Jean-Eric Vergne-nyel a volánnál a csapat sok munkát tudott elvégezni, először az autó aerodinamikai viselkedésének megismerésére koncentráltak, számos hátsó vezetőszárnyat kiértékeltek és fontos adatokat gyűjtöttek a hűtéshez. Emellett sok megtett körrel a Pirelli keverékeit értékelték ki egy olyan pályán, amely sokkal jobban szimulálja a versenykörülményeket, mint Jerez. A nap végén az autóval probléma akadt, de végül sikerült a teszt végén újra kimenni a pályára és leellenőrizni a javítás sikerességét. Holnap Daniil Kvyat ül autóba.
Jean-Eric Vergne:
"Jó nap, a legjobb a tesztelések óta. A délelőtt relatíve problémamentes volt és számos munkát el tudtunk végezni. Azonban a nap későbbi szakaszában kisebb műszaki problémák adódtak, amelyek miatt kevesebbet tudtunk dolgozni. Ez volt az első alkalom, hogy nyomhattam a pályán és azt mondom, az egyensúlyt tekintve jó érzéseim voltak. Remélem holnaptól kezdve, amikor Daniil vezet, egyre több és több kilométert tudunk teljesíteni."
Toro Rosso: Egyre jobb a helyzet
https://formula.hu/f1/2014/02/20/toro-rosso-egyre-jobb-a-helyzet 2014-02-20 16:27:00 2014-02-20 16:27:00
A 2014-es szezon előtti tesztek hatodik napján az STR9 bíztató, 58 kört teljesített a meleg, de szeles időben a bahreini pályán, azon a helyszínen, ahol április 6-án a világbajnokság harmadik fordulóját rendezik.