Stewart elismerésére azt követően került sor, hogy bejelentették a partneri kapcsolatot a Hírességek Fala, valamint a Motor Sport Magazine Hall of Fame (Hírességek Csarnoka) közt. Utóbbi névsor több mint húsz igazi legenda nevét tartalmazza az elsőként bekerült tagoktól, úgy mint Stewart, Senna, Moss vagy Jim Clark, a mai autósport legnagyobb alakjaiig, úgy mint Sir Frank Williams, Damon Hill, Adrian Newey, vagy a kilencszeres Le Mans-győztes Tom Kristensen.

Jackie Stewart így nyilatkozott az elismerést követően: "Silverstone mindig különleges hely marad számomra, hiszen itt rendezték hazai versenyem, melyet 1969-ben és 1971-ben is meg tudtam nyerni. Nagyon örülök, hogy a Motor Sport Magazine Hírességek Csarnokának első tagjai közt lehettem 2010-ben, és remek dolog, hogy Silverstone és a Motor Sport Magazine együttműködik, hogy egy időtálló emléket állítsanak a motorsportoknak, melynek én magam és a világ minden tájáról érkező szurkolók is a részesei lehetünk."
Richard Phillips, a Silverstone-t vezető cég igazgatója hozzátette: "Nagyon büszkén jelentjük be a partneri viszonyt a silverstone-i Hírességek Fala és a Motor Sport Magazine Hírességek Csarnoka közt. Silverstone a legalkalmasabb hely ilyen köztiszteletben álló nevek előtt tisztelegni, itt ahol a Hírességek Csarnokának tagjai egy helyre kerülnek más híres pilóták és motorosok emlékével, szenvedélyes rajongókkal, sportbírókkal és mérnökökkel, valamint a brit autó- és motorversenyzés felejthetetlen pillanataival."

A silverstone-i Hírességek Fala a pálya ma már nem használt részénél, a híres Bridge-szakasznál kerül elhelyezésre, s egy külön részen a szurkolók is lehetőséget kapnak, hogy megörökítsék nevüket.