DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. január 19. hétfő
F1

Brawn biztos benne, jól felkészítette a Mercedest

Ross Brawn a jövő évben már nem lesz a Mercedes csapatvezetője, de a 2009-ben még saját nevét viselő istálló sorsát továbbra is a szívén viseli, és nincsenek kétségei afelől, hogy kiválóan felkészültek a jövőre kezdődő új időszakra.

Brawn több mint két évtizedre visszanyúló F1-es munkálkodása során már több jelentős szabályváltozást is megélt, így jól tudta, hogy hogyan kezelje a helyzetet, amikor az új generációs autók fejlesztését a megszokottnál korábban kellett megkezdeni.

"Szélsőséges dolgokra számítok jövőre. Többször is részese voltam ilyen nagy átalakulásoknak, 1994 és 2009 is jó példa erre, és biztos a köztes években is volt még valami, ami most nem jut eszembe" - mondta az Autosportnak.

"Kétségtelen, hogy elegendő erőforrást szenteltünk a felkészülésre. Elégedett vagyok a 2014-hez való eddigi hozzáállásunkkal. Látva, hogy hol állunk jelenleg a fejlesztésekkel, minden menetrend szerint halad. A legtöbb célkitűzésünket eddig elértük vele."



Brawn rámutatott, most vált igazán a Mercedes előnyére, hogy azelmúlt években több vezetői képességekkel rendelkező, elismert technikai szakembert is megszereztek maguknak, hiszen így kiválóan tudták koordinálni a fejlesztési munkálatokat, fokozatosan áttéve a hangsúlyt 2013-ról 2014-re.

"Már nagyon hosszú ideje dolgozunk az új autón. Ez az egyik előnye annak, hogy Geoff [Willis] és Aldo [Costa] is a csapatunkban van. Geoff kezdte meg a 2014-es projektet, majd Aldo a szezon közepén csatlakozott be. Eközben Bob [Bell] kicsit tovább foglalkozott az idei autónkkal, hogy ne veszítsük el a lendületet. Nem kellett kompromisszumokat kötnünk annak érdekében, hogy a két programunkat párhuzamosan futtassuk" - ecsetelte.
Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: