mclaren

Megkötözték és kirabolták Schumacher egykori menedzserét és feleségét

Michael Schumacher egykori menedzserét, a 83 éves Willi Webert kedd este kirabolták és megkötözték a saját villájában.

A németországi Stuttgart exkluzív lakónegyedében élő Weber villájába három, símaszkot viselő betörő hatolt be, miközben Schumacher egykori menedzsere és két másik személy otthon tartózkodott.

A Stuttgarter Zeitung szerint Weber feleségével és házvezetőnőjével volt otthon, amikor a rablás történt.

Mindhármukat megkötözték a rablás során, és a három betörő feltörte Weber széfjeit.

A rendőrség szerint több százezer euró értékű ékszert és készpénzt loptak el, majd a tolvajok észrevétlenül távoztak.

Weber a Bildnek elárulta, hogy csak egy óra múlva sikerült az egyik áldozatnak kiszabadulnia a kötelekből, hogy értesítse a rendőrséget. 

Az esetet még vizsgálják, de az áldozatok számára szörnyű élmény volt, Weber pedig „teljes sokkban” maradt.

f1-schumacher-weber_1

fotó: DPPI

A szurkolók szavazhatnak a Williams első 2026-os F1-es festéséről

"Your vote, your livery" - ezzel hirdetett meg szurkolói programot a Williams F1-es csapata. A grove-iak ezt arra értik, hogy közzétettek hat különböző festésopciót 2026-ra, és a szurkolók választhatnak közülük, hogy melyiket használja az istálló.

Na de nem a szezonban, hanem az első tesztnapon, még Barcelonában, januárban, bár hozzátették, hogy a csapat történelmében is szerepet kap ez a dizájn. Szavazni december 16-áig lehet ezen a linken!

williams festése

Még mindig az F2 alá árazza be az IndyCart az FIA

Az FIA a WMSC ülése után bejelentette, hogy változtat a néhány más szériához képest nevetségesen alacsonyra szabott szuperlicensz-pontokon az IndyCar esetében.

A versenyzőknek három év alatt legalább 40 szuperlicensz-pontot kell szerezniük ahhoz, hogy az F1-ben versenyezzenek. 2025-ben az FIA 201 pontot adott az F2 bajnokság első 10 helyezettjének, de csak 124-et az IndyCar ugyanazon 10 versenyzőjének. Még a Formula-3 pilótái is több pontot kaptak, mint az IndyCar pilótái, az első 10 helyezett összesen 128 pontot.

Ez jövőre megváltozik, mivel az FIA növeli a pontok elosztását az IndyCar-szezon legjobb helyezettjei számára. A rendelkezésre álló pontok száma 158-ra emelkedik, ami még mindig lényegesen kevesebb, mint az F2-ben kiosztott pontok. Az IndyCar bajnoka továbbra is 40, második helyezettje 30, a tizedikje pedig 1 szuperlicenszpontot kap, a változások a 3-9. helyeket érintik az alábbi módon:

indycar-szuperlicenszpontok

Norris: Az akartam, hogy Oscar nyerjen Abu Dhabiban

Lando Norris elmondása szerint tökéletesen rendben volt számára, hogy Oscar Piastri már az első kör felénél megelőzte őt a szezonzáró F1-es Abu Dhabi Nagydíjon. „Nem volt pontosan kidolgozott terv, de örömmel elengedtem Oscart” – mondta Norris, aki szerint csapattársa kulcsszerepet játszott abban, hogy taktikailag nyomást gyakoroljanak Max Verstappenre. Háláját is kifejezte: „Oscar épp annyira része volt annak, amit ma elértünk, és ezért köszönettel tartozom neki.”

Mivel Verstappen megnyerte a futamot, Norrisnak harmadik helyre volt szüksége ahhoz, hogy világbajnok legyen – és ezt teljesítette is. Ha viszont Piastri győzött volna, Norrisnak már egy ötödik hely is elég lett volna. „Azt akartam, hogy Oscar nyerjen” – mondta erről később. „Még boldogabb lettem volna, ha ő áll a dobogó tetején. Ő is elérte volna a célját a második helyért a bajnokságban, és én is az enyémet.”

Norris végül így is világbajnok lett, de őszintén sajnálta, hogy nem jött össze a McLaren kettős sikere az egyéni tabellán. Mint mondta, „nagyon remélte”, hogy Piastri fog nyerni.

piastri-norris-abu-3

Lawson: „Teljesen más érzés” volt a 2026-os gumikat használni

Liam Lawson 141 kört teljesített Abu Dhabiban a szezon utáni teszten, ahol először próbálhatta ki a 2026-os szezonra szánt új Pirelli-gumikat. A Racing Bulls versenyzője szerint az abroncsok „nagyon más érzést” adnak, és már most jól látszik, hogy a vezethetőség jelentősen változik az új szabályok miatt: „Fontos volt, hogy a lehető legközelebb kerüljünk ahhoz a működési ablakhoz, amit jövőre tapasztalni fogunk” – mondta.

Az új-zélandi szerint nemcsak az érzés volt szokatlan, hanem az, hogy a csapat rengeteg olyan adatot gyűjthetett, amely a 2026-os fejlesztések alapját adhatja. „Érdekes nap volt, sok mindent megértettünk. Jó előre megismerni az új dolgokat, mielőtt pályára gurulunk az új autóval.”

Lawson hozzátatte, hogy a téli szünetben részletesen elemzik majd a tapasztalatokat: „A téli szünet alatt lesz időm átgondolni, amit most vezettem. Már nagyon várom, hogy visszatérjünk az új autóval.”

„Mindent elértünk, amiről valaha álmodtunk” – így búcsúzik Markótól Verstappen

Rövid érzelmes posztban köszölt el a Red Bulltól az év végén távozó Helmut Markótól Max Verstappen. Az energiaitalosok kedden jelentették be, hogy a 82 éves szakember az esztendő végén elhagyja az alakulatot. Az F1-es sportszakmai tanácsadó komoly szerepet játszott az elmúlt két évtizedben a versenyzők kiválasztásában, így például Verstappen pályafutásának egyengetésében, a kettejük közötti szoros kapcsolatot pedig jól mutatja, hogy amikor tavaly év elején a Christian Horner körüli botrány kirobbanásakor felmerült, hogy Marko esetleg távozhat, a holland pilóta eléggé határozottan kiállt az osztrák mellett.

Most Verstappen néhány fotó kíséretében az alábbi bejegyzéssel búcsúzott Markótól: „Köszönöm, Helmut! Mindent elértünk közösen, amiről valaha is álmodtunk. Örökké hálás leszek, hogy bíztál bennem!” – írta a négyszeres világbajnok.

marko-verstappen-redbull-f1_1

Sajtó: Lambiase marad Verstappen F1-es versenymérnöke

Bár felröppentek találgatások az F1-es Abu Dhabi Nagydíjat követően, a jelek szerint Gianpiero Lambiase marad 2026-ban is Max Verstappen versenymérnöke – számolt be róla értesülései alapján a RacingNews365.com szakoldal. Mint arról mi is írtunk még a minap, a „GP” becenévre hallgató szakember idén két versenyt is kihagyott – Ausztriában és Belgiumban Simon Rennie dolgozott Verstappen versenymérnökeként – magánéleti okok miatt, és több olyan értesülés is napvilágot látott az évadzáró után, hogy jövőre ugyanígy személyes okokból már nem fog a nagydíjakra járni, hanem a Red Bull Milton Keynes-i központjában fog valamilyen szerepet vállalni.

A RacingNews365.com viszont úgy tudja, Lambiase végül marad Verstappen oldalán. A duó az F1 egyik legösszeszokottabb és legsikeresebb pilóta–mérnök párosítása: GP a holland versenyző 2016-os évközi fellépése óta dolgozik mellette, és közösen nyerték mind a négy világbajnoki címüket.

Egy fontos szakember azonban távozik a Red Bulltól, hiszen közben hivatalossá vált, hogy Helmut Marko elhagyja az istállót – erről itt írtunk bővebben.

lambiase-verstappen-redbull-f1

Porschék és Rossi nélkül érkezett meg a WEC előzetes 2026-os nevezési listája

Hétfő este közzétette az FIA és a WEC az Endurance-világbajnokság 2026-os előzetes nevezési listáját, amely versenyzők terén még azért eléggé foghíjas. Ezen 35 egység található, ami eggyel kevesebb az idei 36-nál. A különbséget a Hypercar kategóriában kell keresnünk: a Porsche már hetekkel ezelőtt bejelentette, hogy kiszáll a sorozatból, és bár némi esély mutatkozott rá, hogy a privát autójukat idén indító Proton Competition valahogy mégis benevez két versenygépet, ez a terv végül nem valósult meg (a The Race információi szerint még akár az anyagi háttér is meglett volna ehhez, ám a német gyártó nem akar kavarodást a márka stratégiája körül). A gyártók száma így sem csökken a csúcskategóriában, hiszen érkezik viszont a Genesis, többek között André Lottererrel a volánnál. Egyedül a Ferrari fog egyébként három autót indítani a Hypcercar géposztály nyolc márkája közül.

porsche-wec-1

Az LMGT3-ban maradt a kilenc gyártó, 18 autó felállás: a McLaren, a Ferrari, a Porsche, a Ford, a BMW, az Aston Martin, a Corvette, a Mercedes és a Lexus egyaránt két-két versenygéppel nevezett. Vannak azért fontos változások itt is: azt például már egy ideje tudni lehet, hogy a hölgyversenyzőket felvonultató Iron Dames kiszáll a WEC-ből, az viszont új fejlemény, hogy a BMW-ket futtató Team WRT-nél hiányzik a #46-os egység, azaz Valentino Rossit nem láthatjuk jövőre a világbajnokságon.

A WEC előzetes 2026-os nevezési listája:

wec-entry-list-2026

Norris döntött: az #1-es rajtszámmal versenyez jövőre az F1-ben

Lando Norris elárulta: a világbajnokoknak kijáró #1-es rajtszámot fogja használni 2026-ban a Formula-1-ben. Amióta az állandó rajtszámok intézményét bevezették 2014-ben, Lewis Hamilton volt az egyetlen világbajnok, aki megtartotta a saját #44-esét a címvédőnek fenntartott #1-es helyett, Sebastian Vettel és Max Verstappen is élt a lehetőséggel (Nico Rosbergről meg sosem derült ki mindez a visszavonulása miatt). Bár Norris brandjének is szerves része az általa választott #4-es rajtszám, mégis lecseréli jövőre – a Sky Sports Newsnak nyilatkozva azt is elmondta, hogy részben a csapata miatt is teszi ezt:

„Ez egy hagyomány, okkal van meg. Azért van meg ez, mert megpróbálhatod keményen megdolgozva megszerezni. A csapatnál mindannyian, akiknek szerepük van a McLarennél vagy az autómnál, büszkén fogják ezt viselni. Az összes szerelőm, mérnököm, mindenki, aki a McLarennek a része, megkapja ezt az elismerést. Szóval ez nemcsak nekem szól, hanem nekik is. Az ő büszkeségük is, tudva azt, milyen sok munkát és erőfeszítést fektettek mindenbe, hogy ők is mondhassák, hogy ’mi vagyunk az 1-es számúak’. Az nem annyira klassz, amikor azt mondod, hogy ’mi vagyunk a 4-es számúak’, szóval ők még boldogabbak lesznek, mint én!”

norris-abudhabi-mclaren-f1

„Senki nem fog elérni a télen” – Hamilton a telefonját sem viszi magával

Csak a téli szünetet várja a szezonzáró F1-es Abu Dhabi Nagydíj után Lewis Hamilton, aki annyira ki akar kapcsolódni a csalódáskeltő első ferraris idénye után, hogy elmondása szerint telefonon sem lehet majd őt elérni. Hamilton számára idén a kínai sprintgyőzelem és néhány kisebb villanás mellett jószerivel csak a küszködésről szólt a ferraris szereplés: zsinórban három Q1-es kieséssel zárta az évadot, ráadásul nagydíjon egyszer sem tudott dobogóra állni. Abu Dhabiban nyolcadik lett, az értékelésekor hintette el a téli terveit:

„Pillanatnyilag csak a szünetet várom. Csak a kikapcsolódást, hogy senkivel ne beszéljek. Senki sem fog tudni elérni ezen a télen. Nem lesz nálam a telefonom. Várom már ezt. Teljesen lekapcsolódom a mátrixról” – fogalmazott a hétszeres világbajnok, megjegyezve, hogy főleg a versenyzésen kívüli egyéb F1-es tevékenységektől, mint pl. a fotózások szeretne távolmaradni a következő időszakban. De korábban azért nem volt ennyire radikális a hozzáállása: „Nem különösebben, nem mondanám. Nem, általában mindig nálam volt, most viszont a kukában landol” – mondta a telefonjáról Hamilton.

hamilton-ferrari-abudhabi-f1

Formula1.5 – Kitartott az előny, Albon a másodosztály bajnoka!

Az F1 történetében egyetlenegy szezonban, 1987-ben rendeztek egy „másodosztályú” bajnokságot is – méghozzá a turbómotorok nélkül induló csapatok számára. Játsszunk el a gondolattal, hogy nézne ki a 2025-ös szezon, ha ezúttal is kiírnának egy alternatív bajnokságot, kiemelve a képletből a négy nagycsapatot.

Persze ez alapvetően nem más, mint játék a számokkal, de annyiban mégis tanulságos, hogy a középmezőny és az alsóház küzdelmeiről valamelyest árnyaltabb képet nyújt, ha kisebb a nagycsapatok esetenként botladozásának köszönhető kiugró eredmények torzító ereje.

Bár Olaszországban aratott futamgyőzelme óta nagydíjon még csak dobogóra sem állhatott, de mivel az első számú üldöző, Isack Hadjart Katarban a technika hagyta cserben, Abu Dhabiban pedig elveszett a mezőnyben, Alexander Albon nyerte meg a bajnokságot. A szezonhajrá nem kettőjükről szólt, sokkal inkább a mögöttük végző Alonso, Sainz, Bearman hármasról, akik az utolsó kilenc hétvégén az USA Nagydíjat leszámítva az összes győzelmet egymás közt osztották le.

albon-spa

A konstruktőrök között természetesen a Williams győzött megelőzve a Racing Bullst, valamint a Haast, míg az Aston Martinnak Alonso gyenge szezonkezdése és Lance Stroll roppant gyenge produkciója miatt be kellett érnie a negyedik hellyel.

Természetesen a 2026-os szezonban is figyelemmel fogjuk kísérni a másodosztály küzdelmeit, de hogy melyik csapatok alkotják majd a Formula1.5 mezőnyét, azt jelenleg csak találgatni lehet…

pf-bliga-2025-vegeredmeny

Alig két büntetőpontra van az eltiltástól Bearman

A szezonzáró Abu Dhabi Nagydíjon öt másodperces időbüntetést és két büntetőpontot kapott Oliver Bearman azért, mert túl sokszor váltott irányt a Lance Stroll elleni védekezés közben.

Ez pedig nehéz helyzetbe hozza a Haas britjét: így ismét tíz büntetőponttal áll és aki tizenkét hónap alatt tizenkettőt begyűjt, az automatikusan egyfutamos eltiltást kap.

Bearmannek pedig hat futamot ki kell bírnia mindenfajta hiba nélkül 2026-ban, az új érában: csak Miami után vonnak le bármennyit a büntetőpontjai közül, szóval úgy kezdi meg az új szezont, hogy azonnal az eltiltás küszöbén áll.

f1-haas-bearman

fotó: MoneyGram Haas F1 Team

 

„Most hülye vigyort vágsz?” – Verstappent felhúzta egy újságíró

Az Abu Dhabi Nagydíj utáni hivatalos FIA-sajtótájékoztatón egy újságíró megkérdezte Max Verstappent, hogy a barcelonai őrjöngésén úszott-e el a vb-címe, tekintve, hogy két ponttal kapott ki, ott pedig saját hibájából ennél többet veszített.

„Elfelejtetted az összes más dolgot, ami történt a szezonom során? Az egyetlen dolog, amit felhoztál, az Barcelona, tudtam, hogy ez jön. Igen” – reagált a holland, majd pár másodperc szünet után még visszavágott egyszer:

„Most egy hülye vigyort vágsz? Nem tudom. Igen, a végén az is a versenyzés része, tudod, élsz és tanulsz. A bajnokság 24 futamon keresztül zajlik. Kaptak sok korai karácsonyi ajándékot is a szezon második felében, szóval azokat is megkérdőjelezheted” – tette hozzá.

f1-verstappen-abudhabifia

fotó: Red Bull Content Pool

Miért nem büntették Lando Norrist az Abu Dhabi Nagydíjon?

A világbajnoki címről döntő F1-es Abu Dhabi Nagydíjon Lando Norris és Yuki Tsunoda látványos csatát vívtak közvetlenül a brit pilóta kerékcseréje után. Tsunoda egyértelműen igyekezett feltartani Norrist, hogy ezzel segítsen csapattársának, Max Verstappennek a világbajnoki csatában. A hosszú egyenesben a japán versenyző többször is irányt változtatott, Norris pedig végül a pályán kívül előzött.

A felügyelők mindkét versenyzőt vizsgálták: Tsunodát többszöri irányváltásért végül ötmásodperces büntetéssel sújtották, Norris viszont megúszta szankció nélkül a pályán kívüli előzést. Az alábbiakban olvasható a sportfelügyelők indoklása:

A felügyelők megvizsgálták a pozíciós/sportbírói rendszer adatait, valamint a külső és fedélzeti kamerás felvételeket. A 4-es rajtszámú autó a pályán kívül előzte meg a 22-es rajtszámú autót; ez azonban azért történt, mert a 22-es rajtszámú autó versenyzője több mozdulattal védte pozícióját a 4-es rajtszámú autóval szemben. Ha a 22-es rajtszámú autó nem tette volna meg ezeket a mozdulatokat, a 4-es rajtszámú autó úgy is megelőzte volna, hogy nem hagyja el a pályát, de azért ment le a pályáról, hogy elkerülje az ütközést a 22-es rajtszámú autóval.

Ahogy a versenyzési irányelvek kimondják, ha egy autót „leszorítanak” (ami gyakorlatilag itt történt), akkor azt nem tekintik úgy, hogy átlépte a pálya határait. Bár technikailag az előzés a pályán kívül történt, a fentiekre való tekintettel úgy döntöttünk, hogy további intézkedés nem szükséges.

norris-tsunoda-abu

Rosberg: Lando tökéletes volt ezen a hétvégén, ő a legnépszerűbb pilóta

2016 világbajnoka, Nico Rosberg szerint Lando Norris azért (is) érdemli meg ezt a vb-címet, amilyen fejlődést bemutatott az utóbbi időszakban, és amilyen változtatásokat eszközölt a céljainak elérése érdekében.

„Lando megmutatja a sebezhetőségét – mindig nyitott és őszinte. Ezért ő a legnépszerűbb pilóta, akinek a legtöbb rajongója van. Tökéletes befejezése a szezonnak” – mondta Rosberg a Sky Sportsnak.

„Kikapcsolta a közösségi médiát. Korábban folyamatosan ott volt, ami nagyon kimerítő. Tényleg változtatott, megkérdőjelezte a megközelítését, javított a dolgokon, és ez meg is látszott a pályán. Briliáns teljesítmény volt tőle, hogy idén megtalálta magában ezeket a fejlődési lehetőségeket.”

„Ezen a hétvégén mindent tökéletesen csinált, ami tükrözi azt a Landót, akit a szezon második felében láttunk – ezt a jobb Landót, aki még a legőrültebb nyomás alatt is higgadtabb volt és kevesebb hibát vétett.”

f1norrismclaren

fotó: McLaren

Norris világbajnokként rádiózott, Verstappen csapatát vigasztalta

Az F1-es Abu Dhabi Nagydíj leintése után Lando Norris érzelmes rádióüzenetekkel ünnepelte élete első világbajnoki címét. Mérnöke, Will Joseph jelentkezett először: „Ennyi volt, haver, világbajnok vagy, világbajnok! Nagyszerű munka, nagyon büszke vagyok rád.”

Ezután a McLaren-vezér Zak Brown szólalt meg: „Lando, itt Zak a McLarentől. Ez lenne a világbajnok forródrótja? Megcsináltuk, fantasztikus!”

Norris alig tudta visszatartani az érzelmeit: „Köszönöm, srácok, úristen. Valóra váltottátok az álmaimat, nagyon köszönöm. Imádlak titeket. Köszönök mindent. Szeretlek, anyu, szeretlek, apu. Köszönök mindent. Nem sírok!”

A világbajnoki címről épphogy lemaradó Max Verstappen lélekemelő üzenetet küldött csapatának: „Gratulálok, srácok. Ahogyan visszaküzdöttük magunkat a szezon második felében, arra nagyon-nagyon büszkék lehetünk. Ne legyetek túl csalódottak. Én biztosan nem vagyok az. Nagyon büszke vagyok mindenkire, amiért sosem adtuk fel.”

norris-champion

Elhunyt Michael Annett, korábbi NASCAR-versenyző

Annett 436 versenyt futott a NASCAR nemzeti sorozataiban, köztük 321-et az Xfinity Seriesben. Karrierje egyik legnagyobb sikere akkor jött, amikor 2019-ben megnyerte a daytonai szezonnyitó futamot egy JRM Chevrolet-vel.

A JR Motorsports visszaemlékezésében „kulcsfontosságú csapattagnak” nevezte Annett-et, aki nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a csapat ma is négyautós struktúrában versenyez. A motorsport-világ szerte számosan emlékeznek rá profi hozzáállása, kitartása és pozitív személyisége miatt. A 39 évesen elhunyt korábbi versenyző halálának okáról egyelőre nem közöltek semmilyen információt. Nyugodjon békében!


Fotó: JR Motorsports

Jön a mindent eldöntő futam – vasárnapi program

Ez a nap is elérkezett: véget ér a 2025-ös Formula-1-es világbajnoki szezon. Abu Dhabiban olyat láthatunk ma délután, amire 15 éve nem volt példa, nevezetesen azt, hogy legalább három pilóta van még versenyben a végső győzelemért. Emellett az F2-es sorozat küzdelmei is véget érnek, ahol Leonardo Fornaroli múlt héten biztosította be bajnoki címet.

Vasárnap

10:15 Formula–2, főfutam (M4 Sport)

14:00 Formula–1, futam (M4 Sport)