Maradt a padlólemez, az összes hossztartó, a karosszéria váza (de a külső elemek és az ajtók már szénszálas műanyagból vannak a súlycsökkentés érdekében), a független hátsó futómű (egyedi segédkerettel megerősítve), ráadásul az összes futómű-bekötési pont is eredeti. Menetkészen, sofőrrel együtt 1360 kilót nyom a versenyautó, vagyis nagyjából negyed tonnával könnyebb, mint az utcai kivitel.
A 2009 óta versenyző Joel már régi motoros az amerikai drag-szcénában, de igazán akkor lett híres, amikor 2020 májusában felállította a H-kulisszás kézi váltós autók gyorsulási világrekordját a klasszikus negyedmérföldes távon. A narancsszínű Suprával mindössze 6,9 másodperc alatt teljesítette a távot, pedig korábban még senki sem tudott H-váltóval szerelt kocsival 7 másodperc alá menni (szekvenciális manuális váltóval már igen, de azzal nem akkora kunszt).
Tavaly novemberben aztán még tovább faragott a rekordon, akkor már 6,84 másodperc alatt sikerült megtennie az autóval a 402 métert álló helyzetből. A célvonalban a sebessége elérte a 344 km/h-t, ami jelentős előrelépés volt a korábbi rekordnál mért 313 km/h-hoz képest. Az is lenyűgöző, hogy ebben a futamban a mérés szerint 1,13 másodperc alatt érte el a Supra álló helyzetből a 60 mérföld/h-t (97 km/h-t), onnan pedig további 1,86 másodperc alatt gyorsult tovább 130 mérföld/h-ig (209 km/h-ig)! Ezek az értékek még egy Forma-1-es autó adatainál is jobbak.
Joel azonban még a jelenlegi világrekordjaival sincs megelégedve, az a célja, hogy a most hétvégén Texasban rendezendő 2K21 versenyen bemenjen 6,8 másodperc alá. Érdemes megnézni a videót, mert nemcsak a régebbi futamok vannak benne, hanem Joel részletes autóbemutatása is. Még azt is bevallotta a konstruktőr-pilóta, hogy az egyik menetben 2-es fokozatból véletlenül visszakapcsolt 1-esbe a 3-as helyett, amitől a 2JZ motor 12 500-as (!) fordulatszámra pörgött fel egy pillanatra, de még ezt is meghibásodás nélkül túlélte.
Az is kiderül a videóból, hogy a start után eleinte azért emelte fel az első kerekeit a Supra, mert meghibásodott a nitróbefecskendezés, amire reagálva a motorvezérlő számítógép a kelleténél több benzint fecskendezett a hengerekbe (a rajtnál tapasztalt lángok és durranások is erre voltak visszavezethetők).
Viszont amikor ennek a sok benzinnek az energiája – némi késéssel – hang és robbanás helyett végre mozgássá alakult, olyan hirtelen lódult meg a versenyautó, hogy a lendülettől azonnal hátrabillent, és Joel pár másodpercig a pálya helyett csak az eget látta. Később kicserélték a nitrórendszert, amitől a Supra azonnal megjavult: újra egyenletesen gyorsult, folyamatosan négy keréken maradt, és ezután érkeztek a hihetetlen rekordok.