DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. január 22. csütörtök
F1

Paffett: Az idei F1-es autókat sokkal nehezebb lesz vezetni

A McLaren tesztpilótája, a DTM 2005-ös bajnoka, Gary Paffett szerint a jelentős szabályváltozások következtében a 2014-es F1-es versenyautókat teljesen máshogyan kell majd vezetni, mint amit a pilóták a korábbi években megszoktak.


Az új aerodinamika, a kipufogó diffúzor rendszer végleges száműzése, a jelentős mértékben csökkentett leszorító erő és az új V6-os turbómotorok nagyobb nyomatéka miatt a Formula-1-es versenyautók vezethetősége drámai mértékben meg fog változni az idei szezonban vélekedik a McLaren MP4/29-es a szimulátorban már többször is kipróbáló Gary Paffett.

"Izgalmas lesz, az autók nagyon fognak különbözni attól, amiket az elmúlt években használtunk" - nyilatkozta Paffett. "A leszorító erő szintje különösen sokkal alacsonyabb lesz, így az autókat sokkal nehezebb lesz majd vezetni. Az új erőforrás egységek és a hatalmas nyomaték miatt, amit a turbómotor termel a közepes és a gyors kanyarokban nehéz lesz a kipufogó diffúzor által termelt leszorító erő nélkül. Így izgalmas lesz majd látni, hogy a pilóták hogyan is boldogulnak majd a sokkal nehezebben vezethető autókkal."

Paffett szerint így a pilótáknak a vezetési stílusukat is meg kell majd változtatniuk, annak érdekében, hogy a legtöbbet hozhassák ki. "Határozottan változtatniuk kell. Sokat dolgoztam a szimulátorban ezekkel az autókkal, és amikor oda-vissza váltottam az MP4/29-es és a 28-as között bizony változtatni kellett a stílusomon, azon ahogyan vezettem az autót. Jenson Buttonnal dolgozva, amikor először vezette az autót egy kicsit beszélgettem vele erről, és fizikailag is látható volt, hogy hogyan is vezeti az új autót."

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: