DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. április 13. hétfő
F1

A Williams már B-tervvel készül

Pastor Maldonado beismerte, a Williams már rendelkezik B-tervvel arra az esetre, ha a komoly fejlesztési csomag, melyet a Spanyol Nagydíj pénteki szabadedzésén próbálnak ki nem a várt módon teljesítenek.

A Williams rosszul kezdte a 2013-as szezont és úgy készülhet a tavalyi sikeres futam helyszínén megrendezésre kerülő Spanyol Nagydíjra, hogy az idei évben még pontot sem szerzett.

Annak ellenére, hogy bíznak az új fejlesztésekben, melyeket a Williams sikeresen tesztelt két nap során Idiadában, Maldonado szerint nem ez fogja meghatározni a szezonbeli teljesítményt.

"Ezt még túl korai megmondani" - válaszolt Maldonado arra a kérdésre, hogy a pénteki napon látható teljesítmény jellemzi-e majd a Williamst a szezon hátralévő részében. "Javítani kell az autón, de ha ez nem sikerül ezen a versenyen, akkor még lesz rá több futamunk. Ha minden jól működik most, akkor tiszta irányunk lesz. Ha valamiért az autó nem úgy működik, ahogyan szeretnénk, arra is van B-tervünk, majd meglátjuk."




Maldonmado várja az új aerodinamikai csomag bevetését, melytől azt reméli, az autó jobban vezethető lesz.

"Új aerodinamikai csomagunk van erre a versenyre. Remélhetőleg működni fog, részletes programunk van az autó fejlesztésére. A szabadedzésen nem kerül minden az autóra, csak lépünk egyet és további lépésekre van szükségünk. Az egyértelmű, hogy valódi összehasonlítást kell végezni a pályán és a szélcsatornában látottak között és egyértelművé válik, hol a probléma."

Miközben Maldonado kritizálja az autót, bízik a benne rejlő lehetőségekben.

"Az autóban rejlő lehetőségek adottak, az autó sebessége hasonlít a tavalyihoz, mivel nem történtek nagy változások. Valamiért teret veszítettünk, de jó adatokkal, jó pilótákkal, jó csapattal rendelkezünk, így nem ez az oka annak, hogy rosszul teljesítettünk a korábbi négy versenyen."

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: