Ecclestone az értesülések szerint azért tartózkodik az F1 és az internet jobb összekapcsolásától, hogy megvédje a kizárólagos közvetítési joggal rendelkező televízió csatornák érdekeit, akik nagy összegeket fizetnek a FOM-nak a jogdíjakért. A szervezet érzékenyen kezeli a hozzájárulásuk nélkül terjesztett F1-es tartalmakat, és hivatalos honlapjukra is csak egy háromperces, zenével összevágott összefoglalót tesznek fel a versenyhétvégékről.
Ãm a Bloomberg hírügynökség legutóbbi adatai szerint a Formula1.com csak a 39. legnézettebb a világ sporteseményeinek internetes portáljai közül, és egyelőre például az egyiptomi labdarúgás is több kattintást vonz a száguldó cirkusznál. A helyzeten pedig bizonyára az sem javított, hogy az idei évtől a FOM csökkentette a honlapjukon elérhető Live Timing által közölt információmennyiséget, amely felületet a rajongók gyakran használják az időeredmények követésére a versenyhétvégék során.

A Ferrari csapatfőnöke, Stefano Domenicali elmondása szerint több istálló is próbálja meggyőzni Ecclestone-t, hogy nagyobb hangsúlyt helyezzen a sport internetes elérhetőségére.
"A fiatal generáció már máshogy szeretné követni a sportot. Nem feltétlenül akarnak végignézni a tévé előtt egy másfél órás versenyt. Ezt egy olyan kihívásként kell felfognunk, amihez alkalmazkodnunk kell. Az emberek életvitele megváltozott, de nekünk továbbra is képesnek kell lennünk kapcsolatba lépni velük" - nyilatkozta Domenicali.