A német Bild am Sonntag szerint a Sauber adóssága jelenleg 80 millió euró, ebből 35 millió euró a szállítókat illeti, többek között a Ferrarit és a Pirellit. Ez a két vállalat látja el a csapatot motorokkal, illetve gumikkal.
A hinwili csapat pénzügyi problémáira a Német Nagydíj előtt derült fény, amikor kiderült, nem fizették ki pilótájuk, Nico Hülkenberg járandóságát.
Azonban a Német Nagydíj utáni héten egy mentőcsomagot jelentettek be, orosz befektetőkkel kötött szerződést a csapat, de a pénz eddig még nem érkezett meg.
A Bild am Sonntag tudósítói, Helmut Uhl és Frank Schneider szerint: "Időzített bomba ketyeg a Sauber jövőjét illetően."
Az újság szerint Esteban Gutierrez, Hülkenberg csapattársa sem kapott még az idei évben fizetést, míg 2.5 millió euróval még mindig tartozik a csapat korábbi pilótájának, Kamui Kobayashi-nak, aki a tavalyi év végén távozott a csapattól.
Uhl és Schuneider hozzátette, a Sauber egy B-tervvel is készülhet, amely a csapat eladása lehet. A Force India és a HRT korábbi csapatfőnöke, Colin Kolles állítólag felvásárolná a szenvedő csapatot.
A Pirellinek sem fizetett még a Sauber
https://formula.hu/f1/2013/08/12/a-pirellinek-sem-fizetett-meg-a-sauber 2013-08-12 19:11:00 2013-08-12 19:11:00
A Sauber jövője felett továbbra is felhők gyülekeznek, a hírek szerint a svájci csapat még nem fizette ki a Pirellinek a 2013-as abroncsokért járó összeget.