2024. július 27. szombat

F1 hírek

Helyszíni: Hamilton-ünnep Silverstone-ban

Ünnepelt a Mercedes, megsérült Verstappen, csalódott volt Norris: helyszíni összefoglalónk az F1-es Brit Nagydíj paddockjából.

Hamilton: Helyesen döntöttem 2025-ről

A Brit Nagydíj győztese bevallotta, a 2021-es kudarc után megromlott mentális egészsége, sokáig tartott felépülni. Helyesnek érzi jelenlegi döntéseit – beleértve az F1-es átigazolást.

„Kezd sok lenni a felejthető futam” – Leclerc

Újabb csalódás a monacói versenyzőnek: a rosszul időzített átmeneti esőgumira váltást Leclerc a csapat információira alapozta, ám a hevesebb esőzés nem akkor érkezett, amikorra várták.

Korrigált az utolsó etapra a Mercedes

A döntő utolsó etapról beszélt a nyertes versenymérnöke, Peter Bonnington. A csapat talpra állt – ezt Toto Wolff jelentette ki a zsinórban második F1-es győzelmet követően.

„Nem volt problémám a döntéssel” – Piastri

Az első körökben a futamgyőzelemre is esélyes ausztrál szerint nagyon nehéz volt döntenie csapatának a bokszkiállással kapcsolatban – ám a változó körülmények ezúttal kifogtak rajtuk.

Két fontos hétvége következik Perez számára

A Red Bull mexikói versenyzője csalódottan nyilatkozott a Brit Nagydíjat követően, de már előre tekint, hiszen két rendívül fontos hétvége vár rá Magyarországon és Belgiumban.

Russell szerint a dobogón lett volna a helye

A dobogóra mindenképp esélyesnek tartotta volna magát George Russell a Brit Nagydíjon, a pilóta futama viszont idő előtt véget ért, mikor Mercedese elkezdett motorerőt veszíteni.

Így áll az F1 tabellája Európában

Imolától Silverstone-ig tartott az F1-es szezon második negyedéve: Verstappen és Perez között több mint száz pont volt a különbség hat hétvége alatt.

„Sokkal rosszabb lehetett volna” – Verstappen

A várakozások ellenére nagyon közel járt a győzelemhez Silverstone-ban a holland pilóta, azonban végül be kellett érnie a dobogó második fokával Hamilton mögött.

Könnyeivel küszködött a győztes Hamilton

2021 óta minden nap azzal a szándékkal kelt fel, hogy újra a dobogó tetején álljon a Mercedesszel. Néha elbizonytalanodott magában – árulta el a Brit Nagydíj nyertese.

„Nem hozok jó döntéseket” – Norris

Az utolsó kerékcserén ment el Lando Norris futamgyőzelme a Brit Nagydíjon – a McLaren versenyzője a leintést követően saját magát hibáztatta a rossz döntés miatt.

Az F1-es bajnokság állása a Brit Nagydíj után

Verstappen és Norris s tabilizálta a pozícióját, Sainz és Hamilton megérkezett a többiekre, Perez újabb helyet bukott.