Az átlagosnál is nagyobb szeretettel köszöntünk mindenkit, hiszen alig 10 perc múlva elindul a pályán is a hazai F1-es hétvégénk, a Magyar Nagydíj - kövessétek velünk az első szabadedzést!
Ezzel itt meg is köszönjük a figyelmet, de senki ne menjen messzire, mert 17 órától jön a második szabadedzés - de persze addig is hozunk minden fontos hírt és információt a Hungaroringről!
Itt a teljes végső sorrend:
És akkor vége is az FP1-nek: Leclerc-elsőséggel zárul az első edzés Verstappen, Hamilton, Hadjar és Russell előtt.
Gyors újoncszemle a vége felé: Vesti a legjobb a Mercedesszel a hetedik helyen, Fornaroli 16., Hirakawa 17., Aron 19., Herta 20. helyen.
Már az utolsó előtti, azaz a Senna-kanyar (egyre jobban megy ez!) előtt mintha elment volna a Ferrari hajtása. Ez egy kicsit belerondít az egyébként biztató kezdésbe Leclerc-nél és a Ferrarinál.
"Valami tönkrement" - jelenti rádión Leclerc. Épp csak be tudott csorogni a bokszba, ki is száll az autójából az FIA mérlege előtt, a Ferrari szerelői rohannak az autóhoz.
A sorrend egyébként szűk tíz perccel a vége előtt: Leclerc, Verstappen, Hamilton, Hadjar, Russell, Bortoleto, Vesti, Hülkenberg, Lindblad, Lawson.
Tehát a Ferrari és a Red Bull diktálja a tempót, a Mercedes egyelőre hátrébb - de persze Antonelli nincs pályán -, míg a középmezőnyben az Audi a legjobb. Tényleg ennyire jó az autójuk, csak a motor fogja vissza őket...?
Sainz fékezte el csúnyán a Williamst az 1-es kanyarban, a jelenet végén már mintha a hátsó kerekek is blokkoltak volna - de végül egy jó fél perc után tovább tudott menni a spanyol.
Videós formában is mutatjuk Stroll esetét - miközben a csapattárs Alonso viszont feljött a 13. helyre:
Here's a look at what happened to Lance Stroll on the approach to Turn 3#F1 #HungarianGP pic.twitter.com/5a3zFinlZ3
— Formula 1 (@F1) July 24, 2026
Újraindult az edzés, negyed óra maradt még hátra az edzésből.
Meg is forgott Stroll a Hamilton-kanyarból kijövet (én is gyakorlom még, hogy meg tudom-e jegyezni őket!), tényleg a bal hátsó futómű adhatta meg magát. Hát, nem biztató ilyen szempontból a kezdés az Aston-fejlesztések szempontjából...
Hamiltonnal fél tizeddel Verstappen mögé jött, így most Ferrari 1-3 és Red Bull 2-4 - és közben Stroll félreáll futóműhibával, piros zászló!
Vannak azért kisebb-nagyobb hibák: Russell csúnyán elfékezte a jobb elsőt az 1-es kanyarban, az Alpine-ban ülő Paul Aron pedig az utolsóba driftelt hasonlóan, mint korábban Hamilton.
Leclerc dobott egy nagyot, majdnem fél másodpercet adott Verstappennek: 1:19,075 az új etalon!
Norris belehibázott az Alesi-kanyar kijáratánál - merthogy közben hivatalosak a hungaroringi kanyarnevek, lásd ide kattintva vagy a lenti fotón -, ezért szakította félbe a körét. Verstappen viszont befejezte, és megvan az első 1:20 alatti idő: 1:19,559.
Russell annak rendje és módja szerint az élre is állt 1:20,066-os idővel, de Norris még gyorsabb lehetett volna, csak épp a köre végén a bokszba hajtott.
Közeledünk az edzés feléhez, néhány autóra már felkerültek a lágy gumik - például Russell Mercedesére is.
Az Aston Martinok a 16-17. helyeken, nagyságrendileg három másodperces hátránnyal. Csalóka a helyezés, hiszen több újonc is van a mezőnyben, de például a Cadillacet előzik pillanatnyilag.
Leclerc, Hamilton, Verstappen, Russell, Lawson, Hülkenberg, Lindblad, Norris, Fornaroli, Bortoleto a top 10 egyelőre. Megint remekel a Racing Bulls és az Audi - utóbbiaknál nemrég úgy nyilatkoztak, hogy jobb motorral a karosszériájuk révén a dobogóért is harcolhatnának, na hát itt igazolhatják ezt a tézist!
Vizsgálni is fogják az incidenst az edzés után - miközben az élen Ferrari 1-2 Lecerc vezetésével.
Ami az újoncokat illeti: Fornaroli messze a legjobb a McLarenben a nyolcadik helyen, alig egy tizedre van csak Norristól.
Verstappen panaszkodott korábban Sainzra, amiért az útjába került, majd ő maga lassított be később a Williams előtt. Jegyezték az esetet a felügyelők.
Bő tíz perc után Verstappen vezet szűk egy tizeddel Leclerc előtt. Na de mi a helyzet az Aston Martinnal? Korán vagyunk, de két és fél másodperces hátránnyal pillanatnyilag a középmezőnyben tanyáznak - ne vonjunk le még semmit ebből, csak helyzetet jelentettünk.
Ami érdekesség: Hamilton Ferrariján nincsenek fent a hátsó szárnyon a most megjelent kis szárnytoldalékok, Leclerc-én viszont igen - azaz összehasonlító tesztet végez a csapat a két verzió között.
Nagy léptékben gyorsul a pálya, Leclerc 1:20,8-as idővel vezet - őt előzhette volna meg Hamilton két lila szektor után, de rettenetesen megcsúszott, majdnem keresztbe is állt alatta a Ferrari az utolsó kanyarban.
Gyakorlatilag mindenki a közepes gumikon kezdte meg a munkát, ezeken most egyelőre Russell vezet 1:22,056-os idővel.
Zöldre váltott a bokszutca végi lámpa, elindult az első szabadedzés! Mivel rengeteg a fejlesztés, nem meglepő módon rögtön sokan a pályára gurultak - a Ferrari hátsó szárnyát el is látták áramlásjelző folyadékkal, merthogy ott is láthatunk egy újdonságot hozzátoldva a Macarena-szárnyhoz, íme:
A hétvége egyik fő sztorija pedig természetesen az Aston Martin teljesen átalakított autója: összesen 16 (!) fejlesztést hoztak, tényleg túlzás nélkül lehet B autónak nevezni a mostani versenygépet. De újított egy-két dolgot az összes élcsapat is, ezekről itt írtunk hosszabban.
Kezdjük rögtön azzal, hogy öt csapat is újoncot ültet az egyik autójába ezen az FP1-en, elhasználva a kötelezően előírt négy alkalom egyikét:
- McLaren: Leonardo Fornaroli vezet Oscar Piastri helyén;
- Mercedes: Frederik Vesti ülhet Kimi Antonelli autójába;
- Haas: Ryo Hirakawa vezetheti Oliver Bearman autóját;
- Alpine: Paul Aron helyettesíti Franco Colapintót;
- Cadillac: Colton Herta kap ismét lehetőséget Valtteri Bottas autójában.





