Rali

Ogier nyerte a görög időmérőt

A Volkswagen francia pilótája autózta a legjobb időt az Akropolisz Rally péntek délelőtti kvalifikációs futamán, mögötte Dani Sordó és Jevgenyij Novikov érkezett célba a 2.-3. helyeken.

Miután Sebastien Loeb az Argentin Rally után ismét távol marad egy időre a Rally VB küzdelmeitől, minden visszatért a régi kerékvágásba. A rendhagyó módon péntek délelőtt lebonyolított szabadedzés is előre jelezte, Ogier Argentína után sem lassult, már itt is ő volt a leggyorsabb, majd az ezt követő, a rajtpozícióról döntő időmérő szakaszon is övé lett a legjobb idő.

A dobogó második és harmadik fokára némi meglepetésre Dani Sordó és Jevgenyij Novikov állhatott fel, a skandinávok egyelőre keresik régi önmagukat, Ostberg az 5., Hirvonen a 8., Latvala pedig csak a 9. időt tudta felmutatni.