Az F1-be egy év kihagyást követően visszatérő japán pilóta a bahreini teszten 1:39.8 ezredmásodpercre volt képes, ami négy tizeddel volt lassabb Fabio Leimer tavalyi GP2-es pole pozíciós körénél. Az azonban a Caterham istálló számára talán jó hír, hogy amíg a többi Renault motoros istálló a megbízhatósággal szenved, addig náluk csak még némi teljesítményre lenne szükség.
"Nem verseny körülmények között vagyunk itt, de ha versenykörülmények között lennénk, akkor én egy GP2-es versenyautót választanék" - nyilatkozta Kobayashi Bahreinben. "A köridő még a GP2-ben gyorsabb, ezért nekünk dolgoznunk kell, de ebben a pillanatban, ha versenyeznénk, akkor azt hiszem, hogy az nem Formula-1 lenne. Amikor megnézzük a köridőket, akkor aggódnom kell, nem lehetek boldog, el kell gondolkodnom, hogy mit is tudunk tenni. Az idő nagyon korlátozott, még törődnünk kell a megbízhatósággal, de a teljesítménnyel is. Mindent meg kell tennünk, amit csak tudunk."

A Caterham megbízhatósága miatt még akár némi esélye is lehet egy jó eredményre, a pontszerzésre a csapatnak, Kobayashi azonban inkább erőből szeretne jó eredményeket szerezni. "Én nem ezt várom. Több potenciált szeretnék a számunkra, hogy elérjük ezt. Mert ez az, amiért itt vagyok. Nem csak azon gondolkodom, hogy befejezzük a futamot, de teljesítményre is szükségem van. Ez a szezon a csapat legnagyobb esélye. Sok esély és lehetőség van, de ebben a pillanatban egy kicsit el vagyunk maradva a sebesség tekintetében a többiektől."
Kobayashi: A GP2-es autók gyorsabbak a Caterhamnél
https://formula.hu/f1/2014/02/26/kobayashi-a-gp2-es-autok-gyorsabbak-a-caterhamnel 2014-02-26 09:00:00 2014-02-26 09:00:00
Kamui Kobayashi szerint egy GP2-es versenyautó jelen állás szerint gyorsabb, mint az ő 2014-es F1-es Caterham versenyautója.