2024. április 27. szombat
Off-road

Megkezdődtek az autókrossz-ob küzdelmei

Az első Grand Prix győzteséről, Szisz Ferencről elnevezett szeghalmi versennyel kezdődtek meg az autókrosszosok 2015-ös országos bajnokságának küzdelmei a hétvégén.

A 2015-ös országos autókrossz-bajnokság első fordulója a szeghalmi Szisz Ferenc emlékverseny volt. A 780 méteres pályán három kategóriában összesesen 14 versenyző mérette meg magát május utolsó előtti hétvégéjén.

A Buggy 1600-asok mezőnyében a Túrkevei Városi SE-t képviselői Zámbó Mihály volt a legjobb, s győzni tudott Klenáncz József, illetve Bognár Balázs előtt. A legnépesebb kategóriában, a SuperBuggyk közt a dömsödi Klenáncz Szabolcs nyert Ábrahám Károly és Tóth Richárd előtt, míg a TouringAutocross küzdelmében a Levianus két versenyzője, Antal István és Kis Ádám egymás közt dönthette el a győzelmet – előbbi javára.

A csapatok versenyét az ASC Dömsöd nyerte a Levianus és a Túrkevei Városi SE előtt.