Miért fehéredik ki a műszempilla ragasztó?
DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2025. március 30. vasárnap
Egyéb

Miért fehéredik ki a műszempilla ragasztó?

Műszempilla-építés közben megeshet, hogy a ragasztó fehéres réteget képez a kötési pontokon.

Támogatott tartalom!

muszempillawebaruhaz.hu - 2025 március - LinkMarketing - 5



Ezt a jelenséget „kivirágzásnak” nevezik, amely nem túl szép látvány. Ennek hátterében egy kémiai reakció áll, amely a ragasztó fő összetevője, a cianoakrilát és a levegő páratartalma között zajlik.

A Lashes by Love műszempilla-ragasztói kiváló minőségű termékek, de ha nem ideális környezetben használjuk őket, bizony esetükben is felbukkanhat ez a nemkívánatos jelenség. Lássuk, miért alakul ki és hogyan előzhető meg!

 

A fehéredés okai

A leggyakoribb tényező, amely a ragasztó kivirágzását okozhatja, a túl magas páratartalom. A cianoakrilát alapú termékek nedvességgel érintkezve kötnek meg, és ha a levegő páratartalma túl magas, a folyamat túl gyorsan zajlik le. Ebből kifolyólag jelenik meg a felületen a fehéres elszíneződés. Amellett, hogy nem szép, még a tartossága sem megfelelő, ugyanis a gyors keményedés miatt nem tapadnak jól a pillák. 

A túlzott használat is ludas lehet a dologban. Ha a szokásosnál több anyag kerül felvitelre, a felesleg lassabban köt meg, így nagyobb eséllyel reagál a levegő nedvességével, és már meg is történik a baj.

Az előkészítés elhanyagolása is táptalaja a kifehéredésének. Ha a természetes szempillák nem tiszták – például olaj, por vagy sminkmaradványok vannak rajtuk, a ragasztó nem tapad teljesen és ez a végeredményen is meglátszik majd.

 

A tárolás és a környezet sem mindegy

Ha a terméket túl magas vagy túl alacsony hőmérsékleten, esetleg magas páratartalmú környezetben tárolják, az megváltoztathatja az állagát és működését. Ezért mindig érdemes stabil hőmérsékleti viszonyok között tartani, és figyelni arra, hogy ne érje nedvesség.

 

Hogyan kerülhető el a probléma?

Az ideális páratartalom a műszempilla-ragasztás folyamata közben 45-60% között mozog, míg az optimális hőmérséklet 20-24°C között van. Egy páratartalom-mérővel ellenőrizhető a munkaterületen uralkodó helyzet. Ha a levegő túl párás, érdemes páramentesítőt használni, ha pedig túl száraz, egy megfelelő párologtatóval kiegyenlíthetők az értékek.

Továbbá az előkészítést sem érdemes elnagyolni. A természetes szempillákat mindig alaposan meg kell tisztítani speciális lemosóval és primerrel, hogy eltávolítsd az olajat és a port, így biztosítva az anyag tapadását.

Az átlátszó termékek általában kevésbé hajlamosak a kivirágzásra, mivel nem tartalmaznak pigmenteket, amelyek fokozhatnák a reakciót. Tapasztalatok azt mutatják, hogy azok a termékek, melyek párolgási szintjük alacsonyabb, mérséklik a fehéredést okozó kémiai folyamatokat. Tehát ezt is érdemes átgondolni.

A cikkből kiderül, hogy a megfelelő technikával, az optimális környezeti feltételek megteremtésével és a megfelelő termékek használatával elkerülhető ez a kellemetlen jelenség. 

Ha minden részletre odafigyelsz, a műszempillák szépek és tartósak lesznek – éppúgy, mint egy rendszeresen karbantartott autó.

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: