2024. szeptember 16. hétfő
Off-road

Varga Viktor: Dobogós visszatérés

A Bánkuti MotorSport pilótája, Varga Viktor egy év kihagyás után tért vissza a Magyar Nyílt Rallycross Bajnokság mezőnyébe, és noha a RabócsiRing-i szezonnyitón az abszolút dobogós helyezésről kevéssel lemaradt a Magyar Kupában, ám az 1600 köbcentiméter alatti géposztályban megcsípte a dobogót. Vaskó Dominik és Zsipi Róbert is pozitív érzésekkel zárta az év első versenyét.

Zsipi Róbert révén a SuperNational kategóriában volt érdekelt a Bánkuti MotorSport. A még mindig csupán harmadik, vagy inkább második (tavaly Nyirádon csak néhány kört tudott megtenni műszaki probléma miatt) versenyhétvégéjét teljesítő pilóta célja a tapasztalatgyűjtés volt, hiszen bár a versenyt megelőző héten egy rövid tesztre lehetősége volt a RabócsiRing-i pályán, de versenykörülmények között most ment itt először. Robi a hétvége folyamán rengeteget gyorsult magához képest, becsülettel végigcsinálta és pontszerző helyen befejezte a versenyt, és alig várja, hogy legközelebb már komoly csatára késztesse kategóriatársait.

Ahogy Bánkuti Gábor a Super1600-ban, úgy Varga Viktor a Magyar Kupában végzett a RabócsiRing-i idénynyitón a 4. helyen, ám utóbbi pilóta mégis felállhatott a dobogóra (kisfiával, Bencével együtt), miután géposztályában csak ketten szelték át előtte a célvonalat a döntőben. Varga a mostani futamot megelőzően utolsó rallycross versenyét 2012 év végén, Fuglauban futotta, ahol nyerni tudott. Most, egy év kihagyás után a visszatérés is pozitívan sikerült tehát, annak ellenére, hogy a pilóta új Peugeot 206 Maxija erre a versenyre még nem készült el, így a RabócsiRingen még egy bérelt, váltó problémával küzdő Opel Astrával kellett helytállnia.

Csakúgy, mint a Bánkuti MotorSport legifjabb, 12 éves pilótájának, Vaskó Dominiknek, akinek szintén csak Nyirádra készül el száz százalékosan új Peugeot 206 Maxija, így most még ő is egy Astrával rótta a köröket, első tapasztalatait gyűjtve a Magyar Kupa mezőnyében - természetesen legfiatalabb indulóként. A Bánkuti Junior Program első növendéke nagyon ügyesen helytállt első felnőtt OB-futamán, és abszolútban a 9., míg az 1600 köbcenti alatti géposztályban a 6. helyen végzett.

Zsipi Róbert (SuperNational, Peugeot 306, abszolút 14., géposztály 8. hely)

"Nagyon jól éreztem magam az első RabócsiRing-i versenyemen. Sajnos a startjaim nagyon gyengén sikerültek, úgyhogy ezen még mindenképp csiszolni kell majd. Úgy érzem, sokat fejlődtem és gyorsultam a hétvége folyamán, ezért ebből a szempontból elégedett vagyok, hiszen ez volt a fő célom. A versenyen - id. Bánkuti Gábor csapatvezető által is nyugtázott - elfogadható és vállalható köridőket futottam a többi pilótához viszonyítva. Noha ezt a versenyt még a hátsó traktusban zártam, de ott tudtam lenni a többiek nyomában, és úgy érzem, legközelebb néhány riválisomat már meg fogom tudni előzni. Én élveztem, és már alig várom a nyirádi versenyt, remélem, több szerencsém lesz ott, mint tavaly év végén."

Varga Viktor (Magyar Kupa, Opel Astra, abszolút 4., géposztály 3. hely)

"örülök az eredménynek, és alapvetően pozitív érzéssel zártam egy év kihagyás után az első versenyemet. Úgy érzem, jól sikerült a visszatérésem, habár a végeredmény lehetett volna jobb is. Sajnos a váltó ma kibabrált velem. Nagyon szerettem volna dobogóra állni, de ez a 4. hely sem rossz, és az érte kapott pontok is jól jöhetnek még a végelszámolásnál. Ilyen jól még sosem kezdtem egy évet sem. A döntőben az 5. helyről rajtoltam, de az első kanyarban csak 6.-ként tudtam elfordulni. Aztán a 2. körben sajnos volt egy baleset, Vágner Gabi rácsúszott a falra. Szerintem piros zászlós eset volt, pont az ideális íven maradt ott az autója, de szerencsére Majerszky Gabinak és nekem is sikerült kikerülnöm őt. Gábor végig nagyon jól védekezett, több körön át fel tudott tartani, de a végén nagy csatában végül is sikerült megelőznöm. Sajnos közben a többiek elmentek, így a dobogóra már nem maradt esélyem. A célunk az első futamra a stabil pontszerzés volt, amit sikerült megvalósítani, úgyhogy elégedettek lehetünk. Épül az új autóm, ami a következő, nyirádi versenyre el is készül, így ott már a 206 Maxi-val tudok majd elindulni. Nagyon hiányzott már a versenyzés és az adrenalin, úgyhogy örülök, hogy újra itt vagyok a mezőnyben, versenytársaim között."

Vaskó Dominik (Magyar Kupa, Opel Astra, abszolút 9., géposztály 6. hely)

"Az új Peugeot 206 Maxim sajnos nem készült el a RabócsiRing-i versenyre, a gyártó nem megfelelő méretű hajtókart szállított, de a következő, nyirádi versenyen már ezzel az autóval fogok rajthoz állni, sőt, már a most következő hétvégén is megyünk majd vele egy tesztversenyt. Ezt a RabócsiRing-i szezonnyitót most még egy bérelt Opel Astrával teljesítettük, de én nagyon élveztem így is. Kár, hogy a váltó a rajtnál állandóan kidobta az egyes fokozatot, s szinte mindig az utolsó helyről kellett előre küzdenem magam. Télen sok versenyt tudtunk teljesíteni, de hiányzott már az igazi rallycross-os érzés, a mezőny, a futamok, hogy együtt megyünk, minden! Igyekeztem, kihoztam magamból és az autóból a maximumot, de a következő versenyen, a saját, új autómmal már mindenképpen szeretnék előrébb végezni. Idén is nagyon erős a Magyar Kupa mezőnye, de úgy érzem, fel tudom magam hozni, és a többi futamon már képes leszek a jobb pozíciókért harcolni, és néhány futamon a dobogóra is felállni."