DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 26. péntek
F1

Hülkenberg szerint az RB10 a legjobb autó

Nico Hülkenberg is úgy véli, hogy a Red Bull építette a legjobb autót a 2014-es szezonra.

Az Auto Motor und Sportnak nyilatkozó Nico Hülkenberg is beállt azok közé, akik szerint a Mercedes nyilvánvaló fölénye ellenére is a Red Bull RB10 a 2013-es mezőny legjobban sikerült autója: "Azt hiszem, a kasztnit tekintve a Red Bull van elöl. Egyetlen autó sem kanyarodik olyan jól, vagy jön ki olyan jól a kanyarokból. De a Mercedes és a Ferrari sincs messze."



 



 

A négyszeres világbajnok Sebastian Vettel is úgy érzi, hogy az autójuk nagy jó, és csak a Renault-motor miatt vannak hátrányban, de ezt is lehet valamilyen szinten kompenzálni: "Ha elvégezzük a házi feladatunkat és tökéletesen beállítjuk az autót, akkor lehetséges, hogy valamennyi időt vissza tudok hozni a kanyarokban."



 

Fernando Alonso viszont a Mercedest dicsérte: "Tudjuk, hogy előnyben vannak a moterő terén. De ha azt nézzük, hogy mekkora a különbség a többi Mercedes-motort használó csapathoz képest, láthatjuk, hogy mennyire jó autója van a gyári csapatnak."

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: