Sprint

Verstappen-pole, Hamilton- és Sainz-betli – szombati F1-es hírek

Piastri megúszta, Alonso kifakadt az időmérőre, fordított rajtrács jöhet a sprinteken, vasárnapra maradt a bajnoki döntő az F2-ben és a MotoGP-ben.

Jöhet a fordított rajtrács a sprinteken?

Sajtóhírek szerint ez az ötlet is felmerült az F1 Bizottság ülésén: állítólag mindezt az időmérőért járó pontokkal ellensúlyoznák. A helyszínekről döntés születhetett.

Mi a baj az F1-es sprintekkel?

Verstappen és Norris is kritizál, a megoldás egyelőre nem látszik: mi a baj a sprintfutamokkal és mit lehetne változtatni rajtuk?

Verstappen nyert és beleszállt az F1-be – szombati hírek

Max Verstappen lett a sprintkirály, miután az idei hat kiírásból négyet is a 2023-as világbajnok nyert meg, ám ennek ellenére páros lábbal szállt bele ebbe a formátumba.

Az F1 2023-as világbajnoki pontversenyének állása a Sao Pauló-i Nagydíj sprintje után

Perez növelte az előnyét Hamiltonnal szemben, Tsunoda kettőt előzött, az AlphaTauri közelít a Williamsre: így áll az F1 pontversenye a Sao Pauló-i Nagydíj sprintje után.

„Normális hétvégét!” Verstappen újra nekiment az F1-es sprintnek

Hiába nyerte meg az eddigi F1-es sprinteknek több, mint a felét, Verstappen újabb kirohanást intézett a formátum ellen – Perez fordított rajtrácsot akar.

Verstappen: Senki nem nyomhatja padlóig a gázt

A tavalyinál jobb volt a helyzet az abroncsokkal, de továbbra sem lehet tövig nyomni a gázt: ezt mondta a győztes az F1-es Sao Pauló-i Nagydíj sprintje után.

Perez: A borzalmas rajton ment el a 2. hely

Önkritikusan fogalmazott a rajtját illetően az F1-es Sao Pauló-i Nagydíj sprintje után Sergio Perez, aki így is növelni tudta előnyét a bajnoki tabellán.

F1-es Sao Pauló-i Nagydíj, a sprint végeredménye

Verstappen negyedszer nyert idén sprintet, Norris második, Perez harmadik lett – Tsunoda hatodikként végzett, Hamilton viszont a hetedik pozícióig csúszott vissza.

Verstappen nyerte az év utolsó sprintjét Brazíliában

A rajttól a célig vezetett a háromszoros F1-es világbajnok, Lando Norris a pole-t második helyre fordította. A mezőny sűrűjében számos csata zajlott a Sao Pauló-i Nagydíj szombati futamán.