DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. január 21. szerda
F1

Allison: A gyári csapatok előnyben lesznek

A Ferrari technikai igazgatója, James Allison szerint az idei szezonban a motorokat is érintő jelentős szabályváltozások miatt a gyári csapatok előnyben lesznek.

Az idei szezonban az aerodinamikai változások mellett a legfontosabb változás a 2.4 literes V8-as szívómotorokat felváltó 1.6 literes V6-os turbómotorok bemutatkozása lesz az F1-ben. Az új turbómotorokat kiegészítő, összetett energia-visszanyerő rendszerek pedig csak még bonyolultabbá teszik a megfelelő motor-karosszéria csomag kialakítását. Allison szerint ezért az idei szezonban a gyári csapatoknak számító Ferrari, Mercedes és a Red Bull előnyben lesz azokkal szemben, akik egyszerűen csak megvásárolják az erőforrásokat.

"Az egyik legnagyobb előnye ezeknek a csapatoknak, hogy a motorok és a karosszériák egy tető alatt készülnek" - nyilatkozta a Lotustól a tavalyi szezonban a Ferrarihoz szerződött Allison. "Ez minden évben előny. De egy olyan évben, amikor egy másik erőforrást kell beillesztened a karosszériába, úgy gondolom, hogy ez az előny csak még nagyobb."



A Ferrari motorprogramját irányító Luca Marmorini is egyetért Allisonnal, ugyanakkor szerinte nem egyedül az erőforrások döntik majd el az idei erősorrendet, hanem - mint azt az F1-ben már megszokhattuk - az egész csomag kiválósága lesz a döntő. "Talán túl nagy figyelmet szentelünk az erőforrás egységekre" - nyilatkozta Marmorini. "Az erőforrások nagyot változnak, de emellett az is nagyon nehéz lesz, hogy az erőforrás egységet egy versenyképes autóba tegyük. A Ferrarinál ez egy közös projekt a motor és a karosszéria osztály részéről. Az erőforrás egységeknél pedig a megbízhatóság is alapvető lesz. A motorokkal kapcsolatos összes döntést, így meg kell vitatnunk a karosszériásokkal, mert a végén az autó és nem az erőforrás egység fog nyerni."

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: