2024. április 27. szombat

RaliEb

Három magyar páros a havas Eb-futamon

Harmincnyolc páros biztosan résztvevője lesz az FIA Rali Európa-bajnokság második futamának. A Liepaja Ralin a Peugeot Akadémián kívül ott lesz még a Jänner-győztes Kajetan Kajetanowicz, illetve magyar versenyzőkkel is gyarapodik a mezőny.

Kajetanowitz 10-bõl 10-et nyert a Jänner Rali elsõ napján

Kajetan Kajetanowicz tízből tíz szakaszgyőzelemmel magabiztosan autózik a Janner rali első versenynapján - a lengyel közel négy perces előnyre tett szert Robert Consani előtt. Botka Dávid leggyorsabb magyarként a tizenegyedik, Hideg Krisztián pedig csak a negyedik gyorsig jutott.

Lengyel sikerrel indult a Rali-Eb

Kajetan Kajetanowitz bizonyult a leggyorsabbnak a Rali-Eb idei elsõ éles megmozdulásán, a Janner Rali rajthelydöntő időmérő szakaszán, mögötte Robert Consani és Alekszej Lukjanuk érkezett célba, Hideg Krisztián lenyomta Craig Breen-t.

Francia pároscsata Korzikán

Hat gyorsasági után Stephane Sarrazin áll az élen a Korzika Rali elsõ versenynapján. A hazai színeket képviselõ versenyzõ magabiztosan autózik - mindössze egyszer sikerült leszorítani õt az élrõl annak a Bryan Bouffier-nak, aki közel két másodperccel autózik honfitársa mögött.

Ford fölény a francia kvalifikáción

Három Ford Fiesta végzett az élen a Rali Eb idei utolsó állomásának időmérőjén, Stephane Sarrazin egy Fiesta RRC-vel az élen, mögötte két R5-össel Kajetanowitz és Maurin érkezett célba.

ERC: Lappi nyert, mindkét magyar egység a célban

A finn Esapekka Lappi győzelmével zárult a 2014-es Rali Európa-bajnokság (ERC) utolsó előtti fordulója, miután az S2000 Skoda Fabiát terelgető pilóta zsinórban második győzelmét aratta a svájci Alpokban rendezett Rally du Valais versenyen.

Vizin nem elégedett, de élvezi a Valais Ralit

Az abszolút 40. helyen áll Vizin László és Zsiros Gábor Peugeot 207 S2000-essel a Valais Rali második napja után. A párosnak majdnem sikerült megtartania tegnapi pozícióját, ám a Caserne gyorsaságin egy körrel kevesebbet mentek, amiért két perc büntetést kaptak.

ERC, Svájc, 2. nap: Lappi az élen, Bessenyey 37., Vizin 40.

Izgalmakban és fordulatokban is bővelkedett a Rali Európa-bajnokság idei utolsó előtti, svájci Alpokban rendezett fordulójának, a Rally du Valais pénteki napja. Az összetettben is éllovas Esapekka Lappi átvette a vezetést skodás csapattársától, Sepp Wiegandtól, miközben mindkét magyar egység továbbra is versenyben van.

Vizin: A havon nem kellett menni

Az abszolút 32. helyen zárta a Valais Rali első napját Vizin László és Zsiros Gábor Peugeot 207 S2000-essel. Az első napra tervezett 32 gyorsasági kilométerből 25-öt tartottak meg, mert a második szakasz egy részén tíz centis hó állt, így ennek a gyorsaságinak csak az első négy kilométerét rendezték meg.

A Scuderia eddigi legnagyobb csapatával indul a Mecsek Ralin

Nyolc páros nevezett Scuderia CoppaAmici színekben a Mecsek Rali historic Eb-futamra, amely a magyar csapat történetében rekordnak számít.