A hír alátámasztja a pilóták versenysúlyra vonatkozó aggodalmait, hiszen a nehezebb autók miatt többüknek is komoly diétát kell tartania, hogy a jobb teljesítmény érdekében az autóval együttesen minél közelebb legyenek a minimális 692 kg-os súlyhatárhoz.
A napokban Jenson Button elárulta, hogy a pilóták olykor szándékosan dehidratálják magukat a versenyek előtt, ehhez pedig a malajziai hőség csak további nehézséget jelent.

Először a Times újságírója, Kevin Eason számolt be a hét folyamán egy rendezvényen eszméletét veszítő pilóta esetéről, amit később a SkySports kommentátora, Martin Brundle is megerősített.
Jelenleg több csapat is küszködik azzal, hogy autóik versenysúlyát a minimális értékre csökkentse, és hiába kérték a súlyhatár növelését a szezon előtt, erre legfeljebb 2015-ben kerülhet sor.