DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. február 7. szombat
F1

Alonso szerencsével lett hatodik

A Ferrari számára felejthető versenyen Fernando Alonso a kiesések ellenére is csak a hatodik helyen ért célba, Kimi Raikkönen csupán egyetlen pontot szerzett. A spanyol a Red Bull győzelemig vezető útját állítaná példának.

"Szerencsések voltunk a kiesésekkel a verseny végén, de a hatodik és tizedik hely túlságosan kevés számunkra" - idézi Alonso verseny utáni szavait a planetF1.com. "Jenson kihasználta a lehetőségeit a verseny végén a megszokott öngyilkos manőverével, amivel két helyet nyert" - utalt a 2009-es világbajnokra, aki a futam során közelében sem volt hasonló eredménynek, mégis negyedikként ért célba.

 

"Az utolsó verseny óta fejlődött az autónk, de a többiek nagyobb lépést tettek meg. A Red Bull egy jó példa lehet számunkra. A téli tesztek után senki nem gondolta volna, hogy nyerni fognak, főleg nem a szezon első felében. De megmutatták, hogy változnak a dolgok a Forma-1-ben."

 



Kimi Raikkönen egy megpördülés miatt számos pozíciót veszített, így végül azon a helyen futott be, amelyikről elindult: tizedik lett 200. nagydíján. "Tudtam, hogy nem lesz könnyű verseny, mert ezen a pályán nem voltunk elég gyorsak az egyenesekben, és a lassú kanyarokban is problémáink voltak. Ráadásul ma egyszer sem volt tiszta pálya előttem, valamiért mindig beragadtam mások mögé. Pillanatnyilag úgy tűnik, semmi sem működik nálunk, de az új fejlesztési csomagban sok lehetőség rejlik" - mondta a finn.

 

A gyenge eredmény miatt Fernando Alonso elveszítette a világbajnokság harmadik helyét, Daniel Ricciardo előzte meg, a két versenyzőt tíz pont választja el. Alonso jelenleg 69 pontos - Kimi Raikkönen 18 egységgel a 12. pozícióban áll. A konstruktőrök között a Ferrari továbbra is harmadik, de ha nincsen Sergio Perez utolsó körös kiesése, könnyen elveszíthették volna a helyet, jelenleg 87 ponton állnak a Force India 77 egységéhez képest.

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: