DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. február 5. csütörtök
F1

Massa megfejtette, a forgalomban vannak gondjai

Felipe Massa elmondta, hasznos volt számára a kedden a Williamsszel lebonyolított teszt, hiszen megtalálták az okát annak, hogy miért szenvedett a Spanyol Nagydíj során, ahol még pontot sem tudott szerezni.

A brazil csak a két McLaren mögött, a 13. helyen ért célba Barcelonában, miután nem tudta kihozni a lehetőségeket a háromkiállásos taktikából. Csapattársa, Valtteri Bottas ugyan két kerékcserével az 5. helyen végzett, másoknak azonban bevált a háromszori bokszlátogatás is.

 

A keddi tesztnapot Massa és a csapat azzal töltötte, hogy megpróbáljanak rájönni a vasárnapi szenvedés okára, de meglepve tapasztalták, hogy ezúttal minden gördülékenyen ment számukra, így a brazil szerint csak egyetlen dolog okozhatta a futam során jelentkező nehézségeket: a forgalom.

 



"A teszt során is több etapot teljesítettem, de egy olyan problémával sem találkoztam a gumikopás terén, mint amik a versenyen hátráltattak" - mondta Massa. "A futamon az jelenti az egyetlen különbséget, hogy ott forgalomban autózunk - ez az a tényező, amit a teszten nem tudtunk szimulálni. Erre a helyzetre kell tehát különösen felkészülnünk, különösen az olyan versenyeken, amelyekről előre tudhatjuk, hogy gondunk lesz a forgalommal. Meg kell fejtenünk, hogy azokban az esetekben mit tehetünk."

 

A brazil vélhetően kimondatlanul is az előttünk álló Monacói Nagydíjra gondolt elsősorban, ahol a nehéz előzés miatt szinte elkerülhetetlen, hogy a pilóták a verseny egyes szakaszaiban ne ragadjanak be mások mögé.
Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: