DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. január 29. csütörtök
F1

Red Bull: Nem tudjuk mi történt Vettel autójával

A Red Bull nem tud egyértelmű magyarázatot adni arra, a világbajnok Sebastian Vettel autóját miért hátráltatták megbízhatósági problémák Ausztráliában.

Vettel a szezonnyitó melbourne-i futam elején kiállni kényszerült, miután az erőforrás egyik hengere nem működött megfelelően, ezt követően a csapat próbálta megtalálni a hiba forrását.

A négyszeres világbajnok szoftverrel kapcsolatos vezethetőségi problémákra is panaszkodott és a Red Bull csapatfőnöke, Christian Horner elmondta, csapat nem tudja, a problémák miért csak az egyik autójukat sújtották.

"Úgy tűnik valamiért egy henger megállt és még pontosan meg kell tudni, mi okozta ezt - lehet ez elektromos, vagy szoftver, esetleg teljesen más probléma. Szombat délelőttől kezdve Seb az erőforrással komoly harcot vívott és nincs logikus magyarázat erre. A beállítások ugyanazok voltak, mint csapattársa, Daniel Ricciardo autóján, mindketten új erőforrást használtak. De ez a helyzet is azt mutatja, milyen aprócska dolgok is felboríthatják az egyensúlyt."




A Red Bull problémája nem kizárólag Vettel autójára korlátozódott, Ricciardónak a futam előtt a megbízhatósági problémái voltak.

"Akkor ért minket a dráma, amikor elhagyta a garázst, a turbója nem működött. Visszahívtuk az autót, az erőforrást újraindítottuk és úgy tűnt, a turbó is életre kelt. Volt dráma a rajtrácson is, de öngyógyulás történt és nem merült fel újra."

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: