A Mercedes támogatását élvező 22 éves spanyol pilóta jelenleg a DTM-ben versenyez, jövőre pedig a Williams is a németek erőforrásaira vált majd, így Juncadella esélyei megnőhetnek egy williamses szerződésre. A 2011-es Makaói Formula-3-as futam győztese és a 2012-es Formula-3 Euro Series bajnoka a személyes szponzoraiban, a kazahsztáni befektetési társaságban, a kazah fővárost Astanát népszerűsíteni akaró TAK Groupban is bízhat. TAK elnöke, Artur Ardavichus még júniusban azt nyilatkozta, hogy "az Astana azt akarja, hogy Dani fejlődjön és tapasztalatokat szerezzen a Williamsnél, hogy felkészüljön a Mercedes Formula-1-es pilótájának szerepére".
A hírek szerint Juncadella a finn Valtteri Bottashoz hasonló szerepet kaphat a Williamsnél, így idővel ő lehet majd az angol csapat egyik pilótája, ezt azonban a Juncadella nem kívánta kommentálni. Mindenesetre Silverstone-ban a fiatal spanyol pilóta már kipróbálhatta a csapat autóját. "Majd meglátjuk, hogy mi történik. Jövőre a Williamsnek és a Mercedesnek ugyanaz lesz a motorja, így a Mercedes küldeni tud majd fiatal pilótát a csapathoz, hogy megmutathassa a benne rejlő teljesítményt. Ez egy jó esély, de hogy a Williams versenypilótájává válhatok-e? Nos, azt majd meglátjuk. Először is ehhez jó eredményeket kellene felmutatnom" - nyilatkozta Juncadella.

Azt azonban megerősítette, hogy a 2014-es felkészülési tesztidőszakban szintén lehetőséget kaphat a Williamstől egy tesztre, illetve pár pénteki első szabadedzés is szóba kerülhet a 2014-es szezonban. De vajon a Williamst vagy a Mercedest vezetné-e szívesebben? "Nem tudok erre válaszolni. De úgy gondolom, hogy lesz néhány meglepetés 2014-ben."
Juncadella: Esélyem van a Williamsnél
https://formula.hu/f1/2013/08/15/juncadella-eselyem-van-a-williamsnel 2013-08-15 08:00:00 2013-08-15 08:00:00
Daniel Juncadella megerősítette, hogy versenyben van a Williamsnél fejlesztő- és tartalékpilóta állásra a 2014-es szezonnal kapcsolatban.