Valtteri Bottas
Bottas valószínűleg a dobogón lehetett volna a Williamsszel Melbourne-ben, ha nem érinti meg a falat és töri el a jobb hátsó abroncsát még a futam elején, aminek következtében a mezőny végére esett vissza. Bottas még csak 24 éves és a második szezonját tölti az F1-ben, de megmutatta az érettségét azzal, ahogyan ezt követően visszajött, és amivel 10 értékes pontot szerzett a csapatnak, mert könnyen elveszíthette volna a fejét ebben a helyzetben.
Bottas kisokos
"¢ Csapat: Williams
"¢ Csapattársa: Felipe Massa
"¢ Előző csapata: Williams
"¢ Született: Nastola, 1989. augusztus 28
"¢ Nemzetisége: Finn
"¢ Első nagydíj: 2013 Ausztrál Nagydíj

Az előzései igazán lenyűgöztek engem. Nagyon szépen visszaküzdötte magát, miután a 16. helyre esett vissza, ami a kimagasló teljesítmény jele. A Williams számára is jó jel ez. Olyan sebességet mutattak ugyanis, amitől valószínűleg csak a Mercedes tud többet, de miután Kamui Kobayashi a Caterhammel már az első kanyarban megtorpedózta Massa Williamsét és Bottas megérintette a falat az egész versenyük egy paródiává válhatott volna. De Bottas és a biztonsági autós fázis megakadályozta ezt.

Más pilóták könnyen frusztrálttá vállnak ilyen körülmények között és még többet kockáztatnak, de Bottas pontosan kiértékelte a helyzetet. Akkor kapta el az embereket, amikor arra esélye nyílt, nem erőlködött, így végül a 6. helyen ért célba, ami Daniel Ricciardo kizárásának köszönhetően egy 5. helyet ért. A dobogós befejezés benne volt azonban, így innen nézve ez az eredmény csalódás keltő, de a Williams tavalyi évét nézve azért joggal mosolyoghatnak, mert idővel ennél több is fog jönni.