A 2012-es vesszőfutást követően az idei szezon sem kezdődött valami fényesen Grosjean számára, aki azonban később magára talált, így a szezon utolsó hat futamán már nem a baleseteivel, hanem négy dobogóval hívta fel magára a figyelmet. Ebben pedig sportpszichológusa is szerepet játszott, így az egyre magabiztosabb francia pilóta, maga mögött hagyva a múltat, már a jövő bajnoki harcaira szeretne koncentrálni.
"Úgy gondoltam, hogy elkezdem, mert elég intelligens voltam ahhoz, hogy segítséget kérjek" - nyilatkozta Grosjean. "Ez nem a gyengeség bizonyítéka, sokkal inkább erő, mert mindig fejlesztened kell önmagadat, és ez az, amin még mindig dolgozom. Néha egy kicsit gyorsabban akartam táncolni a zenénél, mint Monacóban idén és teljesen elrontottam a hétvégét, mert mindenhol túl gyors akartam lenni. Az élet arról szól, hogy jó időben jó dolgokat csinálj, kezeld a nyomást és a stresszt, amikor az jön, és tudd azt, hogy miért és hogyan. Ha megfigyeled, ahogyan az emberek körülötted reagálnak, az segít megérteni a tempódat. Ez arról szól, hogy készen állj az egyes számú pilóta szerepére, és arra, hogy világbajnok legyél, amit bizony nem könnyű elérni."

Az önbizalom felépítésében pedig nagyon nagy szerep hárult Grosjean sportpszichológusára. "Sok minden jött tőle. Ő korábban top-atlétákkal dolgozott, például francia olimpiai bajnokokkal. Hogy miről beszélgetünk az attól függ, hogy milyen hangulatban vagyok és attól, hogy min kell dolgozni. Egy héten egyszer találkozom vele, és beszélgetünk egy kicsit az önbizalom építésről, és nem gondolok túl sokat arra, hogy mit gondolnak mások. Ez nagyon speciális, így nagyon nehéz megmondani, hogy min is dolgozunk."
Mindenesetre a pszichológussal elkezdett munkát Grosjean a jövőben is szeretné folytatni. "Úgy gondolom, hogy folytatni fogom, mert úgy vélem, hogy mindig fejlesztened kell önmagadat és szerintem ez jobb emberré tett otthon és jobb pilótává a pályán. Egyszerűen sokkal könnyebbé tette az életemet!"