2024. június 3. hétfő

SzilveszterRali

Percze Nándi: Szükséges az átértékelés

Egy méregzsákkal versenyzett Percze Nándi és Apkó Andris a Szilveszter Ralin, de Nándi keserű szájízzel távozott. Kicsit csalódott magában. Ilyen, amikor az ember eredményorientált. Nándi levonta a konzekvenciát: „Fel kell készülni rendesen!”

Kurtosék végre élvezték a versenyzést

Az időjárás viszontagságai, és a rossz gumiválasztás néhol megviccelte a Kurtos Róbert – Herczeg Szabolcs kettőst a Szilveszter Ralin. Mégis mindent összefoglalva jól érezték magukat. Egy kis revízió, és jöhet a következő szezon. – mondta Robi.

Jánosa-Brunekker: Minden happy volt

Jánosa Ákos és Brunekker Árpád a 2015-ös rali szezont igen szép eredménnyel zárta. Rally2-ben az A6-os kategória 1. helyét, az A csoport 2. helyét, és az Abszolút 3. helyét tudhatják magukénak. A bajnokság végeztével a Szilveszter Rali már csak egy levezető futam volt, ahol 88 kategóriatársból a 4. helyen végeztek.

Kiss Pál Tamás: Sikítás és ordítás a célban

Kiss Pál Tamás nem először indult a Szilveszter Ralin, mint mindig, most is sikerült az “alkalmi ” navigátorok arcára mosolyt csalnia.

Trabanton szállni élvezet

Strider Zoltán a Szilveszter Ralira elővette a kis kék Trabit, a ring nézőinek legnagyobb örömére.

North Racing: A ringet is legyőztük együtt

A North Racing versenyzőpárosa Erdélyi György és Dredán György először teljesítette együtt az év záróeseményét, a Szilveszter Ralit.

Balogh Jani: Mindenki élvezte az autózást

Az időjárás kegyes volt a 2015-ös Szilveszter Rali indulóihoz és enyhe, csapadékmentes körülmények között zajlott a verseny. Balogh Jani mellett ezen a ralin Holczer Dani helyett, alkalmi navigátorok foglaltak helyet.

Kazár Miklós: „Ez a siker jó alap az idei évre”

Ezúttal semmilyen technikai gond nem jött közbe, így Kazár Miklós végig vezetve megnyerte az év végi záró versenyt, a 17. alkalommal megrendezett Szilveszter Rallye-t. A december 28-29-i óévbúcsúztatón Maximmun Racing Team versenyzője úgy véli, a Mitsubishi volánja mögött sikerült maradandót alkotnia, és navigátorával, Ferencz Ramónnal együtt igencsak feldobódva készül a 2016-os bajnoki szezonra.

Tim Gábor: 1 másodpercre az első helytől

Tim Gábor főként a gyorsasági versenyzés szerelmeseinek lehet ismerős, volt már gokart magyar bajnok, de nyert Suzuki Swift kupát, és Ő volt a 2015-ös RCM Cup bajnoka is. Idén az FIA Swift Cup Europe bajnokságban hívta fel magára a figyelmet ahol hét versenyen indult, és ebből hatot megnyert. De egyre többet tűnik fel rally versenyeken, elmondása szerint a két versenyzési forma (gyorsasági és rally) kiegészíti egymást, nagyban segíti, hogy egyre jobb pilótává váljon.

Maxx Race Team: Eredményes évzárás

Jó hangulatban, és eredményesen zárult a Szilveszter Rallye a Maxx Race Team számára. Mivel a rally egy technikai sport, apróbb malőrök most is történtek a versenypályán, de összességében nem lehet panasza a csapatnak.

Szilveszter Rali: Húszezren a Ringen

Minden rekord megdőlt az idei, 17. Szilveszter Rallye-n. A december 27-29 közötti évbúcsúztató versenyen összesen 280-an (!) álltak rajthoz – ebből tizenöt lesz az előfutók száma –, 45 hölgy volt ott az indulók között, sosem vett még részt 97 Lada az óévbúcsúztató viadalon.

Kazár nyert, Botka nagyot hajrázott

Kazár Miklós és Ferencz Ramón párosa nyerte a magyar ralisport évzáró eseményét, a Szilveszter Ralit. A dobogó másik két fokáért azonban az utolsó másodpercekig folyt a csata három autó között.