DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. január 25. vasárnap
F1

Hamilton: A Mercedesnek is vannak gondjai, de másoké nagyobbak

Lewis Hamilton továbbra is nagyon elégedett a Mercedes előszezonbeli formájával, de hangsúlyozta, hogy számukra is kihívást jelent a Formula-1 új korszaka.

A Mercedes a jerezi teszten a legtöbb kört tette meg a csapatok közül, s most úgy tűnik, ott folytatják, ahol abbahagyták, hiszen a bahreini teszt első napján Lewis Hamilton két hosszú etapot is teljesítve összesen 74 kört pakolt a Mercedesbe, miközben a szezon előtt a legnagyobb riválisnak tartott Red Bull továbbra is csak szenved. A brit pilóta nagyon elégedett azzal, ami eddig történt az előszezonban:



 



 

"Lenyűgöző látni, ahogy minden összeáll, hogy el tudunk jönni a tesztre, és teljesíteni tudjuk a tervezett távolságot, miközben a többieken látszik, milyen nehéz ezekkel az új szabályokkal. Nagyon büszke vagyok" - mondta Hamilton a Sky Sports F1-nek nyilatkozva, ám azt is hozzátette, hogy a Mercedesnél sem tökéletes minden, hiszen a brit első jerezi tesztnapja egy műszaki hiba okozta balesettel ért véget, ma reggel pedig Rosberg állt meg a kivezető körén.



 

"Ez számunkra is nagy kihívást jelent. Miközben kívülről csak az látszik, hogy rengeteg kört teszünk meg, mi is hibákba ütközünk, felfedezünk egyes dolgokat az autóval kapcsolatban. De úgy tűnik, a többieknek is vannak gondjaik, s egyenesek problémái nagyobbak, mint másoké" - mondta Hamilton, majd hozzátette, hogy a Mercedes is a megbízhatóságon dolgozik egyelőre, a beállításokkal még nem foglalkoztak:



 



 

"Az első teszten megpróbált a lehető legtöbb kilométert megtenni, és akkor még nem koncentráltunk a teljesítményére, most viszont már arra is fogunk. De a mai [szerdai] teszt még a megbízhatóságról szólt. Jó ez így, a problémáknak most kell előjönni, és nem a szezon kezdetén, bár most sem jó érzés, ha nap közben meg kell állnod. Azt mondom, hogy nem tettünk meg annyi kört, mint akartunk, mert tudjuk, hogy az autó ennél többre képes. De ha egy kicsit messzebbről nézem az összképet, azt látom, hogy mi tettük meg a legtöbbet mindenki közül. És ezzel nagyon-nagyon elégedett vagyok."

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: