Egy évvel ezelőtt, 2013. október 15-én vesztette életét a zárt karosszériás versenyzés egyik legígéretesebb fiatal tehetsége, a Porsche Szuperkupa akkori éllovasa, Sean Edwards. Az Ausztráliában egy oktatás során utasként végzetes balesetet szenvedő brit versenyző nevét ma már egy a motorsport biztonságosabbá tételét és a fiatal versenyzők segítését céljául kitűző alapítvány viseli, mely az évfordulón összefoglalta, milyen céljai vannak az Edwards emlékét őrző szervezetnek. A három legfontosabb ezek közül a Sean Edwards Test (SET), a Fast Track és az Accident Support nevű kezdeményezés.
A SET célja, hogy a fiatal pilóták csak úgy ülhessenek versenyautóba, hogy részt vesznek előtte egy felkészítő programon – mely ha létezett volna már korábban, Edwards talán ma is köztünk lenne. A tervek szerint a SET keretében a versenyzők szimulátorban gyakorolnak, profi oktatók készítik fel őket, videós oktatást kapnak, és csak ezt követően szerezhetik meg licenszüket.
Mivel Sean Edwards egyik legnagyobb szenvedélye a fiatal tehetségek felfedezése és mentorálása volt, a róla elnevezett alapítvány is folytatni kívánja ezt a tevékenységet, erről szól a Fast Track. Olyan ifjú tehetségeket kívánnak felkarolni, akiket a már létező mentorprogramok nem támogatnak. Aki közülük kiemelkedik, annak teljesítményét és fejlődését a Sean Edwards Emlékdíjjal ismerik majd el.
Az Accident Support, azaz baleseti támogatás nevű kezdeményezés egyetemekkel együttműködve kíván olyan versenyzőknek rehabilitációs központokat létesíteni, akik súlyos sérüléseket szenvedtek balesetek során. Az alapítvány ebben a munkában és közvetítőként kíván részt venni, s a versenyzők fizikai felépülése mellett anyagi és pszichológiai segítséget is kíván nyújtani nekik.
Mindemellett további céljai is vannak az alapítványnak, mindenekelőtt a nyitott sisakok betiltása, a többüléses autókban az utasoldali ülések biztonságosabbá tétele, a túlélőcellák fejlesztése és a versenyzők biztosítási feltételeinek javítása.
Edwards édesanyja így nyilatkozott az alapítvány tevékenységéről: „Amikor versenyzőket oktatott, Sean legalább annyira kritikus volt a biztonsággal kapcsolatban, mint bárki más, mégis a lehető legnagyobb árat fizette... Tudom, hogy sok versenyző egyetért velünk, de ahhoz, hogy igazi változást érjünk el, mindenkire szükségünk van: a pályákra, a promóterekre, a szervezőkre, a gyártókra és a szövetségekre is. Remélem, hogy az alapítvány munkája katalizátora lehet a változásoknak.”
#jump4SEF – ez a hashtag árasztja el ma a Twittert. Az alapítvány azt kérte támogatóiktól és Edwards tisztelőitől, hogy töltsenek fel egy képet a közösségi oldalaikra, melyen a levegőbe ugranak. Hogy miért pont így? Sean Edwards a dobogó tetején mindig így ünnepelte győzelmeit...