2024. április 27. szombat

SilkWayRali

Qualisport: Megvolt a rajtceremónia, irány Kína!

Hosszas hányattatás után péntek hajnalban befutott a Qualisport Racing szerelvénye Moszkvába, így a 2017-es Silk Way Rally technikai ellenőrei nekieshettek a VIP-gépátvételnek. A Scania Qualisport Torpedóra felkerült a 317-es rajtszám, az esti órákban pedig a Kovács Miklós, Czeglédi Péter és Ács László alkotta trió is átgördült a Vörös téren felállított rajtkapun, hogy megkezdjék tízezer kilométeres útjukat a kínai Hszian felé.

Silk Way: Gépátvétel is, meg nem is...

Papírmunka kipipálva, de a járművek még mindig sehol: a Qualisport Racing együttesének egy része csütörtökön megérkezett Moszkvába, ahol letudták a 2017-es Silk Way Rally adminisztratív ellenőrzését, a technikai gépátvételre azonban várniuk kell, flottájuk ugyanis a fehérorosz határmizéria miatt még mindig úton van. De legalább már Oroszországban…

Plusz ezer kilométerrel kezdik a magyarok a Silk Way Rally-t

Minden kezdet nehéz! Így tartja a régi mondás, amelyről meggyőződhettek a 2017-es Silk Way Rally magyar résztvevői, a Qualisport Racing és az Opel Dakar Team már úton lévő tagjai is. Annál nehezebben ugyanis aligha kezdődhet egy kéthetes, közel tízezer kilométeres összecsapás, minthogy a csapatot visszafordítják egy határállomásról és a nyakukba akasztanak egy újabb „ezrest”. Kilométerben, persze…

Visszatér a Silk Way Ralira a Qualisport Racing

Egy éve a Scania Qualisport Torpedo versenykamion építése miatt hagyta ki a Silk Way Ralit, a nyár legnagyobb terepralis csúcsrangadóját a Qualisport Racing csapata, ezúttal viszont pótolják a mulasztást: a Kovács Miklós, Czeglédi Péter és Ács László alkotta hármas is rajthoz áll a hétvégén Moszkvában rajtoló, majd a kínai Hszianban július 22-én befejeződő maratoni derbin.

Kihívásokkal teli Silk Way!

Nagy kaland és hatalmas kihívás várja a versenyzőket a legendás Selyemúton. Frédéric Lequien, a Silk Way Rali vezérigazgató-helyettese ezen a héten azért repült Budapestre, hogy találkozzon a hazai terepralisokkal, s baráti hangulatban beszélgessen velük a 9800 kilométer össztávú viadalról, amely az idén júliusban is Moszkvából rajtol, és Oroszországon, valamint Kazahsztánon át érkezik meg a császári Kína fővárosába, a háromezer éves Hszianba.

Elsöprő győzelmet aratott a Toyota a Silk Way Ralin

Július 24-én Pekingben célba ért az ultra kemény hosszú távú autóverseny, a 2016-os Selyemút Rali mezőnye. A Toyota autókkal versenyző csapatok végeztek a sorozatgyártású kategória első három helyén, és ezzel gyakorlatilag márkakupává változtatták a géposztályt.

ODT: Célceremónia a Madárfészeknél

Hosszú és nagyon nehéz verseny volt. De teljesítették a majd’ 11 ezer kilométeres távot, és megérkeztek Pekingbe. A Szalay Balázs, Bunkoczi László kettős a 48. helyen végzett a Silk Way-ralin, de a pilóta korábbi sérülése és a technikai gondok után talán nem is a helyezés volt a legfontosabb.

Opel Dakar Team: Harcos utolsó szakasz

Küzdelmes nap volt. Persze ez nem érte meglepetésként a versenyzőket, hiszen hosszú-hosszú dűnesorokon át vezetett az útjuk a Hohhotig, a Silk Way Rali szombati napján. Ez volt az utolsó mért szakasz, annak viszont velős.

Silk Way Rali: A hűtő, a hőség meg a dűnék

Pihenő nélküli dűnék. Fel, le, fel, le, mint egy hullámvasúton – csak sokkal hosszabban és sokkal nagyobb forróságban. A Góbi-sivatag pénteken is nagy kihívás elé állította a versenyzőket – a Silk Way Rali 13. szakaszával igencsak meggyűlt a versenyzők baja.

Opel Dakar Team: "Otthon" a dűnék között

Jó kis szakasz volt! A Szalay Balázs, Bunkoczi László kettős „otthon” érezte magát a Góbi-sivatag homokdűnéi között – kicsit úgy, mint Afrikában, ahol annak idején elsajátították a terepversenyzés alapjait.

Silk Way Rali: Homokvihar és törölt szakasz

Fújt a szél, mintha jobb dolga nem volna. Márpedig ez a sivatagban azzal az eredménnyel jár, hogy óriási homokvihar támad, amely korlátozza a látási viszonyokat, a repülést pedig egyáltalán nem támogatja. Ez pedig a Silk Way Rali esetében egyenes következménye volt annak, hogy törölték a szerdai szakaszt. A Szalay Balázs, Bunkoczi László kettős így közúton tette meg a Tunhuang és Csiajuguan közötti távot.

Silk Way Rali: Szalayék újra a pályán!

A Szalay Balázs, Bunkoczi László kettős visszatért a körforgásba, és egy nap kihagyás után a 21. helyen ért célba a Silk Way Rali Komul és Tunhuang közötti szakaszán.